شناسه خبر: ۲۸۰۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی یکشنبه 26 شهریور 1402 | بارش‌ها در مناطق شمالی کشور آغاز می‌شود

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، از امروز شاهد بارش باران در مناطق شمالی کشور خواهیم بود.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد دوشنبه و سه‌شنبه شدت بارش‌ها بیشتر خواهد شد. در نوار شرقی کشور هم وزش باد خواهیم داشت. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی در تهران نیز تا ۲ روز آینده با کاهش نسبی دما مواجه می‌شویم.

برای عصر روز یکشنبه تا عصر روز سه شنبه شاهد شدت‌گیری بارش‌ها در استان‌های گیلان و مازندران خواهیم بود و طی این دو روز بارش‌های به نسبت شدیدی رو در این دو استان خواهیم داشت

 وقوع آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیرها در استان‌های گیلان و مازندران از بامداد دوشنبه تا ظهر سه‌ شنبه دور از انتظار نخواهد بود بنابراین از حضور در ارتفاعات ‌ها و حریم رودخانه‌ها جدا خودداری نمایید

 پیش بینی میشه طی این مدت بین ۱۵ تا میلی‌متر بارش در این دو استان داشته باشیم که شدت ریزش‌ها در نقاطی از استان گیلان یعنی شهرهایی همچون املش، سیاهکل ، لنگرود، لاهیجان ، آستانه اشرفیه ، رشت ، شفت ، فومن ، انزلی ، صومعه سرا ، ماسال رخ دهد.

 پیش بینی وقوع رگبار پراکنده برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان‌های شمال غربی کشور !!!

  از عصر یکشنبه و طی روز دوشنبه با نفوذ سامانه جدید بارشی باید منتظر وقوع بارش‌های پراکنده در نقاطی از استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی باشیم که این بارش ها به صورت محلی و گذرا طی این دو روز رخ خواهد داد

 این ریزش‌های آسمانی میتونه در ارتفاعات بالای ۳۵۰۰ حتی به صورت رگبارهای برف نیز ریزش کند چراکه کاهش دمای روزهای آینده نسبتا محسوس خواهد بود.

هشدار جدی: بارش شدید باران در گیلان و مازندران؛ ارتفاع موج دریای خزر به ۴ متر خواهد رسید

اصغری، کارشناس هواشناسی:

  •  بابلسر با ۴۱ میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی را داشت.
  •  در ۲۴ ساعت آینده سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور شاهد بارش باران خواهند بود.
  •  روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در گیلان، مازندران و اردبیل باران شدیدی خواهد بارید. احتمال طغیان رودخانه وجود دارد.
  •  دریای خزر مواج خواهد بود و هشدار در سطح نارنجی صادر شده و ارتفاع موج‌ها به ۴ متر می‌رسد.

 وزش باد شدید در مناطقی از جنوب غرب کشور !

 برای امروز در استان های جنوبی غربی و همچنین مناطقی از مرکز و همچنین نیمه شرقی کشور شاهد وزش شدید باد و گردوخاک خواهیم بود‌‌.

 برای امروز استان های ایلام ، کرمانشاه ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی ، خراسان رضوی و همچنین مناطقی از مرکز کشور شاهد وزش شدید باد خواهند بود .

 تهران خنک می‌شود

 بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان وزش باد و گرد و خاک و کاهش دما از سه‌شنبه (۲۸ شهریور) پیش‌بینی می‌شود.

شب های بسیار خنک در پیش است !

 هفته جاری هفته ای بسیار خنک خواهد بود و بخش گسترده ای از استان های شمال غربی ، غربی و حتی دامنه‌های البرز دماهای بسیار پایینی خواهند داشت.

 استان های آذربایجان های شرقی و غربی ، اردبیل و زنجان در راس خنکی هوا قرار گرفته و انتظار دماهای تک رقمی را در بیشتر نقاط این استان ها برای روزهای آینده داریم.

 علاوه بر این استان ها، استان های سردسیر دیگر در سایر نقاط کشور نیز دماهای پایین و غالباً بین 10 تا 15 درجه خواهند داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر