شناسه خبر: ۳۰۱۶
لینک کوتاه کپی شد

بازنشستگی | شرایط بازنشستگی کمتر از ۱۰ سال سابقه

بازنشستگی بیمه‌شدگان با کمتر از ۱۰ سال سابقه بیمه‌ + توضیحات کامل

سازمان تامین اجتماعی درخصوص شرایط بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی، توضیحاتی ارائه کرده که در ادامه میخوانید.

بازنشستگی

پر بازدید

ترین تاپ:

تاکنون بازنشستگی بیمه شدگان بر اساس سابقه بیمه ده ساله بوده است. حالا سازمان تامین اجتماعی شرایطی را فراهم کرده است تا کسانی که کمتر از ده سال سابقه بیمه پردازی دارند هم بتوانند از حقوق شرایط بازنشستگی بهره مند شوند. در ادامه میتوانید گزارش کامل معاون اسبق بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در مورد شرایط جدید بازنشستگی با سابقه بیمه کمتر از ده سال را بخوانید.

شرایط بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی

محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: برای بازنشستگی بیمه‌شدگان با کمتر از ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی شرط سنی وجود دارد؛ به‌گونه‌ای که مردان با ۶۰ سال سن و زنان با ۵۵ سال سن در صورت برخورداری از ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی می‌توانند با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند.

سوابق بیمه تامین اجتماعی رو چجوری استعلام بگیریم؟

وی درخصوص نحوه برخورداری از شرایط بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال سابقه توضیح داد: افراد برای بهره‌مندی از شرایط سنی، اگر زیر ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی داشته باشند می‌توانند کسری سابقه خود را تا ۱۰ سال خریداری کنند.

تامین اجتماعی

معاون اسبق بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: به طور مثال، اگر افراد ۶ سال سابقه بیمه‌پردازی دارند با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی باید چهار سال سابقه بیمه‌پردازی‌شان را خریداری کنند تا میزان سابقه آنها به ۱۰ سال برسد و با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند.

زدا در پاسخ به این سوال که آیا این قانون برای صنوف مختلف،‌ متفاوت است یا خیر؟ اینطور پاسخ داد: این موضوع هیچ ارتباطی به نوع صنوف ندارد و فقط نبایستی جزو بیمه‌شدگان دولتی باشند به عبارتی بیمه‌شدگان دولتی و قراردادی مشمول این طرح نیستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر