شناسه خبر: ۳۶۱۵
لینک کوتاه کپی شد

مسن ترین زن ایرانی | پیرترین زن ایرانی

مسن ترین زن ایرانی شناسایی شد + عکس

به تازگی در پویش سلامت ملی، پزشکان ایرانی در خراسان مسن ترین زن ایرانی را شناسایی کردند که با 124 سال سن، بیماری خاصی ندارد.

مسن ترین زن ایران
ترین تاپ:

خبرگزاری ها امروز خبری در مورد شناسایی کهنسال ترین زن ایران منتشر کردند. در پویش سلامت ملی کهنسال ترین زن ایران با 124 سال سن شناسایی شد. همکاران "پویش ملی سلامت" به منزل کهنسال ترین زن ایران رفته و وضعیت جسمانی وی را بررسی کردند که آزمایش ها از سلامت وی حکایت داشته است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت‌جام گفت: "فاطمه نوروزی کاریزی" بانوی ۱۲۴ ساله اهل تربت جام که از وی به عنوان مسن ترین بانوی ایران یاد می شود بر اساس گزارش اجرای طرح پایش سلامت هیچ گونه ابتلا به فشار خون بالا، دیابت و چربی مضر نداشته است.

 

مسن ترین زن ایران

 

دکتر منصوره مکارم روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همکاران ما در قالب اجرای "پویش ملی سلامت" به منزل این بانوی کهنسال رفته و وضعیت جسمانی وی را بررسی کردند که آزمایش ها از سلامت این بانو کهنسال حکایت داشته است.

فاطمه نوروزی کاریزی متولد اول مهرماه ۱۲۷۸ خورشیدی ساکن شهر تربت جام است.

"پویش ملی سلامت" از ۲۰ آبان ماه امسال آغاز شده است و تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و در این پویش همه افراد با سن ۱۸ سال و بیشتر ایرانی ساکن در کشور به صورت رایگان از نظر دیابت و فشارخون بررسی و غربالگری می‌شوند.

۲ شهرستان مرزی تربت جام و صالح آباد به ترتیب در ۱۷۰ و ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع شده اند و در مجموع ۳۱۰ هزار نفر جمعیت این شهرستانها زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر