شناسه خبر: ۲۸۹
لینک کوتاه کپی شد

بهترین محل نگه داری مسواک | بدترین محل نگه داری مسواک

هرگز مسواک را در این مکان ها نزار | بهترین محل نگه داری مسواک کجاست؟

بهداشت مسواک از مهمترین مواردی است که به طور مستقیم با سلامت افراد در ارتباط است. برای اطلاع از بهترین و بدترین محل نگه داری مسواک مقاله زیر را بخوانید

مسواک

پر بازدید

ترین تاپ:

تعویض به موقع مسواک و محل نگه داری آن بسیار حائز اهمیت است. اگر مسواک در محیطی نامناسب نگه داری شود باعث رشد باکتری و میکروب می شود و در نتیجه بیماری در پی خواهد داشت. در این مقاله بهترین و بدترین محل نگه داری مسواک را توضیح خواهیم داد.

محققان 135 مسواک را در دستشویی هایی گذاشتند که 5 نفر از آنجا استفاده می کردند. سپس مسواک ها مورد آزمایش قرار گرفتند و دانشمندان دریافتند که حداقل 60 درصد از آن ها آلوده به باکتری مدفوع شده بود - حتی اگر آن ها را با آب داغ یا آب گرم آبکشی کرده باشند و حتی اگر افراد روی مسواکشان در و پوشش گذاشته باشند .

تغییر 80 درصدی باکتری در یک مسواک حاصل از افراد دیگر وجود داشت. این اتفاق می افتد، چون مدفوع می تواند توسط سیفون توالت تا شش فوت پاشیده شود و مسواک می تواند به عنوان راهی برای انتقال باکتری ها استفاده شود.

استفاده از کاور و پوشش مسواک برای محافظت از یک مسواک در برابر ورود و رشد باکتری کارایی ندارند، بلکه آنها فضایی را ایجاد می کنند که در آن باکتری ها می توانند به دلیل مرطوب بودنشان خوب رشد کنند و مسواک کامل خشک نمی شود.

5 مکان نامناسب برای نگهداری مسواک هایتان:

در ادامه این بخش مهم سلامت دهان و دندان در ترین تاپ به بخش های دیگر نامناسب در منزل برای نگهداری مسواک اشاره خواهیم کرد ؛بخشی از یک برنامه عالی مراقبت بهداشتی در خانه شامل مسواک زدن دندان ها، نخ دندان زدن و حداقل دو بار در روز آبکشی دهان است.

اما در مورد این که مسواک خود را کجا قرار دادید چه؟ جایی که شما آن را می گذارید به همان اندازه مهم است.

هیچ وقت مسواک ها را در این مکان ها قرار ندهید:

1. نزدیک به بچه های کوچک:

کودکان هر چیزی را در دهان خود قرار می دهند، زیرا آن ها کنجکاو و هیجان زده هستند تا زندگی را کشف کنند. مهم است که مسواکتان را دور از دسترس کودکانتان قرار دهید تا از اتفاقات بدی مانند خفگی یا بیماری آنها جلوگیری کنید.

2. کنار توالت:

شما می دانید که باکتری ها در دستشویی پیدا می شوند، بنابراین مسواک خود را نزدیک به آن نگذارید که باعث آلودگیشان شود. حتی مسواک در پیشخوان دستشویی هم می تواند آلوده کننده باشد. شما می توانید درپوش توالت را زمانی که استفاده نمی کنید، بگذارید.

3. کنار سطل زباله:

از گذاشتن مسواکتان کنار سطل زباله خودداری کنید. مانند دلایلی که در مثال های دیگر توضیح دادیم، ذرات می توانند مسیر خود را به مسواک شما پیدا کنند و منجر به ورود باکتری بیشتری شوند. آن را دور از سطل آشغال نگه دارید، چون ما همه غذا، آشغال و چیزهای کثیف را در آن می ریزیم.

4. کنار ظرفشویی:

سینک ظرف شویی آشپزخانه ما محل شستن و پاک کردن کثیفی و باکتری ها و غذا است. اگر مسواک خود را کنار ظرف شویی آشپزخانه رها کنید، به طور بالقوه از باکتری ها برای رسیدن به مسواک خود استفاده می کنید. اگر دندان های خود را در آشپزخانه می گذارید، بهتر است که یک روکش برای مسواک خود بگذارید یا مسواک را در یک کشو قرار دهید.

5. نزدیک به حیوان خانگی خانواده تان:

ما حیوانات را دوست داریم، اما مسواک خود را نباید کنار آنها قرار دهیم، زیرا آنها میکروب ها و باکتری های زیادی را حمل می کنند و می توانند برای سلامتی شما بد باشند. علاوه بر این، بسیاری از حیوانات خانگی سعی در بازی کردن، خوردن یا جویدن مسواک دارند و فکر می کنند که این یک اسباب بازی است.

بهترین مکان برای نگهداری مسواکتان یک مکان خشک و تمیز مانند کابینت و یا کمد است.

 

مسواک خود را درون یک محفظه در بسته نگاه ندارید

وجود رطوبت در یک فضای بسته محیط خوبی برای رشد باکتری‌هاست، هرچه این فضا بسته‌تر و رطوبت بیشتر، فضای برای رشد باکتری‌ها بهتر.

  • مسواک خود را در ظرف‌‌های در بسته نگهداری کنید، تا در سفر و سایر زمان‌ها، گرد و غبار و باکتری روی آن ننشیند. حتماً پیش از گذاشتن مسواک درون ظرف محافظ خود، از خشک بودن آن مطمئن شوید.
  • همچنین حتماً محافظ مسواک را به خوبی بشوئید. کلرهگزیدین (که در اغلب دهانشویه‌ها یافت می‌شود) بهترین ماده آنتی‌باکتریال برای شستن محافظ مسواک است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر