شناسه خبر: ۳۷
لینک کوتاه کپی شد

شخصیت شناسی | شخصیت شناسی بر اساس نحوه نشستن | شخصیت شناسی از روی ضمیر ناخوداگاه

شخصیت شناسی با توجه به نحوه نشستن روی صندلی | پی بردن به شخصیت واقعی خودمان

در این مطلب از روی نحوه ی نشستن روی صندلی به شخصیت شناسی خود و رازهای شخصیتی خود و دیگران پی ببرید.

شخصیت شناسی

پر بازدید

واژه‌ها تنها وسیله انسان برای انتقال مفاهیم نیستند و برای شخصیت شناسی در خیلی از موارد زبان بدن، بسیار رساتر و گیراتر عمل می‌کند. حالات و حرکات هر یک از اعضای بدن، تعابیر ویژه‌ای را انتقال داده و معانی مختلفی دارند. حالات و حرکات هر یک از اعضای بدن، تعابیر ویژه‌ای را از شخصیت شناسی را انتقال داده و معانی مختلفی دارند.اما آیا تابه حال به این فکر کرده اید که نشستن شما روی مبل یا صندلی می تواند به شخصییتان مرتبط باشد؟ در این مطلب می خواهیم مدل های مختلف نشستن و ارتباط آن با شخصیت شناسی افراد رابررسی کنیم.

شخصیت شناسی بر اساس نحوه نشستن روی صندلی

 روانشناسان می‌گویند که نحوه نشستن شما روی صندلی ماهیت شخصیت واقعی شما را نشان می‌دهد، زیرا ما بر اساس ضمیر ناخودآگاهمان رفتار می‌کنیم. شما چگونه روی صندلی می‌نشینید؟

 

bYK3M5P5rcDX

۱. زانو صاف

شما هوش بالایی دارید، صادق، عاشق پاکیزگی، محتاط و ساکت هستید. شخصیت کاریزماتیک و جذابی دارید و خودانگیختگی را دوست دارید. وقت شناس هستید و به مهارت‌های خودتان ایمان دارید. نگرشی مثبت و خوش بینانه به زندگی دارید، اما در عشق خود بزرگ بین هستید، از ترد شدن نمی‌ترسید و اعتماد به نفس بالایی دارید. اگر هنگام صحبت کردن دست هایتان را تکان می‌دهید تفکری منطقی دارید، در کارهایتان دقیق و عملگرا هستید. کارهایتان را هوشمندانه انجام می‌دهید و به کار سخت اعتقادی ندارید. دوست دارید خانه، میز کار، محل کار، دفاتر و ... خود را تمیز و مرتب نگه دارید. دوست ندارید شایعه پراکنی کنید یا پشت سر مردم صحبت کنید. احساسات خودتان را کنترل می‌کنید و سعی می‌کنید با کسی درگیر نشوید. ذهنی فوق‌العاده آرام دارید که به شما کمک می‌کند احساسات خودتان را در موقعیت‌های بد کنترل کنید و آرامشتان را حفظ کنید.

۲. زانو از هم جدا

اگر با زانوهای باز می‌نشینید، یعنی به شدت خود محور، قضاوت کننده و متکبر هستید. اما در درون، از اضطراب و نگرانی رنج می‌برید. بیش از حد برای رسیدن به کمال و اهدافتان تلاش می‌کنید به همین خاطر زندگی پر هرج و مرجی دارید. قدرت توجه و تمرکز شما پایین است و تمرکز روی چیزها برای شما دشوار است و به راحتی حواستان پرت می‌شود. همیشه مجذوب چیزهای جدید می‌شوید و پروژه‌ها و کارهایتان را نیمه کاره رها می‌کنید. شما مهارت‌های ارتباطی خوبی دارید. قبل از اینکه چیزی بگویید، فکر نمی‌کنید و این کارتان منجر به دعوا و درگیری می‌شود. خیلی زود خسته می‌شوید. شما به روابط خودتان متعهد نیستید و ممکن است ناگهان روابطتان را ترک کنید.

شخصیت شناسی بر اساس روز تولد

۳. پاهای ضربدری

شما ایده‌های بسیار روشن و تخیل فوق‌العاده بالایی دارید و بسیار جزئی‌نگر هستید. با چشمان باز خیال پردازی می‌کنید و در تخیل خودتان گم می‌شوید، به همین خاطر افکارتان منحرف می‌شود. دوست ندارید جلب توجه کنید یا با صدای بلند صحبت کنید. سعی می‌کنید از محیط امن خودتان خارج نشوید و به سختی اجازه می‌دهید افراد وارد زندگی شما شوند. در گذشته شکست عاطفی بزرگی خوردید، به همین خاطر از قلبتان محافظت می‌کنید. شما از طرد شدن یا ناامید شدن می‌ترسید. متخصصان زبان بدن گفته‌اند که اگر فردی آرام با پاهای روی هم نشسته باشد، اعتماد به نفس و مهارت اجتماعی بالایی دارد، اما اگر فردی با پاهای ضربدری نشسته باشد و بی قرار باشد نشان می‌دهد که مضطرب، عصبی و یا دچار استرس است

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر