شناسه خبر: ۳۳۸۰
لینک کوتاه کپی شد

موخوره | رفع موخوره | روغن های رفع موخوره

با این 3 تا روغن موخوره موهات رو از بین ببر + آموزش استفاده

بدون نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و با استفاده از روغن های گیاهی با موخوره موهات برای همیشه خداحافظی کن.

موخوره

پر بازدید

ترین تاپ:

روش های خیلی ساده بدون استفاده از قرص و دارو برای رفع موخوره وجود داره که با استفاده از این روش ها و روغن های گیاهی با کمترین هزینه می تونی از شر موخوره برای همیشه خلاص شی! در این مطلب از سایت ترین تاپ به موضوع از بین بردن موخوره با روغن طبیعی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

از بین بردن موخوره با روغن طبیعی

موخوره

روغن زیتون

اولین و شاید بهترین پیشنهاد برای درمان موخوره شدید یا غیر شدید، استفاده از روغن زیتون به عنوان ترکیبی فوق‌العاده مغذی است. برای درک میزان تاثیر‌گذاری روغن زیتون در درمان موخوره، بهتر است تا مقدار مشخصی از این روغن را در مایکروویو یا روی حرارت مستقیم گرم کنید. سپس آن را روی موهایی که آسیب دیده‌اند به آرامی ریخته و ماساژ دهید.

انواع مختلف موخوره | علت بوجود آمدن موخوره برای چیست؟!

اجازه دهید روغن بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت روی قسمت آسیب دیده مو بماند و سپس با آن را به خوبی شست‌وشو دهید. درصورتی‌که این روش را حداقل دو بار در طول هفته تکرار کنید، می‌توانید از نتایج رضایت‌بخش آن بهره‌مند شوید. البته فراموش نکنید که برای تاثیرگذاری بیشتر می‌توانید به این ترکیب کمی عسل نیز اضافه کنید، دراین‌صورت مقدار عسل اضافه شده به ترکیب باید یک دوم مقدار روغن زیتون باشد.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که در صورت اضافه کردن عسل به ترکیب روغن زیتون، باید پس از گذشت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بعد از قرار گرفتن ماسک روی موها، آن را به آرامی شست‌وشو دهید. البته می‌توانید از این روش حداقل ۲ تا ۳ بار در طول هفته برای درمان قطعی موخوره استفاده کنید.

موخوره

روغن چوب صندل

روغن چوب صندل در حقیقت بهترین روغن برای رفع موخوره سر محسوب می‌شود. روغنی واقعا موثر و مفید که در عین تاثیرگذاری بالا بسیار در دسترس و ارزان قیمت است. برای استفاده از روغن چوب صندل و افزایش میزان تاثیرگذاری آن در درمان موخوره می‌توانید از ترکیب روغن زیتون نیز استفاده کنید. در هر صورت بهتر است روغن را به‌صورت مستقیم روی موهای‌تان نریزید. چند قطره از آن را روی دست بریزید و سپس به آرامی موهای‌تان را ماساژ دهید.

موخوره

روغن بادام شیرین

اگر به رفع و درمان موخوره بدون کوتاهی مو فکر می‌کنید، بهتر است تا حداقل برای یک بار تاثیر شگفت‌انگیز روغن بادام شیرین در درمان موخوره سر را امتحان کنید. برای افزایش قدرت ترکیب روغن بادام در رفع سریع موخوره می‌توانید از دو ترکیب دیگر یعنی تخم‌مرغ و همین‌طور وانیل استفاده کنید. درصورتی‌که وانیل را انتخاب می‌کنید، چند قطره از آن را با روغن بادامی که روی حرارت قرار داده شده، ترکیب کنید.

این ترکیب را حداکثر برای مدت ۳۰ دقیقه روی موهای‌تان و قسمتی که آسیب دیده قرار دهید و سپس با استفاده از آب ولرم (ترجیحا سرد) آن را به خوبی بشویید. اما درصورتی‌که از تخم‌مرغ استفاده می‌کنید، با ترکیب کردن یک تخم‌مرغ و حداکثر ۴/۱ فنجان از روغن زیتون، ماسک به دست آمده را نهایتا برای ۴۵ دقیقه روی مو بمالید و سپس آن را به خوبی بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر