شناسه خبر: ۵۴۷
لینک کوتاه کپی شد

مرموزترین جاهای دنیا | مخوف ترین مکان های جهان

مرموزترین جاهای دنیا! | مکان هایی که باور نمیکنید وجود داشته باشن!+عکس

مرموزترین جاهای دنیا قسمت هایی از این زمین خاکی است که فکرش را نمی کنید!

مرموزترین جاهای دنیا! | مکان هایی که باور نمیکنید وجود داشته باشن!+عکس

مرموزترین جاهای دنیا قسمت هایی از این کره ی خاکی هستند که ممکن است اسمشان به گوشمان نخورده باشد! جهانی که در آن زندگی میکنیم پر ازجاهای عجیبی است که از آن ها بی اطلاعیم! مرموزترین جاهای دنیا کجا هستند؟ چرا لقب مرموزترین جاهای دنیا را گرفته اند؟ چه اسراری درون خودشان دارند؟ با ما باشید تا کمی بیشتر از این جاهای مرموز در دنیا اطلاعات کسب کنیم!

 

۱. دریاچه ناترون تانزانیا، آیا این دریاچه جانداران را مومیایی می‌کند؟

دریاچه ناترون تانزانیا (Lake Natron) یکی از عجیب ترین جاهای جهان است که سطحی سرخ و به شدت قلیایی دارد. این دریاچه در تانزانیا و در خاک آفریقا واقع شده است. جریان زندگی در این دریاچه متوقف شده است و حال‌وهوای عجیبی بر آن حاکم است. این دریاچه اسرارآمیز هیچ شباهتی به یک دریاچه معمولی در دل کوهستان ندارد و بیشتر شبیه لوکیشن فیلم‌های تخیلی هالیوود است.

میزان PH این دریاچه قلیایی برابر ۱۰٫۵ است و تبخیر آب سبب می‌شود غلظت قلیایی دریاچه افزایش پیدا کند و مواد معدنی آتشفشانی کوه‌های اطراف نیز به کمک آن می‌آید. در نتیجه میزان کربنات سدیم، ماده مشهوری که برای فرآیند مومیایی کردن در مصر باستان استفاده می‌شده است، در این دریاچه افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اینجا به سرزمینی سرخ و سوزان تبدیل می‌شود و با خاصیت سوزانندگی از حیوانات بدشانسی که به مهمانی آمده‌اند، پذیرایی می‌کند.

ناگفته نماند که این دریاچه یک مجسمه‌ساز پُرسرعت نیست و بلافاصله از کالبد حیوانات موجودات سنگی نمی‌سازد. بلکه بیشتر پوست و چشم موجودات دچار سوختگی می‌شوند و این حیوانات بداقبال با گذشت زمان مومیایی می‌شوند.

دریاچه ناترون

 

غارهای کرم شب‌تاب، کهکشانی در دل کوه

غارها از مهیج‌ترین و مرموزترین پدیده‌های زمین هستند که دنیایی از زیبایی اسرارآمیز را درون خود مخفی کرده‌اند. غارهایی در نیوزلند وجود دارد که بدون شک یکی از عجیب ترین جاهای جهان هستند. تکه‌ای از کهشکشان نورانی و ستاره‌باران آسمان را در غارهای کرم شب‌تاب وایتومو نیوزلند (Waitomo Glowworm Caves) می‌توانید ببینید و از تماشای انعکاس نور آبی این ستاره‌ها در آب زلال غار به وجد بیایید.

این جهان رویایی یک اکوسیستم بی‌نظیر از تجمع کرم‌های شب‌تاب است که سقف غار را آراسته‌اند و هر قندیل را به یک آویز نورانی تبدیل کرده‌اند. این غارهای کهکشانی در نیوزلند نزدیک به ۳۰ میلیون سال قدمت دارند و صخره‌هایی مزین به قندیل و کرم شب‌تاب آبی‌رنگ، این جاذبه عجیب‌وغریب را پدید آورده‌اند.

این کرم‌های شب‌تاب جثه کوچکی دارند، اما تجمع آنها سبب شده تا غار روشن و درخشان باشد. این کرم‌های درخشان با همدستی انعکاس آینه‌ای آب، جهانی رویایی پدید آورده‌اند که می‌توانند هر گردشگری را میخکوب زیبایی اسرارآمیز خود کنند. در این غار قایق‌سواری آرامی را در یک شب پرستاره تجربه خواهید کرد و همزمان از تماشای سقف کهکشانی غار و دو برابر شدن زیبایی آن به‌وسیله انعکاس در آب، لذت خواهید برد.

آدرس: اقیانوس آرام، نیوزلند، شهر اوتوروهانگا، جاده ی غار وایتومو، غار کرم های شب‌تاب.

غارهای کرم شب تاب

مرداب مانچاک واقع در لوزیانا

مرداب مانچاک که بنام مرداب ارواح نیز شهرت دارد در لوزیانا واقع شده است. مرداب مانچاک از ترسناک ترین اماکن گردشگری دنیا است. آب مرداب مانچاک سبز، کدر و پر از جلبک است و مار، تمساح و حشرات گزنده ی زیادی در مانچاک زندگی می کنند. نکته ای که مانچانک را به یکی از رعب آورترین نقاط گردشگری دنیا تبدیل نموده، داستان ها و ماجراهایی است که درباره ی این مرداب دهان به دهان می شود؛ می گویند این مرداب را جادوگر بدجنسی طلسم کرده است. مردابی که صدها تَن در آن و محله های اطرافش به قتل رسیده اند. درون و داخل این مرداب پر از اجساد و جنازه ی مردگان می باشد. مرداب مانچاک

 

خطوط نازکا - آفریقای جنوبی

یکی از مکان های عجیب دنیا بخصوص از مسائل حل نشده آفریقای جنوبی، خطوط نازکا واقع در منطقه پرو است. اگر قصد دارید خطوط واقع در این منطقه را مشاهده کنید یا می بایست از ارتفاع بالا مشاهده کرده، یا بر روی برج نزدیک به جاده بروید تا چشم انداز نسبتا مناسبی از خطوط را داشته باشید. همچنان برای دنیا این سوال مطرح است آیا در گذشته موجودات فضایی این خطوط که گاه طولشان به 200 متر می رسد را کشیده اند؟ یا عوامل طبیعی باعث بوجود آمدن همچین شکل های عجیبی شده است؟

خطوط نازکا

 غار آبی دوس اوجوس در مکزیک، غواصی در دل کوه

غارهای آبی همیشه خاص و شگفت‌انگیز هستند. یکی از این پدیده‌های منحصربه‌فرد، غار آبی دوس اوجوس (Dos Ojos Cenote) در منطقه ساحلی کارائیب مکزیک واقع شده است و بدون شک یکی از عجیب ترین جاهای جهان محسوب می‌شود.

این غار شگفت‌انگیز در واقع دریایی درون کوه است و تمام صخره‌ها و قندیل‌های آن در آب غرق شده است. غواصی و ماجراجویی در گذرگاه‌های آب‌گرفته این سرزمین شگفت‌انگیز، مهیج و ترسناک است.

در این ماجراجویی علاوه بر آنکه از زیبایی سرزمین پنهان شده در کوه لذت می‌برید و هیجان و آدرنالین را نیز تجربه خواهید کرد. ورودی اصلی غار در حدود ۴۵۰۰ متر است و بیشترین عمق گذرگاه‌های آن تقریبا ۱۱۹ متر و طول مناطق کشف شده تا به امروز در حدود ۸۲ کیلومتر تخمین زده شده است.

آدرس: مکزیک، ایالت کینتانارو، ساحل کارائیب، شهر باستانی تولوم، کاررترا، جاسینتو پات، غار آبی دوس اوجوس

غار آبی دوس اوجوس

جزیره عروسک‌ها، مکزیک

جزیره عروسک ها، با نام دون ژولیان سانتانا عجین شده است. مرد گوشه نشینی که دنیا و خانواده اش را ترک کرد تا پنجاه سال از عمرش را صرف ساخت چنین باغ وحشتناکی کند. اطرافیان دون می گویند که گوشه نشینی او درست از زمانی آغاز شد که او شروع به جمع آوری عروسک های کهنه از زباله دان های شهر کرد. خیلی ها معتقدند که انگیزه اصلی دون ژولیان از ساخت چنین باغی، راضی کردن روح دختربچه ای بوده است که سال ها پیش در کانال نزدیک منزل او غرق شد و دون ژولیان نتوانست او را نجات دهد. عده ای دیگر اما این باغ را یک اثر هنری سیاه می دانند که از بیماری های حاد روحی او نشأت گرفته است.

جزیره عروسک ها

دست سنگی در بیابان - آمریکای جنوبی

در بیابان های آمریکای جنوبی، با دست بزرگی روبرو می شوید که از زیر زمین به بیرون آمده است. راجع به این دست بزرگ افسانه ها و حرف های زیادی گفته می شود و برخی هم عقیده دارند این کار حاصل تلاش مجسمه ساز شیلی، ایراررازابال است. امروزه دست سنگی بزرگ واقع در 46 مایلی جنوب شهر آنتوفاگاستا، یکی از پربازدیدترین نقاط دنیا می باشد همچنین در میان علاقه مندان به عکاسی هم از توجه ویژه ای برخوردار می باشد.

دست سنگی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر