شناسه خبر: ۴۴۷
لینک کوتاه کپی شد

انیمیشن های بزرگسالانه | انیمیشن های ماندگار |‌ انیمیشن های روانشناختی

انیمیشن هایی که برای بزرگسالان است ! | چه انیمیشن هایی ببینیم؟

انیمیشن ها فقط برای کودکان نیستند. انمیشن هایی که در این مقاله معرفی کرده‌ایم هرکدامشان قابلیت این را دارند که طریقه‌ی نگاه کردن شما به مسائل تغییر کند.

انیمیشن

پر بازدید

انیمیشن یکی از راه های سرگرم کردن کودکان است. اما سوالی که پیش می آید این است، آیا انیمیشن تنها مختص کودکان است؟ خیر انیمیشن نه تنها فقط برای کودکان نیست بلکه برخی از انیمیشن ها برای بزرگسالان ساخته شده اند. مطلبی که آماده کرده ایم درباره انیمیشن‌های روانشناختی‌ای است که به شما نشان خواهد داد که چگونه انیمیشن ها میتوانند مسیر ذهنی شما را تغییر دهند.

 

1.مولان

وقتی به انیمیشن های نام آشنا و ماندگار فکر می کنید بدون شک یکی از شاهکار ترین آثاری که نامش در ذهنتان تداعی خواهد شد مولان (1998) خواهد بود. انیمیشن مولان با آن تم شرقی اش در زمان خود یکی از متفاوت ترین و منحصر به فرد ترین آثار دیزنی بوده و هست. در میان بی شمار آثار خارق العاده ای که این روز ها ساخته می شوند شاید این سوال برایتان مطرح شود که چرا باید چنین انیمیشن قدیمی ای را تماشا کرد و یا برای نسل جدید چه حرفی برای گفتن دارد؟! مسئله اینجاست که باور کنید یا نه مولان هنوز هم یه شاهکار سینمایی است، از آن انیمیشن هایی که می تواند هیجان و شور و اشتیاق را در وجود شما بیدار کند.و اما برسیم به سوال مهم این که چرا باید مولان را تماشا کنیم، در قدم اول آن چه که در این انیمیشن بسیار تاثیر گذار است فداکاری مولان می باشد، در قدم دوم چه درسی بزرگ تر از این که وقتی چیزی را می خواهی باید برای ا« تلاش کنی و اجازه ندهی تا هیچ چیز سد راهت گردد؟ حتا در سال 2023 نیز هنوز هستند دختران و پسرانی که تسلیم موانع سر راهشان می شوند و از رویای خود چشم می پوشند. مولان یک دختر معمولی است اما یک روز تصمیم میگرد تا فراتر از یک دختر معمولی بودن بشود و در آخر به جایی می رسد که از او به خاطر شهامت و ذکاوتش قدردانی می شود.

انیمیشن

1. inside out (درون و بیرون )

این انیمیشن درون ذهن دختر جوانی به نام رایلی را دنبال می‌کند که باید از محل تولدش به یک شهر دیگر نقل مکان کنند و باید خودش را با شرایط و خانواده‌اش وفق بدهد، در ذهن رایلی پنج احساس مختلف افکار و احساسات و اعمال او را مدیریت می‌کنند.

احساسات نامبرده شادی، غم، ترس، انزجار و خشم هستند. تجربیات او تبدیل به خاطراتی می شوند که به صورت گوی های رنگی ذخیره می شوند و هر شب به حافظه بلند مدت او فرستاده می شوند. مهم ترین و"خاطرات اصلی" در شخصیت او شامل شکل پنج جزیره شناور است. شادی به عنوان رهبر عمل می کند و او و بقیه احساسات سعی می کنند تأثیر غم را محدود کنند. اما شادی که وظیفه هدایت رو در ذهن رایلی داره نمیتونه متوجه بشه که بدون غم شادی هم تکمیل نیست و اونجاست که....

درون و بیرون

 

2. soul ( روح )

در شهر نیویورک، پیانیست جو گاردنر در یک مدرسه راهنمایی به صورت پاره وقت موسیقی تدریس می کند در حالی که رویای نواختن حرفه ای جاز را دارد. وقتی پیشنهادی برای یک موقعیت تدریس تمام وقت دریافت می کند، مادرش لیبا از او می خواهد که آن را بپذیرد. جو می آموزد که دوروتیا ویلیامز، نوازنده معروف جاز، در کوارتت خود افتتاحیه دارد و در یک کلوب جاز تست می دهد. دوروتیا که تحت تاثیر پیانو زدن جو قرار گرفته بود، او را برای نمایش آن شب استخدام کرد. همانطور که جو راه می رود، هیجان او حواس او را پرت می کند و در چاه فاضلاب فاضلاب می افتد.

جو خود را مانند یک روح بی‌جسم می‌بیند که به زندگی پس از مرگ موسوم به "بزرگ فراتر" می‌رود. او که نمی خواهد بمیرد، سعی می کند فرار کند، اما در نهایت به "پیش از این بزرگ" می رسد - قلمرویی که در آن روح ها قبل از تولد روی زمین، شخصیت ها و علایق خود را به دست می آورند. در «پیش از بزرگ»، مشاوران - که همه آنها جری نام دارند - با کمک روح های مربی، ارواح متولد نشده را برای زندگی آماده می کنند.

 

روح

 

3.up ( بالا )

داستان فیلم درباره کارل فردریکسن بیوه سالخورده ای است. پیرمردی است که بعد از مرگ همسرش الی ، خانه‌اش را به پرواز درمی‌آورد تا آن را به کنار آبشاری در آمریکای جنوبی برساند. در این مسیر همراه‌شدن با یک پسربچه‌ی خوش‌قلب به او یاد می‌دهد که می‌تواند از خواسته‌هایش برای کمک به دیگران بگذرد و....

 

بالا

 

4. brave ( دلیر )

این انیمیشن داستان پرنسس مریدا از دانبروچ را روایت می کند، که از یک رسم دیرینه سرپیچی می کند و با ابرازبی تمایلی به نامزد کردن باعث هرج و مرج در قلمرو پادشاهی پدرش می شود. در این بین مریدا باعث اتفاقشومی میشود و آن اتفاق چیزی نیست جز اینکه ملکه الینور، مادرش، قربانی یک نفرین وحشیانه می‌شود و به خرس تبدیل می‌شود، برای نجات پادشاهی مریدا باید درون خودش را جستجو کند تا راهی پیدا کند و در این راه اتفاقات عجیبی می افتد که مریدا را....

 

دلیر

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر