شناسه خبر: ۲۹۷۹
لینک کوتاه کپی شد

سکته قلبی | علائم سکته قلبی

پیشگیری از سکته قلبی با شناخت این 8 علامت هشدار دهنده!

گاهی ریزش مو خطر سکته قلبی را به همراه دارد. اینجا بهتون میگم که اگه این علائم را دارید از سکته قلبی جلوگیری کنید.

سکته قلبی

پر بازدید

ترین تاپ:

ترین تاپ: سکته قلبی ارتباط مستقیمی با ریزش مو دارد. به ریزش مو از تاج سر خود توجه بسیار داشته باشید ؛ گاهی ریزش موی شدید خطر سکته قلبی را به همراه دارد. یک ماه قبل از یک سکته قلبی، بدن شما این ۸ علائم را نشان می دهد، بنابراین پیشگیری بهتر از درمان است، با شناخت این علائم می توانید از حمله قلبی جلوگیری کنید و جان خود را نجات دهید. با ما همراه باشید تا این علائم را بهتون بگم.

1-ریزش مو

ریزش مو های شما یک شاخص قابل مشاهده برای خطر بیماری قلبی است، اغلب اوقات مردان بالای ۵۰ سال را تحت تاثیر را قرار میدهد، اما بعضی از زنان نیز ممکن است در این گروه قرار بگیرند. کچلی نیز به دلیل افزایش سطح هورمون کورتیزول است. به ریزش مو از تاج سر خود توجه بسیار داشته باشید.

2- درد شکمی

درد شکم، حالت تهوع، احساس خالی یا پر بودن شکم یا ناراحتی معده، از شایع ترین علائم هستند، این اتفاق در مردان و زنان به یک اندازه رخ می دهد.  دردهای شکم قبل از حمله قلبی، یک اتفاق طبیعی هستند و سپس بعد از مدت کوتاهی کاهش می یابد، تنش فیزیکی نیز ممکن است باعث تشدید درد شکم شود

علائم سکته قلبی

این ده علامت نشون میده که کبدت در خطره | علائم هشدار دهنده آسیب به کبد

3- بی خوابی

بی خوابی نیز با افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی همراه است که در میان زنان شایع تر است، علائم بی خوابی معمولا شامل بالا رفتن سطح اضطراب و نداشتن تمرکز می شود. علائم شامل مشکل در شروع خواب ، خوابیدن آرام و صبح زود بیدار شدن است.

4- تنگی نفس

تنگی نفس یا نفس نفس زدن، یک احساس قوی است که قادر به نفس عمیق کشیدن نیست، این اغلب در میان مردان و زنان بیش از ۶ ماه قبل از حمله قلبی رخ می دهد و معمولا یک نشانه هشدار دهنده از یک وضعیت پزشکی است. احساس شما در این موارد سرگیجه و سخت نفس کشیدن است.

5- خستگی

خستگی غیر معمول، یکی از علائم اصلی یک حمله قلبی قریب الوقوع است، زنان این نوع علائم را بیشتر از مردان گزارش داده اند. فعالیت بدنی یا فیزیکی دلیل خستگی نیست و ممکن نیست که تا پایان روز افزایش بیابد، این نشانه کاملا مشهود است و از بین نمیرود اما در خستگی های غیر معمول برای انجام وظایف ساده مانند مرتب کردن یک تخت یا حتی دوش گرفتن دچار خستگی مفرد می شوید.

سکته قلبی

6- ضربان قلب نامنظم

ضربان قلب شدید یا بی نظمی در ضربان قلب اغلب با حمله قلبی و اضطراب، بویژه در میان زنان همراه است، این اتفاق به طور غیر منتظره و خود به خود رخ میدهد، اما تمرینات جسمانی ممکن است محرک اضافی برای افزایش ضربان قلب، به خصوص در مورد بیماری آترواسکروروز باشد.

ضربان قلب نامنظم به مدت یک تا دو دقیقه طول میکشد، اگر این اتفاق بیش از این طول کشید، ممکن است احساس سرگیجه و خستگی شدید که باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

7- عرق کردن بیش از حد

عرق کردن غیر عادی و بیش از حد، یکی از نشانه های هشدار اولیه از حمله قلبی است و ممکن است در هر زمان از شبانه روز رخ دهد، این علائم در زنان بیشتر است و اغلب با عرق های شبانه معمول دوران یائسگی اشتباه گرفته میشود و گیج کننده است.

با مصرف این خوراکی ها، سلامت روده شما تضمین می شود

8- درد قفسه سینه

زنان و مردان در شدت و اشکال مختلفی دچار درد قفسه سینه میشوند، در مردان این علامت جزو مهمترین نشانه های اولیه قلبی است که نباید نادیده گرفته شود، از سوی دیگر تنها ۳۰ درصد از زنان را تحت تاثیر قرار میدهد.

درد قفسه سینه می تواند من ر به احساس ناراحتی و سوزش در یک یا هر دو دست (اغلب اوقات سمت چپ)، پایین فک، گردن، شانه ها یا شکم میشود، که ممکن است دائمی یا موقت باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر