شناسه خبر: ۳۱۶۰
لینک کوتاه کپی شد

جودوکار ایرانی | اخراج ۲ جودوکار بازی های پاراآسیایی

تکذیب شایعه بینایی جودوکار ایرانی | بازگشت دو ملی‌پوش جودو به ایران مشخص شد!

دو جودوکار کشورمان در بازی‌های پاراآسیایی به دلیل دوپینگ به ایران بازگردانده شدند.

جودوکار ایرانی

پر بازدید

ترین تاپ:

به گزارش ترین تاپ به نقل از ایسنا: در روز گذشته خبر بینا شدن جودوکار ایرانی در بازی های پاراآسیایی باعث اعتراضات زیادی شد. سرپرست کاروان تیم ایران در این خصوص توضیح داده و گفته است که کلاس بندی این دو جودوکار ایرانی به صورت رسمی انجام شده و نابینایی و کم بینایی آنها محرز است. دلیل بازگردادن دو جودوکار ایرانی به کشور، ارتکاب دوپینگ بوده است.

تکذیب شایعه بینایی ۲ پاراجودوکار ایران | بازگشت به دلیل دوپینگ

سرپرست کاروان ایران: دو جودوکار ایران به دلیل ارتکاب دوپینگ اجازه حضور در مسابقات و حتی دهکده را نداشتند. به همین خاطر با اولین پرواز آن‌ها را به ایران برگرداندیم.

اگر بعد از بررسی نمونه B، دوپینگ این دو ورزشکار محرز شود، طبق قانون محرومیت‌هایی برای آنان در نظر گرفته می‌شود.

موضوع بینایی جودوکاران را تکذیب می‌کنم. کلاس‌بندی این ورزشکاران به صورت رسمی انجام و نابینایی و کم بینایی آن‌ها محرز شده است.

چرا دو جودوکار ایرانی به کشور بازگردانده شدند؟

رقابت‌های جودو نابینایان و کم‌بینایان در حالی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین به پایان رسید که از ۸ نماینده شرکت کننده در این بازی‌ها، دو جودوکار ایران اجازه حضور در این بازی‌ها را پیدا نکردند.

محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم‌بینایان در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که چرا دو نماینده جودوی نابینایان و کم بینایان ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین مسابقه ندادند، اظهار کرد: از هر دو جودوکار قبل از اعزام به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین توسط وادا ایران در آخرین اردوی آمادگی تست گرفته شد که از سوی وادا ایران طی نامه‌ای به ما اعلام شد که آزمایش هر دو جودوکار مشکوک است. بنابراین در جریان بازی‌ها جلسه‌ای تشکیل دادیم و به خاطر احترام به وادا شرایط را این طور دیدیم که از حضور این دو جودوکار در مسابقات جلوگیری کنیم.

جودوکار ایرانی

رییس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان در پاسخ به این پرسش که این طور عنوان می‌شود که یکی از این دوجودوکار نابینا نیست و در بازی‌های پاراآسیایی نیز کلاسی به او تعلق گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: این موضوع صحت ندارد و تنها به دلیل این که آزمایش او مشکوک بود خودمان اجازه شرکت در بازی‌ها را به او و دیگر جودوکار ندادیم، وگرنه اسم هر دو ورزشکار در جدول بازی‌ها گنجانده شده بود و از نظر کلاس بندی مشکلی برای رقابت نداشتند.

وی ادامه داد: هر دو جودوکار همان روز اول شروع بازی‌ها به ایران بازگشتند و تا ۱۴ آبان برای دفاع از خود حق اعتراض دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر