شناسه خبر: ۴۲۳
لینک کوتاه کپی شد

عدم احساس شادی | افسردگی | منفی نگری

چرا هیچی خوشحالم نمیکنه؟ | عدم احساس شادی اولین قدم برای افسردگی

دلیل عدم احساس شادی شما چیست؟ چه چیزی حال شما را خوب می کند؟در این مقاله روش هایی را مطرح می کنیم تا با عدم احساس شادی مقابله کنید

عدم احساس شادی

پر بازدید

عدم احساس شادی سؤالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. احساس شادی نمی کنید چون شاید از انجام کارهایی که قبلاً از آن لذت می بردید دست کشیده اید، صبح ها نمی توانید از رختخواب بلند شوید یا نسبت به آینده خود ناامید یا گم شده اید. عدم احساس شادی چه گذرا باشد و چه نشانه‌ای از یک مشکل اساسی عمیق‌تر، مهم است که اجازه ندهید که تمام زندگیتان را در بر بگیرند. آنچه ممکن است به عنوان افسردگی موقعیتی شروع شود می تواند به چیزی طولانی مدت تبدیل شود.در این مقاله روش هایی را مطرح می کنیم تا با عدم احساس شادی مقابله کنید

چرا احساس می کنم هیچ چیز مرا شاد و خوشحال نمی کند؟

در این چرا شاد نیستیم باید تایید کنم که چهار مسیر تجربه را که با شادمانی توصیف کرده ام، همیشه به شادی منجر نمی شود.

  • کاری که سرانجامش ناموفق است، باعث دلسردی و حتی خجالت می شود.
  • بازی غیر قابل تحقق منجر به لذت نمی شود. بلکه احساسات را مهار و خسته می کند.
  • آیین های مذهبی نادرست به از هم پاشیدگی و بی حرمتی منتهی می شوند.
  • چارچوب ها به خودی خود تضمینی به تحقق  نمی کنند.

 

نشخوار فکری را کنار بگذارید و به دنبال حل مسئله باشید

اکنون باید سعی کنید که ذهن خود را در مورد احساسی که دارید تغییر دهید. یکی از عوامل مهمی که باعث می‌ شود حالتان بد شود و خوشحال نباشید، نشخوار ذهنی در مورد احساسات تان است که باید این عادت را کنار بگذارید، زیرا شرایط را برایتان بدتر می‌ کند و احساس شادی و رضایت را از بین می‌ برد. سعی کنید نسبت به افکارتان آگاه باشید و از خودتان بپرسید که چرا ناراحت یا مضطرب هستید یا چه چیزی نیاز به تغییر دارد؟ چرا مدام در حال شکایت کردن می باشید؟ با پرسیدن این سوالات مشکل را پیدا کنید و یک راه حل اساسی به کار ببندید.

ورزش کنید

سعی کنید که حتماً چند بار در هفته ورزش کنید. در حالت ایده‌آل توصیه ما ان است که روزانه 30 دقیقه ورزش انجام دهید. ورزش باعث آزاد شدن هورمون اندورفین می‌ شود که به طور طبیعی شما را شادتر می‌ کند.

عادات سالم داشته باشید

باید به طور منظم ورزش کنید. عادات سالم را در زندگی به کار ببندید، به اندازه کافی آب بنوشید، غذای سالم بخورید، به طور منظم ویتامین مصرف کنید، مصرف کافئین و غذاهای مضر را به طور کامل کنار بگذارید. مراقب باشید که خیلی به دنبال این غذاهای مضر نروید، زیرا حال تان را خراب می‌ کند. عادات سالم باعث می‌ شوند که از لحاظ جسمی وضعیت بهتری پیدا کنید که بر روحیه تان هم اثرگذار است.

مدیتیشن و یوگا تمرین کنید

اگر به دنبال این هستید که لذت و شادی را در زندگی به کار بیندازید، می توانید تمرینات مدیتیشن و یوگا را در کنار تمرینات تنفسی به انجام برسانید. به طور منظم تمرین کنید و احساسات منفی و استرس را از خودتان دور کنید و به دنبال حس آرامش، شادی و لذت باشید.

با شادی ارتباط برقرار کنید

اکنون باید آماده باشید که کار های شاد و لذت بخش را به انجام برسانید و ببینید چه چیزی باعث لذت تان می شود. در گذشته چه کارهایی را انجام می دادید که از آن ها راضی بودید؟ به طور مثال کامل کردن پروژه هنری، باغبانی، مطالعه یا تماشای فیلم می‌ تواند از اقداماتی باشد که حال تان را خوب می کند؛ پس سعی کنید با انجام این کار ها دوباره حس شادی را در خودتان به وجود بیاورید.

 زندگی خود با زندگی دیگران در رسانه های اجتماعی مقایسه نکنید

تحقیقات چگونگی تاثیر رسانه های اجتماعی برشادی را نشان می دهد. 55 درصد بسیاری از افرادی که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند استرس بیشتری دارند. زیرا به طور کلی در این رسانه ها به ندرت واقعیت را بیان می کنند و همیشه زندگی های پرزرق و برق را نشان می دهند.

منفی نگر نباشید

زندگی همیشه آن طور نیست که شما می خواهید، شما هم همانند افراد دیگر روزانه 24 ساعت دارید. افراد شاد زمان خود را با ارزش می دانند به جای اینکه از همه چیز و همه کس شکایت کنند، شاکر نعمت های خدا هستند و بهترین راه حل موجود برای مشکل را پیدا کرده، آن را رفع می کنند و به راه خود ادامه می دهند.

هیچ چیز مانند بدبینی نیست. نگرش بدبینانه، صرف نظر از آسیب هایی که به شما وارد می کند، اگر انتظار چیزهای بد را داشته باشید، منجر به رخ دادن اتفاقات بد برای شما می شود.

 

از یک مشاوره متخصص کمک بگیرید

خوشبختانه شما می توانید مشورت کنید و از یک فرد متخصص کمک بگیرید که بتواند به شما کمک کند تا حالِ خوب را در خودتان به وجود بیاورید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر