شناسه خبر: ۴۷۶
لینک کوتاه کپی شد

راهکارهای جنتلمن بودن

میخوای از جنتلمن بودن زبانزد همه باشی؟ | بیا تا بهت بگم چجوری باید رفتار کنی!

برای جنتلمن بودن تنها چند قدم ساده باید بردارید.

میخوای از جنتلمن بودن زبانزد همه باشی؟ | بیا تا بهت بگم چجوری باید رفتار کنی!

پر بازدید

شما می خواهید یک جنتلمن باشید اما نمی دانید از کجا شروع کنید! جنتلمن بودن یک ویژگی شخصیتی نیست. چیزی نیست که مثل یک سوئیچ روشن و خاموش کنید. جنتلمن بودن یک سبک زندگی است اگر چه این یک آیتم است که در فهرست گونه های در معرض خطر قرار گرفته است! جنتلمن بودن حول یک کلمه می چرخد: احترام. اول از همه احترام به خودتان، کسانی که به آنها اهمیت می دهید و کسانی که می خواهید به آنها اهمیت دهید است.

استایل لباس شخصی خود را تعریف کنید

وقتی کلمه جنتلمن رو می شنویم انتظار شخصی با کت و شلوار و کیف سامسونت رو داریم اما خوشبختانه، این تعریف تکامل یافته است و دیگر به ظاهر خاص و ثابتی وابسته نیست . همه چیز در مورد نگرش و نحوه رفتار شماست. سبک شخصی خودتان را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت و سبک زندگی شما باشد. لباس هایی را که فکر می کنید باید نخرید را خریداری نکنید.

 

بهداشت خود را رعایت کنید

برای ظاهر خود تلاش کنید. خودتان را تمیز و مرتب، دوش گرفته و آراسته نگه دارید. خانم ها از ژولیده بودن لذت می‌برند، اما از شلختگی ای که کنترل‌ شده باشد لذت می‌برند. نمیخواهید در قرار ملاقات از شما بپرسند تابلوی مقوایی و لیوان کاغذی‌تان را کجا در موهایتان پنهان کرده‌اید! ( کنایه از بهم ریختگی موها و پریشان بودنش )

به عبارت دیگر: بوی بد ندهید و شاید ریش هایتان را هم تحت کنترل خود قرار دهید !

بالغ رفتار کنید

اکنون برای کارفرمایان بالقوه عادی است که پروفایل رسانه های اجتماعی شما را بررسی کنند. همچنین به سختی می توانید خانمی را پیدا کنید که قبل از قرار ملاقات با شما این کار را انجام ندهد. حتی اگر عکس‌ها مربوط به سال‌ها پیش باشد و از آن زمان به بعد شما بسیار تغییر کرده باشید آنها شمای در حال حاضر را نمی بینند. آن‌ها می‌خواهند قبل شما را ببینند. رفتاری که شما می توانید انجام دهید این است که گذشته خود را بپذیرید و به از چیزی خجالت نکشید به شخص در حال حاضر خود ببالید !

زبان خود راحفظ کنید

اگر فردی هستید که ناخواسته از دهانش حرف های ناخوشایند بیرون می آید باید به بعد آن نیز فکر کنید به ناراحت کردن انسان های دیگر . من اکنون تمام تلاشم را می کنم تا بمب های کلامی خود را به حداقل برسانم.

بدیهی است که در محیط‌های حرفه‌ایاین برخورد و رفتار  یک «نه» بزرگ است، اما به من اعتماد کنید، وقتی دائماً در زندگی شخصی‌تان فحش می‌دهید، عادت می کنید و این عادت در محل کار نیز کم کم خود را نشان می دهد.

اگر می خواهید یک جنتلمن باشید، این را یک اولویت اصلی در نظر بگیرید. نه تنها گسترش دایره لغات شما را به یک ارتباط بهتر تبدیل می کند، بلکه با هوش و حرفه ای بودن خود دیگران را تحت تاثیر قرار می دهید.

ارتباط با مردم

شما همیشه در سلام کردن پیش قدم باشید! ارتباط چشمی برقرار کنید هنگام صحبت کردن. قابل دسترس باشید به این معنا که برای دوست پیدا کردن جلوی خودتان را نگیرید و با افراد جدید، تجربیات آن ها آشنا شوید.

برای اینکه وقتی بیرون هستید یک جنتلمن باشید، همیشه به یاد داشته باشید که همه چیز مربوط به این فاکتور هاست. شنونده خوبی باشید و راحت سوالات خود را بپرسید. به آنچه برای دیگران مهم است توجه داشته باشید و دیگران نیز شما رادر یاد خود نگه خواهند داشت.

هدف خود را پیدا کنید

فراتر از یک خانه خوب و امنیت مالی، چه می خواهید؟ به چه چیزی علاقه دارید؟ تعریف شما از یک زندگی خوب چیست؟ برای چه چیزی زندگی می کنید. این سوال ها را برای خود پاسخ دهید نه تنها احساس رضایت بیشتری خواهید کرد، بلکه به عمق وجود خود نزدیکتر نیز خواهید شد. همه چیز برایتان بسیار روشن تر خواهد شد.

در مورد آنچه می خواهید شفاف باشید

تصمیم نگرفتن به خودی خود یک تصمیم است و تصمیم خوبی نیست! اگر احترام دیگران را می خواهید، آگاه باشید که خودتان عمیقا چه می خواهید و چه چیزی را نمی خواهید، و در مورد آن شفاف باشید. دانستن نحوه نه گفتن یکی از محترمانه ترین کارهایی است که می توانید برای خود انجام دهید. شما نمی خواهید فردی باشید که به دلیل تعهد بیش از حد، دائماً به کسانی که به آنها اهمیت می دهید ضربه می زند، و مطمئناً نمی خواهید آن مردی باشید که هیچ نظری از خود ندارد.


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر