شناسه خبر: ۳۹۹
لینک کوتاه کپی شد

راهکارهایی برای شیک بودن

ترفندهای شیک بودن | چطوری در چشم دیگران شیک به نظر بیایم؟

این مطلب در چگونه شیک بودن و انواع استایل ها به شما کمک خواهد کرد.

ترفندهای شیک بودن | چطوری در چشم دیگران شیک به نظر بیایم؟

پر بازدید

شیک بودن مسئله سختی نیست. برای شیک بودن نه تنها طرز لباس پوشیدنمان را باید تحت کنترل بگیریم بلکه نحوه ی رفتار ما نیز تاثیر زیادی در شیک بودن ما دارد. ما در نگاه اول همان چیزی هستیم که می پوشیم .نوع لباس‌هایی که می‌پوشیم و انواع اکسسوری که استفاده می‌کنیم تا آن‌ها را جذابتر  کنیم؛ تمام این عوامل چیزهای زیادی در مورد اینکه چه کسی هستید، اهل کجا هستید، چه کار می‌کنید و چه احساسی نسبت به خود و دیگران دارید می‌گوید. پس نوع لباس پوشیدن شما علاوه بر اینکه شما را شیکتر و جذاب تر می کند در معرفی شما به دیگران نیز کاربرد دارد. 

وقتی صحبت از شیک بودن، برقراری ارتباط با اعتماد به نفس و توانایی می شود، آنچه می پوشید نقش مهمی در ایجاد اولین برداشت های مثبت دارد. چه با این جمله موافق باشید یا نه علم نشان می دهد، لباس انسان را تکمیل می کند، یا حداقل برداشت دیگران از انسان را تکمیل می کند.

بنابراین چگونه می توانید به اولین برداشت ایده آل خود نزدیک شوید؟ چطور می توانید شیک به نظر بیایید؟  می توانید از رنگ، استایل و تناسب استفاده کنید تا به استایلایده آل خود نزدیک تر شوید. شیک بودن برای هر کسی متفاوت است برخی می خواهند رسمی و پر ابهت به نظر بیایند، برخی شیک بودن را در اسپرت بودن می بینند. دیگری ممکن است شیک بودن را در حرفه ای به نظر رسیدن به داند. اما به هرحال باید این را در نظر داشت که همگی این ها سلیقه شخصی هستند .

ترفند های شیک بودن و استفاده از رنگ

اثرات روانی رنگ اغلب در طراحی گرافیک و تبلیغات مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری بر این باورند که قرمز شور و اعتماد به نفس و انرژی نارنجی و اشتیاق را برمی انگیزد. سفید اغلب با خلوص و سیاه با جدیت همراه است. لباس های یک رنگ خاص می توانند احساسات و نگرش های مرتبط با آن ها را برانگیزند. به عنوان مثال، یک لباس قرمز به شما اعتماد به نفس و اشتیاق بدهد و ممکن است توجه شما را به خود جلب کند. برخی از آزمایش‌ها نشان داده‌اند که پیشخدمت‌هایی که قرمز می‌پوشند، انعام بیشتری دریافت می‌کنند.

رنگ آبی القا کننده آرامش است. و لباس‌های آبی ممکن است کمی احساس آرامش و فروتنی را در شما ایجاد کنند. 

ترفند شیک بودن برای حرفه ای به نظر رسیدن

شما نیازی به خرج کردن پول زیادی برای خرید لباس ندارید، اما باید مطمئن شوید که لباس‌هایتان مناسب هستند. این مسئله هم برای خانم ها و هم برای آقایان صدق می کند. یک مصاحبه کننده در عرض 10 ثانیه پس از ملاقات با یک نامزد شغل تعیین می کند که آیا آنها برای این شغل مناسب هستند یا خیر. لباس خوش دوخت نشان می دهد که شما وظیفه شناس هستید و به جزئیات اهمیت می دهید.  

شما می توانید لباس هایی را که در حال حاضر دارید بردارید و با اطمینان آن ها را با آیتم های دیگر خود ست کنید و ظاهر خود را تغییر دهید. لباس هایتان هر چه ساده تر و تیره تر باشد حرفه ای تر دیده می شوید. کت و شلوارهای مردانه و زنانه همیشه حرفه ای تر دیده می شوند.

ساده پوشی

در دنیای مد و فشن مهمترین راز شیک پوش بودن ساده پوشی است، این یکی از نکاتی است که فشن بلاگرهای ایرانی و خارجی برای داشتن استایل بهتر رعایت میکنند. حتما شما هم سلبریتی های معروفی را دیده اید که با ساده ترین لباس ها چقد شیک به نظر میرسند مثلا مگان مارکل عروس ملکه انگلیس در روز عروسی اش لباس عروس فوق العاده ساده به تن داشت و در عین حال فوق العاده شیک بنظر میرسید.

اکسسوری ها

اکسسوری ها معجزه میکنند، بیشتر خانم ها اکسسوری ها را نادیده میگیرند و شاید اصلا از آن ها استفاده نکنند اما بهتر است بدانید یک ساعت شیک یا یک انگشتر زیبا تاثیر ویژه ای در شیک به نظر رسیدن شما دارد.

استایل تک رنگ

استایل تک رنگ شاید تکراری و خسته کننده به نظر برسد اما یکی از رازهای شیک پوشی است، اینکه شما استایل سر تا پا مشکی یا طوسی داشته باشید خیلی جذاب است تا اینکه از 5 یا 6 رنگ در استایل تان استفاده کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر