شناسه خبر: ۲۹۳
لینک کوتاه کپی شد

معرفی گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب | بهترین گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب

برای اتاق خواب چه گیاهی آپارتمانی بگیرم؟ | انواع گیاه آپارتمانی مخصوص اتاق خواب

آیا می دانید بهترین گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب کدام است؟ با ترین تاپ همراه باشید

گیاه آپارتمانی

پر بازدید

ترین تاپ:

ترین تاپ: زندگی شهر نشینی چیزی جز آپارتمان نشینی، استرس و بیماری‌های جسمی و روحی برای ما به ارمغان نیاورده است. پس استفاده از چند نوع گیاه آپارتمانی در بخش‌های مختلف خانه(به‌خصوص در اتاق خواب‌ها) می‌تواند به گونه‌ای تداعی کننده فضای آرامش بخش طبیعت باشد.رنگ سبز انرژی بخش گیاه آپارتمانی، یک عامل مهم برای نگهداری آنها در محیط خانه مثل اتاق خواب است. نگهداری گیاه آپارتمانی در اتاق خواب باعث می‌شود تا محیط داخلی روشن‌تر بنظر برسد.در ادامه به طور اختصاصی درمورد گیاهان مناسب اتاق خواب صحبت خواهیم کرد.

فواید نگهداری گیاهان در اتاق خواب

یکی از بزرگترین مزایای نگهداری گیاهان در اتاق خواب این است که آنها می‌توانند هوای داخل خانه را به بهترین شکل تصفیه کنند. خشکی هوای داخل خانه عامل بسیاری از بیماری‌ها مانند مشکلات تنفسی، گلودرد، سرماخوردگی و حتی جوش‌هاست. گیاهان مناسب اتاق خواب با انتشار بخار آب در طول تعرق، به حفظ و در برخی موارد افزایش سطح رطوبت اتاق‌ها کمک می‌کنند. گیاهان مانند بسیاری از ماشین‌های فانتزی تصفیه هوا، یون‌های منفی تولید می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا یون‌ها خود را به ذرات موجود در هوا مانند گرد و غبار، هاگ‌های کپک، باکتری‌ها و آلرژن‌ها چسبانده و به طور مؤثر محوطه را از هر نوع آلودگی پاکسازی‌ کنند.

وجود یون‌های منفی نیز باعث افزایش سلامت روانی و سطح انرژی می‌شود. برخی از گیاهان آپارتمانی به طور طبیعی آلاینده‌های هوای داخل خانه مانند فرمالدئید، تری کلرواتیلن، زایلن، تولوئن و بنزن را رفع می‌کنند.

یکی از مزایای گیاهان آپارتمانی که کمتر به آن توجه می‌شود، اثرات آرام بخشی آنها است. از این رو، نگهداری آنها در اتاق در دراز مدت می‌تواند سطح استرس شما را کاهش داده وکیفیت خوابتان را بهبود بخشد. گلدان‌ها از جمله گیاهان مناسب اتاق خواب به شمار می‌آیند، زیرا فضای زیادی اشغال نکرده و از طرفی نگهداری آنها نیز راحت‌تر است.

این 6 گیاه آپارتمانی خواب آور هستند!

گیاه مناسب اتاق خواب از نظر فنگ‌شویی

فنگ‌شویی مجموعه‌ای از اصول است که به شما کمک می‌کند تا فضای زندگی خود را با آن چه که هست و آنچه که می خواهید باشد، هماهنگ کنید. این یک تکنیک چینی است که قدمت آن به هزاران سال قبل برمی‌گردد، اما با وجود قدیمی بودن همچنان طرفداران خاص خود را دارد. استفاده از آن در محیط‌های کاری و خانگی می‌تواند با مزیت‌هایی همراه باشد.

اتاق خواب‌ یکی از خصوصی‌ترین بخش‌های یک خانه است. این بهترین مکان برای شروع استفاده از فنگ‌شویی می‌باشد. تهیه گیاهان مناسب اتاق خواب یک روش ماهرانه برای وارد کردن دنیای طبیعی به فضای داخلی خانگی است تا بتوانید در محیط‌های کوچک و سر بسته از مزایای طبیعت بهره‌مند شوید. گیاهان در فنگ‌شویی همچنین نشان دهنده انرژی زندگی، سرزندگی، ترمیم و رشد هستند. آنها همچنین نشانه عنصر چوب هستند که یکی از پنج عنصر مورد استفاده در فنگ‌شویی است. عنصر چوب در فنگ‌شویی مواردی همچون تحرک، مهربانی و انعطاف را به ارمغان می‌آورد. یکی از راه‌های استفاده از گیاهان در اتاق خواب برای فنگ‌شویی خوب این است که به نقشه فنگ‌شویی “باگوآ” نگاه کنید. برای انجام این کار، از داخل روبروی درب ورودی اتاق خواب خود بایستید و پایین نقشه باگوا را با درب اتاق خواب خود تراز کنید. حال مطابق با این نقشه می‌توانید گیاهان و گلدان‌ها را در جای صحیح خود قرار دهید.

گیاه مناسب اتاق خواب بدون نور

برخی از گیاهان مقاوم آپارتمانی با کمترین نور خورشید نیز می‌توانند به خوبی رشد کنند، از این رو بهترین انتخاب برای محوطه‌ها و اتاق‌های کم نور هستند. نگهداری این گیاهان کار راحتی است زیرا می‌توانند در زیر نور غیر مستقیم خورشید رشد کنند و نیازی به هرس یا آبیاری منظم ندارند. بنابراین، تقریباً هر گوشه‌ای از خانه از جمله اتاق‌ها می‌توان آنها را قرار داد. در ادامه نمونه‌هایی از آنها را به شما معرفی می‌کنیم:

۱. زبان مادرشوهر یا سانسوریا

زبان مادرشوهر یا سانسوریا

این گیاه به دلیل لبه‌های تیز برگ‌هایش نام منحصر به فردی را به خود اختصاص داده است. این یک گیاه خانگی محبوب است که می‌توان بدون نور خورشید آن را به خوبی پرورش داد. برگ‌های این گیاه به حالت ایستاده، سفت و بلند هستند. این ویژگی باعث می‌شود تا آب را در شاخ و برگ خود ذخیره کند. بنابراین مراقب باشید که گیاه را زیاد آبیاری نکنید زیرا ممکن است ریشه‌های آن پوسیده شوند.

۲. بامبو خوش شانس

بامبو

بامبو خوش شانس یک گیاه عالی برای طرفداران دکوراسیون مینیمال است که  به دو روش  گلدان در خاک یا معلق در آب پرورش داده می‌شود. براساس تکنیک فنگ‌شویی، این گیاه بسته به تعداد ساقه‌هایش، انرژی بالایی را جذب می‌کند. از آنجایی که این گیاه می‌تواند بدون نور خورشید رشد کند و در اندازه‌های مختلف موجود است، می توانید هر گوشه‌ای از خانه خود را با آن تزئین کنید. تنها نکته مراقبتی این است که در صورت خشک شدن خاک، باید به آن آب بدهید.

معرفی 5 گیاه آپارتمانی مقاوم | کدام گیاه آپارتمانی با دوام تره؟

۳. لیلی صلح

لی لی صلح

زنبق صلح یکی از گیاهان مناسب اتاق است که برای رشد به نور خورشید نیاز نداشته اما به آبیاری منظم نیاز دارد.

۴. گیاه عنکبوت

گیاه عنکبوت

روش بی‌نظمی در گیاه عنکبوت، باعث شده آن را به گیاهی جذاب برای آویزان کردن گلدان ها یا سبدها یا فقط تزئین سطح زمین تبدیل کند. آن را از نور مستقیم دور نگه دارید و به طور منظم به آن آب دهید تا ظاهرش ژولیده و نامرتب به نظر نرسد.

۵. سرخس موی دوشیزه

گیاه سرخس

این گیاه به نام سرخس موی دختر ونوس نیز شناخته می‌شود، برگ‌های ظریف و افتاده این گیاه آب را دفع می‌کنند. به طور طبیعی در مناطق سایه‌دار و مرطوب رشد می‌کند و به راحتی می‌توان آن را در مناطق کم نور داخل خانه پرورش داد.

۶. پوتوس

پوتوس

پوتوس که به نام پیچک شیطان نیز شناخته می‌شود، گیاهی سخت است که حتی می‌توانید برای تزئین دیوارهای حمام خود نیز از آن استفاده کنید. این گیاه سرپوشیده می‌تواند به راحتی بدون نور خورشید رشد کند و همچنین باعث از بین رفتن مونوکسیدکربن از هوا می شود.

۷. بروملیادها

گیاه بروملیادها

بروملیادها یک گیاه خانگی گرمسیری است که ظاهری رنگارنگ دارد. پس می تواند یک گزینه خوب برای زیباتر کردن محیط اتاق باشد.

۸. همیشه سبز چینی

گیاه آگنولما

همیشه سبز چینی یکی از گیاهان مناسب اتاق خواب برای افراد تازه‌وارد در زمینه گل و گیاه است. آنها نیاز به مراقبت خاصی ندارند تنها نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. نور زیادی برگ‌های آن را خشک می‌کند، پس اگر اتاق شما پنجره رو به آفتاب دارد، گزینه مناسبی برای شما نیست.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر