شناسه خبر: ۵۵۱
لینک کوتاه کپی شد

راهنمای خرید رژلب | انواع مختلف رژلب

بهترین رنگ رژلب برای پوست شما کدام است؟! | چه رژ لبی بیشتر بهت میاد!

برای خرید رژلب حتما به ته رنگ تنالیته پوستتان توجه کنید.

رژلب

پر بازدید

ترین تاپ:

بهترین رنگ رژلب برای هر شخص به رنگ پوست او ربط دارد. شاخصه ی بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید این نیست که مثلا سفید پوست هستید، ته رنگ پوست صورت را نیز در نظر بگیرید. مثلا مناسبترین رنگ رژلب برای پوست سفید چیست؟ اما آیا پوست شما سفید است یا رگه های قرمز هم درون آن هست؟ بهترین رژلب برای شما زمانیست که رنگ های مختلف را تست کرده و با پوست و ته رنگ پوستی خود تطبیق دهید.

 

انواع مختلف رژلب را بیشتر بشناسید:

رژلب جامد

 قدیمی ترین مدل رژلب همین مدل می‌باشد که نوک آن حالت کجی دارد و از طریق چرخ دادن قسمت زیرین رژلب، بخش رنگی آن بالا می‌آید و می‌توانید به راحتی از آن بهره ببرید.

رژلب مایع

این مدل بسیار حالت روانی دارد و علاوه بر رنگ بخشیدن به لب‌ها، آن را نرم هم می‌کند. چند سالی می‌شود که رژلب مایع وارد بازار شده و در بین بانوان طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر لب‌های خشک و تحریک پذیری دارید، پیشنهاد ما به شما عزیزان خرید این مدل می‌باشد.

رژلب مدادی

 این مدل حالتی شبیه به رژلب جامد دارد ، منتهی با این تفاوت که از نظر ظاهری شبیه به مداد می‌بخشد و در اثر چند بار فشار دادن آن بر روی لب‌ها، رنگ خود پس خواهند داد. رژلب مدادی حالت خشکی دارد و لب‌ها را نرم نخواهد کرد.

چگونه بهترین رنگ رژ لب متناسب با رنگ پوست را پیدا کنیم؟

قدم اول برای خرید رژ لب مورد علاقه‌تان، در نظر گرفتن رنگ پوستتان است. هیچ قانونی وجود ندارد که هرکسی باید چه رنگ رژی بزند؛ اما دانستن رنگ پوست و ته رنگ پوستتان به شما کمک می‌کند رنگی را انتخاب کنید که ظاهر شما را زیباتر نشان دهد. ناگفته نماند که تأثیر کلی رژ لب بر روی شما به رنگ پوستتان هم ربط دارد.

چگونه ته رنگ پوستمان را تشخیص دهیم؟

پیدا کردن ته‌رنگ پوستتان (Skin Undertone) بسیار مهم است؛ این کار نه تنها به شما کمک می‌کند که بهترین رنگ رژ لب را برای خودتان پیدا کنید، بلکه کمک می‌کند انتخاب‌های درستی در انتخاب لوازم آرایشی‌تان داشته باشید. حتی در انتخاب لباس‌هایتان نیز به شما کمک خواهد کرد.

تشخیص ته‌رنگ پوست به کمی مهارت احتیاج دارد. برای مثال، اگر در نگاه اول رنگ پوستی به نظر شما بژ یا قهوه‌ای است در واقع قضیه پیچیده‌تر از این‌هاست. ته‌رنگ پوست با رنگ کلی پوست فرق می‌کند؛ رنگ پوست شما به تیره یا روشن بودن اشاره می‌کند اما ته‌رنگ پوست به میزان ملانین موجود در پوست شما بستگی دارد. به همین سادگی! ته‌رنگ پوست بر اساس رنگ‌های اصلی است که شامل زرد و قرمز می‌شود و در موارد نادر، آبی هم وجود دارد. کسانی که ته‌رنگ پوستشان زرد است، پوستی گرم و کسانی که ته‌رنگ قرمز (یا صورتی) دارند، پوستی سرد دارند. افرادی هم که این دو رنگ را به صورت متعادل دارند، پوست خنثی دارند. کسانی که ته‌رنگ پوست آبی دارند بسیار کمیاب هستند و معمولا در زیرمجموعه‌ی پوست‌های خنثی قرار می‌گیرند؛ اما ته‌رنگ زیتونی (که مخلوطی از آبی و زرد است) بسته به میزان وجود رنگ زرد، می‌تواند در دسته‌ی گرم هم قرار بگیرد. هنرمندان ممکن است با نحوه‌ی نام‌گذاری مشکل داشته باشند؛ زیرا رنگ قرمز در هنر، رنگی گرم محسوب می‌شود؛ اما کاری نمی‌شود کرد! برای تشخیص اینکه شما در کدام یک از این دسته‌ها هستید باید دقت کرد؛ کسانی که به دلیل حساس بودن پوستشان قرمز می‌شود، داستان متفاوت‌تری دارند. همچنین اگر جز افرادی هستید که همیشه کرم پودر استفاده می‌کنید، برای تشخیص ته‌رنگ پوستتان می‌توانید به گردن یا سینه‌تان نگاه کنید تا رنگ اصلی را تشخیص دهید. راحت‌ترین روش برای تشخیص ته‌رنگ پوستتان این است که از خودتان یک عکس در نور طبیعی با پشت زمینه‌ی سفید بگیرید؛ بعد به عکستان نگاه کنید و در رنگ‌های موجود در پوستتان تشخیص دهید که کدام یک از سه رنگ را بیشتر پیدا خواهید کرد. برای تمرین می‌توانید ابتدا ته‌رنگ پوست دیگران را حدس بزنید. با این روش در نهایت موفق می‌شوید که ته‌رنگ پوست خودتان را هم پیدا کنید.

یک روش دیگر برای تشخیص ته‌رنگ پوستتان این است که به رگ‌هایتان نگاه کنید. اگر آبی به نظر می‌رسند، پوست شما خنثی است. اگر رنگ رگ‌هایتان به بنفش بزند پوست شما خنک و سرد است و اگر سبز باشند پوست شما گرم است. این یک روش آسان و سریع است اما درصد خطا هم دارد و همیشه درست نیست.

بهترین رنگ رژ لب برای ته‌رنگ پوست گرم

اگر پوست خیلی گرم با مقدار زیادی رنگ زرد دارید، بهتر است که از رژهایی که در خانواده‌ی رنگ بنفش هستند دوری کنید. رنگ زرد در قسمت مخالف بنفش روی چرخه‌ی رنگ‌هاست؛ در نتیجه رنگ‌های بنفش باعث بیشتر شدن زردی پوست شما می‌شوند. اگر پوست شما به صورت متعادل گرم است، در این صورت رژ لبی با تناژهایی از بنفش مثل آلویی و سرخابی ظاهر شما را بسیار زیبا می‌کنند. رنگ‌های خنثی و دارای رنگ گرم معمولا بهترین عملکرد را برای شما دارند. رژ لب قرمز گرم یا قرمزی که در آن قهوه‌ای به کار رفته باشد، بهترین گزینه برای شما هستند. به طور کلی، رژ قرمز آجری، هلویی، مرجانی و همچنین رنگ‌هایی در خانواده‌ی قهوه‌ای و شرابی شما را خیره کننده خواهند کرد. از آن‌جایی که رنگ نارنجی دندان‌ها را زردتر نشان می‌دهد، زدن رژ لب نارنجی ممکن است کمی دشوار باشد؛ اما اگر به ایجاد تنوع علاقه دارید حتما آن را امتحان کنید.

بهترین رنگ‌ رژ لب برای ته‌رنگ پوست سرد

اگر شما پوستی روشن با ته‌رنگ قرمز یا صورتی دارید، بهترین رنگ رژ لب برای شما رنگی است که پوست شما را سالم‌تر نشان دهد و همچنین آن را خنثی‌تر کند. رژ لب‌های رنگ نود (رنگ طبیعی و بدن) که نه به نارنجی بزنند و نه صورتی باشند، می‌توانند ظاهر شما را خیره کننده جلوه دهند. همچنین رژهایی که تناژ پررنگ‌تری از صورتی باشند بیشتر به شما خواهند آمد. اگر پوستی تیره با ته‌رنگ سرد دارید، رژ لب‌های مایل به قهوه‌ای بهترین و شیک‌ترین گزینه برای شما محسوب می‌شوند. اگر به ایجاد تفاوت علاقه دارید، صورتی‌ها، سرخابی‌ها، قرمزهایی که بر پایه‌ی آبی باشند و قرمزی که دارای رنگ بنفش در خود باشد بهترین گزینه‌ها هستند. اگر به آرایش و رنگ‌های آوانگارد علاقه دارید، برای استفاده از رژ لب‌های بنفش و آبی نترسید! اما حتما از رنگ‌های زرد و به خصوص سبز دوری کنید؛ زیرا این رنگ‌ها قرمزی پوست شما را بیشتر می‌کنند. رژ لب‌های نارنجی برای شما منع نشده است! اگر پوستتان را با کرم پودر پوشش داده باشید و بقیه‌ی داستان آرایشی شما کامل باشد، رژ لب‌های نارنجی با آرایش چشم گرم، رژگونه و برنز کننده زیباتر دیده می‌شود.

بهترین رژ لب برای ته‌رنگ پوست زیتونی

پوست‌هایی با ته‌رنگ زیتونی جز دسته‌ای هستند که به آن توجه زیادی نمی‌شود. ته‌رنگ زیتونی ممکن است خنثی یا گرم باشد. رژ لب‌هایی که رنگدانه‌های سفید زیادی دارند برای این دسته از رنگ پوست مناسب نیستند. زیرا باعث بیشتر شدن رنگ خاکستری موجود در پوست شما می‌شوند. اگر ته‌رنگ پوست شما زیتونی خنثی است، تناژهای صورتی و نود (به شرطی که تعادل خوبی بین بنفش و نارنجی داشته باشند) بهترین انتخاب برای شما هستند. رژ لب‌های قرمز واقعی برای این دسته از افراد چالش بزرگی است؛ زیرا باعث سبز شدن پوستشان خواهد شد. راه حل این است که بسته به میزان زیتونی بودن پوستتان، قرمزی را انتخاب کنید که بیشتر بر پایه آبی باشد یا قرمزهای گرم را انتخاب کنید.

بهترین رنگ رژ لب برای ته‌رنگ پوست خنثی

تشخیص اینکه شما دارای ته‌رنگ پوست خنثی هستید یا نه ممکن است کمی سخت باشد؛ اما نکته‌ی مثبت اینجاست که اگر ته‌رنگ پوست خنثی دارید تقریبا با همه‌‌ی رژ لب‌ها زیبا به نظر می‌رسید. رژ لب‌های گرم و سرد به زیبایی در برابر پوست متعادل شما قرار می‌گیرند. تنها نکته‌ای که باید در نظر بگیرید میزان تیرگی رژ لب‌ها و همچنین جفت شدن آن با بقیه‌ی ظاهر شماست.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر