شناسه خبر: ۲۹۴۳
لینک کوتاه کپی شد

آتش سوزی | آتش سوزی در تالار عروسی

عروسی که به عزا تبدیل شد | عروس و مهمانان زنده نماندند + فیلم و عکس

این آتش‌سوزی منجر به ریزش سقف تالار و محصور شدن جمعیت در داخل آن شد و عروسی را به عزایی تبدیل کرد.

آتش سوزی

پر بازدید

ترین تاپ:

وقوع آتش‌ سوزی در یکی از تالارهای عروسی الحمدانیه، واقع در استان نینوای عراق که گفته می‌شود علت آن آتش‌بازی بوده است، 120 فوتی و 200 مصدوم به‌جای گذاشت. این آتش‌ سوزی منجر به ریزش سقف تالار و محصور شدن جمعیت در داخل آن شد و عروسی را به عزایی در سطح عراق تبدیل کرد و گفته می‌شود در این آتش سوزی داماد و عروس در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

عکس های وقوع آتش سوزی در مراسم عروسی در عراق

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سیف البدر سخنگوی وزارت بهداشت عراق اعلام کرد: بامداد امروز چهارشنبه آتش‌سوزی در یک تالار جشن عروسی در شهرستان حمدانیه که برآورد می‌شود حدود یک هزار نفر در آن حضور داشتند، رخ داده است.

وی افزود: بر اساس آمار اولیه تاکنون ۱۰۰ نفر در این آتش‌سوزی کشته و ۱۵۰ نفر زخمی شدند.

آتش سوزی

ساعتی پیش شبکه تلویزیونی الجزیره از افزایش شمار کشته‌های آتش سوزی در تالار عروسی شهرستان الحمدانیه در استان نینوا به 114 نفر و شمار مصدومان به حدود 200 نفر خبر داد.

در ادامه سازمان هلال احمر عراق از افزایش شمار قربانیان خبر داد و اعلام کرد که در این آتش‌سوزی، بیش از ۴۵۰ نفر کشته و زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت عراق اضافه کرد: تیم‌های آتش‌نشانی و نجات به محل حادثه اعزام شدند و در حال اطفای حریق و کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان هستند.

در حالی که تاکنون منابع رسمی گزارشی درباره علت این آتش‌سوزی منتشر نکرده‌اند، اما بنا بر اعلام برخی منابع خبری دلیل این حادثه مرگ‌بار، آتش‌بازی در مراسم عروسی بوده است.

ویدئو آتش سوزی در مراسم عروسی در عراق

به‌دنبال این حادثه مقامات محلی در این شهرستان اعلام کردند که بیمارستان الحمدانیه ظرفیت پذیرش این تعداد مصدوم را ندارد و به همین دلیل بسیاری از مصدومین این حادثه ناگوار به استان‌های اطراف مانند کرکوک، اربیل و بغداد منتقل شدند و بیمارستان مذکور برای اهدای خون فراخوان داده است.

از بغداد نیز دولت مرکزی عراق، کمک‌های پزشکی را به الحمدانیه فرستاد و محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق نیز در تماس با استاندار نینوی خواستار تسریع در امدادرسانی به مصدومین این حادثه شد.

آتش سوزی

سودانی همچنین عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق را عازم الحمدانیه کرد تا از نزدیک در جریان امدادرسانی به مصدومان این حادثه قرار بگیرد. او بعد از ورود به الحمدانیه گفت که «تمام آسیب‌دیدگان آتش‌سوزی الحمدانیه به بیرون تالار منتقل شدند.»

بر اساس اظهارات شاهدان عینی، برخورد فشفشه به سقف تالار که از جنس اشتعال‌زا بوده است، منجر به آتش‌سوزی سریع شده است و مواد مشتعل به‌همراه سقف بر سر میهمانان ریخته و این حادثه مرگبار را رقم زده است.

اعلام عزای عمومی به مدت یک هفته در استان نینوای

استاندار استان نینوی در شمال غرب عراق گفت که به دنبال جان باختن بیش از 120 نفر در حادثه آتش سوزی در مراسم عروسی، یک هفته در این استان عزای عمومی اعلام می‌شود.

آتش سوزی

بازداشت 9 مسئول عراقی در ارتباط با حادثه عروسی مرگبار

فرماندهی عملیات استان نینوی اعلام کرد که به دنبال حادثه مرگبار در عروسی الحمدانیه واقع در این استان، 9 نفر از مسئولین در این شهرستان را بازداشت کرده است.

مقامات عراقی از جمله رئیس پارلمان، عمار الحکیم، رئیس جریان حکمت ملی عراق و دیگران با صدور بیانیه‌ای‌هایی این حادثه را به بازماندگان قربانیان تسلیت گرفته و برای مصدومین شفای عاجل طلب کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر