شناسه خبر: ۳۳۲۷
لینک کوتاه کپی شد

حسین خانی بیگ | بیماری حسین خانی بیگ | ابتلا حسین خانی بیگ به آلزایمر

بازیگر مشهور مختارنامه قدرت تکلم خود را از دست داد!

بازیگر معروف و پیشکسوت سریال مختارنامه به دلیل بیماری سخت خود، قدرت تکلمش را از دست داد.

حسین خانی بیگ

پر بازدید

ترین تاپ:

حسین خانی بیک بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون مدتی است از بازیگری فاصله گرفته است. حسین خانی بیک را با سریال هایی مانند مختارنامه، پلیس جوان، پهلوانان نمی میرند، شب دهم و ... به یاد می آورید. در ادامه خبر اتفاق ناگواری که برای حسین خانی بیک پس از ابتلا به کرونا افتاد را بخوانید.

ابتلا حسین خانی بیگ به بیماری آلزایمر

«حسین خانی‌ بیک» چهره نام‌ آشنای بازیگری مدتی است از سینما و تلویزیون دور شده؛ همچون «فرامرز صدیقی» و «محمد کاسبی» که در بستر بیماری‌اند. خانی‌ بیک در سال‌های فعالیت بازیگری هم خیلی علاقه‌ مند به برنامه زنده و گفت‌وگو های رسانه‌ ای نبوده است. بازیگری که در سریال «مختارنامه» نقش ایاس بن مضارب سردسته شرطه‌های کوفه را بازی کرد و در کنار نقش ارزشمند در «شب دهم» کارهای ماندگاری را از خودش به جای گذاشت.

حسین خانی بیگ

بسیاری از قدیمی‌ های این عرصه سال‌ ها از فضای تلویزیون و سینما دورند هر کدام به دلیلی؛ اما ملاقات انجمن بازیگران خانه سینما مشخص کرد که حسین خانی‌ بیک به آلزایمر مبتلا شده است. پیگیری‌ها نشان می‌دهد این بازیگر حتی در شناخت افراد محیط پیرامونی خودش به غیر از همسرش، دچار مشکل است. حسین خانی بیک به تدریج قدرت تکلم و شناخت دیگران را هم از دست داده است.

شاید مخاطبین بازیگر 82 ساله سینما و تلویزیون را به عنوان بازیگر سریال «روزگار جوانی» و چند مجموعه نمایشی دیگر به یاد بیاورند اما او به دلیل علاقه شدیدی که به تئاتر داشته او را آچار فرانسه اداره تئاتر هم می‌دانستند. در میان آثار او فیلم‌های سینمایی «غریبانه»، «دیپلمات» و فارغ از مختارنامه و چند نوستالژی دیگر، سریال‌های تلویزیونی همچون «پلیس جوان»، «همه فرزندان من»، «روشنتر از خاموشی» و چند مجموعه دیگر نیز به چشم می‌خورد.

حسین خانی بیگ

کوروش سلیمانی پس از ملاقات با حسین خانی‌بیک ضمن اعلام ابتلای این بازیگر پیشکسوت به بیماری آلزایمر نوشته است: "امروز افتخار یافتیم که مهمان منزل پرمهرِ استاد حسین خانی بیک باشیم و به نمایندگی از انجمن صنفی بازیگران سینما، بنده همراه با عزیزان خانم فریبا کوثری، پژمان بازغی و کامبیز دیرباز به عیادت ایشان برویم. سودابه خانم همسر بزرگوار و دختران با محبت ایشان با مهربانی بسیار پذیرای ما شدند و بعد از اینکه جویای احوال شدیم، از روند‌ شکل‌گیری بیماری ایشان گفتند که از بعد از سریال «مختارنامه» و از سال 92 آغاز شد.

حسین خانی بیگ

سودابه خانم می‌گفتند نمی‌دانم چرا حسین که زندگی سالمی داشته، اهل کوه و ورزش بوده و کتاب و شعر شاعران بسیاری را از بر بوده و پیوسته غزل و تصنیف برای جمع می‌خوانده، باید چنین درگیر این بیماری شود. این داستان غم‌انگیز به مرور پیش رفته و بعد از کرونای ایشان شدت یافته است.

حسین خانی بیگ

این بیماری خاموش و مزاحم اینک سالهاست که سبب دوری جناب خانی‌بیک از فعالیت بازیگری شده و این شده که در این مدت فقط در خانه‌اند. کسانی که دارای عزیزانی با این بیماری‌اند می‌دانند که آلزایمر بیماری بسیار سختی است؛ برای بیمار از سویی و برای خانواده او از سویی دیگر. خود بیماری به کنار، دیدن پهلوان هنرمندی چون حسین خانی‌بیک در این شرایط، رنج مضاعفی برای خانواده‌ محترم ایشان است که آرزو کردیم خدا به ایشان توانایی بیشتر و بیشتر برای پرستاری از ایشان که عاشقانه به این امر مشغول‌اند، ببخشاید."

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر