شناسه خبر: ۵۶۶
لینک کوتاه کپی شد

شخصیت شناسی | شخصیت شناسی از روی فوبیا

شخصیت شناسی از روی فوبیا هایی که دارید!

فوبیا به ترس و وحشت غیر منطقی گفته میشود. در این مقاله به شخصیت شناسی از روی فوبیا پرداخته ایم.

شخصیت شناسی از روی فوبیا

پر بازدید

ترین تاپ:

شخصیت شناسی براساس معیارهای مختلفی انجام میشه. مثلا رنگ مورد علاقه، شغلی که بهش مشغول هستین و هر چیزی که انجام میدین. اغلب تست های شخصیت شناسی درست و واقعی هستن و خیلی راحت می تونن تیپ شخصیتی شما رو حدس بزنن. تو این خبر شخصیت شناسی بر اساس فوبیا و ترس های شما رو گفتیم. با ترین تاپ همراه باشید.

عنکبوت | اهل خطر هستید

ترس از عنکبوت، ترسی متداول بین انسان‌هاست و به طور مثال در آمریکا از هر سه خانم، یک نفر حتما از عنکبوت می‌ترسد. البته این ترس در بین آقایان نیز رواج دارد و افراد زیادی با فرهنگ‌ها و شخصیت‌های مختلف ممکن است این ترس را داشته باشند. روان‌شناسان معتقدند کسانی که از عنکبوت می‌ترسند، معمولا احساس تنفر بسیار زیادی درباره یک سری موضوعات در وجودشان دارند که تلاش می‌کنند مثل عنکبوت، تار‌هایی را روی آن‌ها ببافند و پنهان‌شان کنند! در ضمن، ترس از عنکبوت می‌تواند فرد را به انسانی اهل خطر کردن تبدیل کند.

مار | از هیجان فرار می کنید

مار‌ها این خزنده‌های وحشتناک، ممکن است باعث فرار افراد زیادی از دور و برشان شوند. همان‌طور که می‌دانید معمولا مار‌ها تصویر منفی در کتاب‌های تاریخی دارند. بر اساس تحقیقات، ترس از مار می‌تواند به دلیل این باشد که در ادبیات و کتاب‌های به خصوص داستانی، مار نماد پلیدی است؛ بنابراین کسانی که از مار می‌ترسند، معمولا تعداد زیادی کتاب خوانده‌اند و حافظه قوی‌تری هم نسبت به سایر مردم دارند. همچنین این افراد از فعالیت‌هایی که هیجان زیادی را می‌طلبد، فراری هستند.

ارتفاع | جزیی نگر هستید

ترس از ارتفاع، فوبیای دیگری است که اشخاص به میزان های مختلف به آن دچار هستند. پژوهشگران بر این باورند که نداشتن حس تعادل در زندگی و بی‌نظمی میتواند بسیار آزار دهنده باشد و بالا رفتن و ارتفاع گرفتن، این حس ها را در وجود شخص بیش تر و پر رنگ تر می کند. در ضمن افرادی که از ارتفاع می ترسند، بسیار به جزئیات زودرنج هستند و به نوعی میتوان گفت بسیار جزیی نگر هستند و از اینکه کنترل خویش را در انجام هر کاری از دست بدهند، متنفرند.

شخصیت شناسی

 

فال هفتگی 27 تا 21 مرداد

پرواز | قوه تخیل بالایی دارید

ترس از پرواز مثل ترس از ارتفاع است، ولی کمی اختلاف دارد. خطر سفر با اتومبیل در جاده بیشتر از سفر با هواپیماست، ولی اکثر افرادی که ترس از پرواز دارند، قادر به درک این مسئله نیستند! پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند افرادی که ترس از پرواز دارند، معمولاً قوه تخیل بالایی دارند و نمی توانند درصد اتفاق افتادن یک مسئله بد را در ذهن شان کاهش دهند، حتی اگر آن اتفاق غیر ممکن باشد!

رعد و برق | قلب مهربانی دارید

همه ما احتمالا تجربه لحظه هایی را داشته باشیم که صدای رعد در آسمان و برق آن، ما را بهت زده می کند. افرادی که این حالت را دارند، مستعد ترس و اضطراب هستند، ولی با این حال، در بین افراد دیگر شخصیت قابل قبولی دارند. درصورتی که شما از رعد و برق می ترسید به این معناست که قلب مهربانی دارید یا پدر و مادری هستید که اغلب تمایل دارید نگران فرزندتان باشید.

تزریق | خیلی احساساتی هستید

تزریقات چیزی نیست که همه انسانها از آن لذت ببرند، هرچند بیش تر ما در مطب دکتر روی صندلی عاری سر و صدا می نشینیم، برای این که می دانیم تزریقات برای سلامتی و خوب شدن مان موثر  است. درصورتی که شما جزء افرادی هستید که بصورت غیرمنطقی از تزریقات و امپول می ترسید، به این معناست که شما بیش از حد با شخصیت درونی خودتان در ارتباط هستید. تزریقات و فرو رفتن سوزن در بدن برای این اشخاص مثل این است که چاقو به آنها خورده باشد و هر لحظه احتمال مرگ برای خویش می‌دهند ! افرادی که از تزریقات و امپول می ترسند، غرایز و احساسات عمیقی دارند و خیلی آدم های احساساتی محسوب می شوند.

میکروب ها | منظم و احتمالا وسواسی باشید

شاید باورتان نشود، ولی یکی از هشت فوبیای شایع در دنیا، ترس از میکروب است! گاهی چیز هایی که آنها را نمی بینیم، سبب ترس ما میشوند و میکروب ها مثال خوبی در این مورد هستند. افرادی که از میکروب و باکتری می ترسند، امکان دارد کمی درگیر وسواس باشند، ولی قسمت روشن ماجرا این است که این اشخاص آدم های تمیز و مرتبی هستند که دوست دارند همه چیز پاکیزه باشد؛ بنابراین چنین افرادی، خیلی منظم هستند و اگر این ویژگی شخصیتی شان را مدیریت کنند، به احتمال زیاد وسواسی نخواهند شد.

شلوغی | درون گرا و کم صبر هستید

ترس از جمعیت و شلوغی یکی از انواع ترس از اجتماع است و یک نوع اضطراب اجتماعی شمرده می شود. جمعیت زیادی از انسانها در یک مکان مانند حضورشان در بازار، میتواند هر شخصی را بترساند. درصورتی که این ترس سبب شود مثلا شما از منزل بیرون نروید یا کار های مشخصی را هم که عادی است انجام ندهید، در اینصورت میتوان گفت به چنین فوبیایی دچار شده اید. افردی که ترس از شلوغی و جمعیت دارند، اغلب دوست دارند خانه نشین باشند و شخصیتی درون گرا دارند که ترجیح می‌دهند در گروه‌های کوچک عضو شوند یا در تنهایی باشند. همچنین تحمل و صبر چنین افرادی، کم تر از بقیه به نظر می رسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

  • ناشناس ارسالی در

    فوبیاهاش کامل نبود، همه فوبیاها رو بنویسین

ارسال نظر