شناسه خبر: ۴۷۹
لینک کوتاه کپی شد

لیست خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر در سال ۲۰۲۲

خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر | سفر به این کشورها توصیه نمیشه!

رتبه‌بندی جدید The Swiftest در خصوص مقصد سفر برتر در سال ۲۰۲۲: نگاهی به لیست امن ترین و خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر بیاندازید.

خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر | سفر به این کشورها توصیه نمیشه!

خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر: شاید برایتان جالب باشد که خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر را بشناسید. بر اساس رتبه‌بندی جدیدی که توسط The Swiftest منتشر شده است، برای شاخص امنیت سفر، 50 مقصد سفر برتر در سال 2022 را بررسی کرده است و لیست خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر و امن ترین آنها را منتشر نموده است.

در این رتبه بندی، هفت عامل از 50 کشور پربازدید گردشگران از جمله مرگ و میر ناشی از قتل، مجروح شدن، بلایای طبیعی، حوادث جاده ای و غیره مقایسه شده است. سپس نمرات جداگانه از هر عامل برای محاسبه «شاخص امنیت سفر» استفاده شده.

کشورهایی که بیشترین امتیاز منفی را دارند، کمترین امنیت را دارند در حالی که کشورهایی که بالاترین امتیاز را دارند، امن‌ترین کشورها هستند.

موقعیت کانادا نشان می دهد که هنوز کارهایی برای امنیت سفر بیشتر  باید انجام شود. کانادا بیشتر به دلیل بلایای طبیعی امتیاز شاخص امنیت سفر 105.42- و نمره B را دریافت کرد و از میان 50 کشور در جایگاه 29 قرار گرفت.

با این حال کانادا 9 رتبه بالاتر از ایالات متحده قرار گرفت که امتیاز شاخص امنیت سفر آن 156.64- و نمره C را دریافت کرد. ایالات متحده برای هر دو قتل و بلایای طبیعی نمره F را دریافت کرد.

ده کشور از ناامن‌ترین کشورهای جهان برای مسافرت بر اساس این رتبه بندی عبارتند از:

 1. آفریقای جنوبی
 2. هند
 3. جمهوری دومینیکن
 4. مکزیک
 5. برزیل
 6. کامبوج
 7. فیلیپین
 8. عربستان سعودی
 9. ویتنام
 10. اندونزی

امن ترین کشورهای جهان برای سفر به ترتیب عبارتند از:

در مورد امنترین کشورهای جهان، اروپا پیشتاز است، اگرچه سنگاپور رتبه اول را به خود اختصاص داد.

 1. سنگاپور
 2. دانمارک
 3. هلند
 4. سوئیس
 5. اسراییل
 6. سوئد
 7. اتریش
 8. ایرلند
 9. ایتالیا
 10. آلمان

خطرناک ترین کشورهای جهان برای سفر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر