شناسه خبر: ۳۲۴۷
لینک کوتاه کپی شد

خسرو خسروشاهی | خداحافظی خسرو خسروشاهی از هنر دوبلاژ

علت خداحافظی آلپاچینوی دوبلاژ ایرانی از هنر دوبله + عکس

دوبلاژ نقش های آلپاچینو، آمیتا باچان با انتشار تصویری در صفحه مجازی خود از دنیای دوبله خداحافظی کرد.

خسرو خسروشاهی

پر بازدید

ترین تاپ:

خسرو خسروشاهی از دوبلور های مشهور ایرانی و متولد سال 1320 در شهر تهران است. خسرو خسروشاهی مدتی به علت بیماری در بیمارستان تحت مراقبت و درمان بود. پس از ترخیص از بیمارستان استاد خسرو خسروشاهی در پستی در صفحه مجازی خود از دنیای دوبله خداحافظی کرد.

خداحافظی خسرو خسروشاهی از دنیای دوبله

خسرو خسروشاهی" با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود، خبر از خداحافظیش با هنر دوبلاژ به دلیل بیماری اخیرش داد.

خسرو خسروشاهی (زادهٔ ۷ دی ۱۳۲۰) دوبلور و مدیر دوبلاژ ایرانی است. از آثارش می‌توان به دوبلهٔ فیلم‌های آلن دلون، آل پاچینو و آمیتاب باچان اشاره کرد.

خسرو خسروشاهی

خسرو خسروشاهی در سال ۱۳۴۰ با راهنمایی و معرفی استاد احمد رسول زاده - شوهر خواهرش - وارد حرفه دوبلاژ می‌شود. همسر وی منصوره کاتبی است که در زمینهٔ دوبله فعالیت دارد. او از بهترین و سرشناس‌ترین دوبلورهای ایرانی است و از شاگردان ایشان رضا نوروزی و پیمان برازنده می‌توان اشاره کرد. صدای ماندگار و گوش‌نواز وی در بین ایرانیان طرفداران بسیاری دارد. خاطرهٔ دوبلهٔ بیشتر فیلم‌های آلن دلون ،آمیتاب باچان، آل پاچینو و داستین هافمن با صدای خسروشاهی گره خورده و از خاطر دوستدارانش نخواهد رفت. همچنین صدای او در فیلم‌های ایرانی قبل از انقلاب، به جای فرزان دلجو، و در سینمای بعد از انقلاب به جای بازیگرانی چون بیژن امکانیان، ابوالفضل پورعرب، جهانگیر الماسی، پرویز پورحسینی و … شنیده شد.

در ۹ بهمن ۱۳۹۷ در مراسم افتتاحیه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر آئین بزرگداشت خسرو خسروشاهی برگزار و از وی تقدیر شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر