شناسه خبر: ۴۲۰
لینک کوتاه کپی شد

آشنایی با انواع فرم ناخن مناسب فرم دست شما | فرم ناخن مناسب دستهایتان

کدام فرم ناخن برای من بهتر است؟ | عکس فرمهای مختلف ناخن

اگر فرم ناخن شما خسته کننده و تکراری شده با ما باشید تا انواع مدل های ناخن را یاد بگیرید.

کدام فرم ناخن برای من بهتر است؟ | عکس فرمهای مختلف ناخن

پر بازدید

تاحالا برای شما اتفاق افتاده که از ناخن هایتان خسته بشید و بخواهید فرم ناخن هایتان را عوض کنید اما ندانید که کدام فرم ناخن مناسب انگشتان شماست؟ فرم هایی از ناخن وجود دارند که شاید حتی اسم آن‌ها را هم نشنیده باشید و این موضوع ممکن است کار را سخت‌تر کند. به همین خاطر در این مطلب اطلاعاتی جمع آوری کرده ایم که بسیار کاربردی است و می توانید در خانه  فرم ناخن هایتان را به حالتی که دوست دارید در بیاورید.

مهم است که بدانید که مدل‌های ناخن در مقاومت آن‌ها تأثیرگذار هستند. قانون ساده‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که ناخن‌های کوتاه همیشه قوی‌تر هستند؛ هرچه قدر ناخن‌ها بلندتر شوند، شروع به ضعیف شدن می‌کنند. به همین دلیل است که مدل‌هایی مثل مدل «دشنه‌ای» یا «تابوتی» معمولا توسط ناخن مصنوعی ساپورت می‌شوند.

 

ناخن گرد (Rounded Nails)

این مدل ناخن بهترین انتخاب برای کسانی است که به سادگی علاقه دارند. ناخن‌های گرد مانند ناخن طبیعی هستند؛ اما کمی برآمده‌تر. از آن‌جایی که از شکل گرد و اصلی ناخن خودتان پیروی می‌کنند، درست کردن این مدل ناخن‌ها بسیار آسان است. فقط کافی است ناخن‌هایتان را تا کمی بالاتر از گوشت انگشت کوتاه کنید و سپس توسط یک سوهان ناخن دور آن را گرد کنید. ناخن‌های گرد با یک لایه لاک پایه و حتی لاک های جیغ هم زیبا می‌شوند. برای اضافه کردن به جذابیت آن‌ها می‌توانید از استیکرهای شکلی روی ناخنتان بچسبانید یا با قلموها روی آن‌ها طرح بیندازید. ناخن‌‌های گرد ظاهری خانمانه دارند و همین‌طور باعث بلندتر دیده شدن انگشت‌های شما می‌شوند.

اگر شما از افرادی هستید که صدف ناخن باریکی دارید این مدل ناخن را از لیست خود حذف نکنید. همانطور که گفتیم این مدل بسیار ساده و کلاسیک  بوده و به انواع مدل انگشتان دست، زیبایی خاصی می‌بخشد. به علاوه اینکه نگه‌داری و آراستگی این نوع مدل از ناخن در خانه بسیار راحت است و ظاهر نرم و گرد، آنها را برای هر رنگ لاکی مناسب می‌کند. همچنین، می‌توانید بسته به سلیقه و استایل خود از بین رنگ‌های خنثی و نود، تا رنگ‌های جیغ و هیجان‌ انگیز برای لاک زدن این مدل ناخن استفاده کنید.

بنابراین اگر این مدل را انتخاب کردید و قصد نگه‌داری و رسیدگی به آن را در خانه دارید پیشنهاد می‌کنیم از محلول‌های تقویتی برای مراقبت از ناخن‌های خود استفاده کنید.

ناخن گرد

ناخن مربعی (Square Nails)

ناخن‌های مربعی خواهر ناتنی ناخن گرد محسوب می‌شوند! اگر مطمئن نیستید که این مدل ناخن مناسب شماست یا خیر، فقط کافی است که توسط یک سوهان گوشه‌های ناخنتان را صاف کنید تا ظاهر مربعی ایجاد کنید. مدل ناخن‌ مربعی شکل بر روی دستانی که ظریف و لاغر هستند و انگشتانی کشیده دارند، بسیار زیبا و خاص جلوه می‌کند.اگر این نوع مدل دست و انگشت را دارید و یا صدف ناخن‌هایتان بلند و کشیده است حتماً در مراجعه‌ی بعدی‌تان به سالن زیبایی این مدل را امتحان کنید.

مانند ناخن‌های گرد، ناخن‌های مربعی هم با لاک‌های ساده، اکلیلی یا طرح‌دار زیبا می‌شوند. همچنین طرح فرنچ یکی از پرطرفدارترین طرح‌ها برای این مدل ناخن است.

فرم مربعی برای ناخن را برخلاف کسانی که ناخن‌های بلند دارند، به کسانی پیشنهاد می‌دهیم که به دنبالِ ناخنی کوتاه با ظاهری شیک و زیبا هستند.

ناخن مربعی

ناخن بادامی (Almond Nails)

مدل ناخن دست به شکل بادامی از طرفداران زیادی برخوردار است. در این مدل ناخن در قسمت بالا حالت ناخن باریک تر شده و در محلی دو طرف ناخن یا بصورت تیز یا منحنی به هم می‌رسند. این مدل ناخن بسیار ظریف بوده و بیشتر برای انگشتان بلند و باریک مناسب است. لاک‌های ملایم و طرح‌های ساده مثل طرح‌های مینیمال برای این مدل ناخن بسیار مناسب هستند.

اگرچه این مدل برای ناخن‌های کوتاه، جذاب و شیک به نظر نمی‌رسد، اما در عوض بر روی ناخن‌های بلند بسیار جذاب و زیبا است. این مدل به دلیل شکل کشیده‌اش بیشتر مناسب افرادی است که صدف ناخن دست بلند و ظریفی دارند.

 

ناخن بادامی

ناخن بالرین/تابوتی (Ballerina/Coffin)

این مدل درست مانند اسم خودش است. این ناخن از بغل شبیه به کفش باله وقتی که در حالت پوینت است دیده می‌شود و از بالا شبیه به یک تابوت دیده می‌شود. بهتر است برای تقویت ناخن‌هایتان در این مدل از محلول‌های استحکام ناخن استفاده کنید تا نشکند. برای این مدل باید ناخن بلند و تیز داشته باشید. سر ناخن باید کاملا صاف و گوشه‌هایش تیز باشد. در این مدل شما فضای زیادی برای طرح‌های مختلف دارید و می‌توانید خلاقیت زیادی به خرج دهید. محبوب‌ترین طرح‌ها برای این ناخن بالرینی رنگ‌های مات به همراه تزئیناتی مثل نگین و طراحی‌های دستی است.

باید بگوییم که این مدل ناخنِ زیبا و فریبنده به دلیل بلندی قد بیشتر مناسب افرادی است که ناخن‌های بلند و در عین حال محکمی دارند. بنابراین به افرادی که ناخن‌هایی کوتاه و شکننده دارند این مدل را پیشنهاد نمی‌دهیم. در عوض اگر علاقه به این مدل دارید اما ناخن‌هایی شکننده دارید، می توانید با کاشت اکرلیک این مدل ناخن را داشته باشید. در نظر بگیرید که این مدلِ جسورانه از ناخن نسبت به دیگر مدل‌ها به مراقبت و رسیدگیِ بیشتری احتیاج دارد.

بالرینا

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر