شناسه خبر: ۳۴۲
لینک کوتاه کپی شد

علائم خطرناک برای سلامت زنان | زنان باید این علائم را جدی بگیرند

علائم خطرناک و هشدار دهنده برای زنان | بانوان جدی بگیرند

بسیاری از بیماری ها دارای علائم خطرناک هستند که باید به آن توجه کرد.

علائم خطرناک و هشدار دهنده برای زنان | بانوان جدی بگیرند

برخی از مشکلات سلامتی و بیماری‌ها بین زنان و مردان مشترک هستند و علائم خطرناک دارند و نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای هم هستند.زنان گاهی از علائم خطرناک پزشکی خود، بدون اینکه عواقب آنها را در نظر بگیریند، چشم پوشی می کنند. باید این را قبول کنیم بررسی علائم خطرناک در مراحل اولیه بیماری می تواند از بروز عوارض جانبی و مشکلات پیچیده تر جلوگیری کند.

 

  • خون ریزی بعد از یائسگی

هر نوع خون ریزی پس از یائسگی باید توسط پزشک ارزیابی شود. این ممکن است چیز مهمی نباشد، اما می‌تواند نشانه هشدار دهنده اولیه سرطان رحم باشد.

  • نفخ شکم

تقریباً هر خانمی نفخ شکم به خصوص در زمان قاعدگی دارد، اما اگر بعد از اتمام چرخه مشاهده کردید که هنوز نفخ یا به طور مداوم یبوست دارید، این می‌تواند نشانه‌ای از سرطان تخمدان یا سرطان رحم باشد. اگر چند هفته بگذرد و بهتر نشوید، این یک تغییر است. از یک دکتر بخواهید که از نزدیک بررسی کند. احساس سیری با وجود اشتهای کم، یکی دیگر از علایم رایج سرطان تخمدان است.

درمان سرد مزاجی زنان در رابطه جنسی 

  • دوره‌های غیرطبیعی یا درد لگن

عادت ماهانه نامنظم برای خانم‌ها غیرمعمول نیست، اما اگر جریان شما ناگهان ماه به ماه بیشتر می‌شود یا بین دوره‌های قاعدگی خون ریزی یا درد لگن دارید، ممکن است پزشک بخواهد سونوگرافی از طریق واژینال برای بررسی سرطان‌های رحم یا تخمدان انجام دهد.

  • درد معده یا حالت تهوع

ناراحتی معده بسیار شایع و به ندرت به معنای سرطان است. اگر درد مداوم یا ناگهانی معده و همچنین دایم حالت تهوع دارید و بهتر نمی‌شود، به پزشک مراجعه کنید. به نظر می‌رسد این مسئله بیماری ریفلاکس معده، ورم معده یا زخم باشد و همچنین می‌تواند یکی از علایم سرطان لوزالمعده یا معده باشد.

  • مشکل در بلعیدن

گلودرد می‌تواند بلع را سخت یا دردناک کند، اما اگر متوجه شدید چند هفته ادامه دارد و بدتر می‌شود، به پزشک مراجعه کنید. این مشکل می‌تواند نشانه سرطان مری (لوله بلع که به معده می‌رود) معده یا گلو باشد. مشکل در بلع یکی از ۵۹ علامت سلامتی است که هرگز نباید آن را نادیده بگیرید.

  • کاهش وزن بدون دلیل

کاهش وزن برای بسیاری چیز خوبی است و بسیاری رژیم می‌گیرند، اما اگر اشتهای خوبی دارید، ولی وزن کم می‌کنید یا اشتهایتان کم شده، آن را بررسی کنید. کاهش وزن یا تغییرات غیرمعمول در اشتها می‌تواند نشانه بسیاری از سرطان‌ها باشد، مانند مری، لوزالمعده، کبد و روده بزرگ، اما این یک علامت به خصوص شایع لوسمی یا لنفوم است.

روشهای کاهش درد قاعدگی با دمنوش های گیاهی

  • خستگی مداوم

هر کس روزهایی دارد که کم انرژی است، اما شما باید بعد از یکی دو خواب خوب احساس سرحالی کنید. اگر متوجه شدید بیش از یک ماه هر روز خسته هستید، به پزشک مراجعه کنید. بیشتر اوقات سرطان نخواهد بود، اما بررسی کنید، زیرا هرگز نمی‌توان مطمئن بود. سرطان خون و لنفوم معمولاً باعث خستگی مداوم می‌شوند. علاوه بر این، برخی از سرطان‌های روده بزرگ یا معده ممکن است باعث از دست دادن خون شوند که به خستگی ناشی از کم خونی منجر شود.

  • گودی پستان، تغییر رنگ یا دیگر تغییرات

یک توده غیرمعمول نشانه آشکار سرطان پستان است که به زنان گفته می‌شود به دنبال آن بگردند، اما دیگر تغییرات پستان هم می‌تواند نشانه سرطان باشد. اگر مشاهده کنید که پوست پستان شما گود می‌شود، تورم، حساسیت به لمس یا تغییر رنگ جزئی پوست به قرمز یا صورتی عمیق‌تر است، این علایم لزوماً به معنای سرطان نیست، اما بهتر است برای بررسی دقیق‌تر به پزشک مراجعه کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر