شناسه خبر: ۴۸۵
لینک کوتاه کپی شد

ماسک سدر | جوان سازی پوست

با ماسک سدر و ماست از شر جوش خلاص شو | طرز تهیه ماسک ضدجوش و جوان کننده پوست

ماسک سدر و ماست برای سلامت پوست معجزه میکند.

ماسک سدر

پر بازدید

ماسک سدر و ماست؟ شاید برایتان باور پذیر نباشد اما این مواد علاوه بر کاربرد داشتن در غذا یا جاهای دیگ دیگر فواید خاصی هم دارند. ماسک سدر و ماست یک ماسک خانگی و بسیار آسان است در این مطلب طرز تهیه ماسک سدر و ماست را در اختیارتان قرار می دهیم. یک ماسک صورت فوق‌العاده برای از بین بردن جای آکنه است.  با این حال باید توجه داشته باشید که بعضی از افراد پس از تماس با هر موادی ممکن است پوست‌شان دچار واکنش‌های آلرژیک می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود که اول آن را روی ناحیه‌ی کوچکی از پوست‌تان ( پوست بازو یا آرنج بهترین جا برای امتحان کردن ماسک است زیرا این ناحیه پوست بیار لطیفی دارد و اگر واکنش نشان بدهید مشخصا حساسیت دارید) امتحان کنید.

سدر خاصیت از بین بردن چربی های اضافی و کثیفی های پوست را دارد بنابراین برای پوستهای چرب تا معمولی واقعا محشر است و نتیجه استثنایی می دهد اما پوستهای خشک این ماسک را به میزان خیلی کم و با احتیاط استفاده کنند.

طرز تهیه ماسک سدر و ماست

بتدا یک قاشق سدر را در ظرفی بریزید و سپس ماست را به میزانی اضافه کنید که با مخلوط سدر به صورت خمیری درآید که روی پوست قرار بگیرد. دقت کنید این خمیر نباید بیش از حد غلیظ یا رقیق باشد. خمیر را به مدت نیم ساعت بر روی پوست تان بگذارید و سپس آبکشی کنید.

هنگام قرار گرفتن ماسک روی صورت سعی کنید که صحبت نکنید و تا پایان زمان ۳۰ دقیقه‌ای که این ماسک خانگی را بشویید ساکت باشید زیرا در حین صحبت کردن با ماسک، به مرور زمان چین و چروک در پوست تان ایجاد می شود. بهتر است در استفاده از ماسک ها حتی ماسک طبیعی زیاده روی نکنید و هفته ای یک مرتبه به سراغ آن ها بروید.

خواص ماسک سدر و ماست برای پوست

ماسک سدر و ماست از ماسکهای طبیعی برای ترمیم و لایه برداری صورت ، از بین بردن جای جوش ها و جوش های جوانی و نوجوانی است . این ماسک برای رفع خارش پوست بدن ،صورت یا حتی پوست سر مفید است . به جوان سازی لطافت و نرم شدن پوست شما کمک می کند

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر