شناسه خبر: ۴۸۴
لینک کوتاه کپی شد

حیوانات عجیب و غریب | حیوانات بدون قلب |‌ حیوانات بدون مغز

باورتون میشه این حیوانات عجیب مغز و قلب ندارن؟! + عکس

در این مطلب برخی از حیوانات عجیب که بدون داشتن قلب و مغز زندگی خود را ادامه میدهند را معرفی کرده ایم.

حیوانات عجیب

پر بازدید

ترین تاپ:

برخی از حیوانات عجیب زندگی خود را بدون قلب سپری می کنند.یعنی این حیوانات عجیب هیچوقت چیزی به نام قلب برایشان وجود نداشته!و هیچگونه خونرسانی ای به تمام بدنشان نمیشده. این حیوانات عجیب که قلب ندارند، به خون رسانی در کل اعضای بدن وابسته نیستند. البته همه حیوانات بدون قلب نیستند. بعضی از این حیوانات نیز هیچ اعضای بدن دیگری ندارند و بنابراین نیازی به قلب هم نیست.

عروس دریایی

عروس دریایی یکی از مخلوقات بسیار زیبا است و هیچ گونه قلب و هیچ خون رسانی در کل بدنش وجود ندارد. عروس دریایی جز بزرگ‌ترین حیوانات بدون قلب با فاصله زیاد از لحاظ سایز محسوب می‌شود. نکته جالب توجه این است که این موجود دریایی مغز هم ندارد پس می‌توان آن را موجود بدون قلب و مغز نامید.

عروس دریایی

 

مرجان

مرجان ها حیوانات ساده تری هستند و شبیه به گل یا گیاه می باشند اما در واقع آن ها حیوان هستند. حیوانات رنگی که هیچ گونه رگ خونی و قلبی در بدن آن ها وجود ندارد.

مرجان

 

معرفی و تصویر حیوانات کم عمر

ستاره دریایی

ستاره دریایی در سراسر دنیا و جاهایی که دارای آب شور است یافت می شود. به خصوص در آب های گرم هندوستان و اقیانوس آرام یافت می شود. این جاندار اصولا در اعماق دریا که تاریک است زندگی می کند. بعضی از آنها نیز در آب های ساحلی و محدوده جزر و مد یافت می شوند. به همین علت است که در زمان عقب نشینی دریا یعنی زمان جزر آنها را بر روی ساحل می توان دید. ستاره دریایی جانوری دریازی است. اسکلت داخلی بدن آنها آهکی است و به جای دستگاه گردش خون دستگاه گردش آب دارند. شکل ستاره های دریایی شبیه به همان ستاره ها است. این ستاره های دریایی مکنده های بسیار قوی با نام پاهای لوله ای دارند. ستاره دریایی با کمک پاهایش پشت و رو می شود.

ستاره دریایی

 

کرم پهن

کرم پهن هیچ جریان خون و هیچ سیستم تنفسی و قلبی در بدن ندارد. غذا و اکسیژن در بدن کرم پهن با حرکت آن به قسمت های مختلف می رسد و هیچ منبع پمپاژ خون و تغذیه ای در بدن او وجود ندارد.

کرم پهن

برخی موجودات دریایی دیگر هم بدون قلب هستند. این موجودات بسیار ساده می باشند و هیچ گونه اعضایی در بدن آن ها وجود ندارد که شامل موارد زیر هستند:

 • ستاره دریایی

 • اسفنج دریایی

 • شقایق دریایی

 • خیار دریایی

 

آیا این خبر مفید بود؟

 • پ ارسالی در

  🤗جالب بود

 • ناشناس ارسالی در

  آره عزیزم من خودم ۱۸ سال با یکیشون زندگی کردم

 • گرتا ارسالی در

  بله عاااااااالی بود مرسی قصه شب منو همیشه آرومم کرده راحت میخوابم،با تشکر از قصه گوی شب

ارسال نظر