شناسه خبر: ۵۹۳
لینک کوتاه کپی شد

ترکیب رنگی | رنگ هایی که بهم میان

چه ترکیب رنگی رو امسال واسه عید بپوشم؟ |‌ بیا بهت بگم کدوم رنگا به هم دیگه میان !

ترکیب رنگی از اساسی ترین فاکتورها در لباس پوشیدن است.

چه ترکیب رنگی رو امسال واسه عید بپوشم؟ |‌ بیا بهت بگم کدوم رنگا به هم دیگه میان !

پر بازدید

ترکیب رنگ درست در لباس پوشیدن یکی از مهمترین چیزهایی است که باید به آن توجه کرد. شما بهترین لباس ها از بهترین برندها را هم که تهیه کنید زمانیکه ترکیب رنگی درستی نداشته باشد به هیچ دردی نمیخورد ! خیلی وقت ها ممکن است شما با ترکیب رنگی که می چینید سوپرایز شوید! فکرش را هم نمیکنید که یکسری رنگ ها باهم همخونی داشته باشند اما فوق العاده می شوند.

 

ایده ترکیب رنگ های جذاب برای عید

ترکیب رنگ های جذاب برای عید، رنگ عاملی است نیرومند که می تواند احساسات و درونیات ما را تحریک کند یا تسکین بخشد، به هیجان آورد و آرامش بخشد. احساسی از گرمی و سردی، شادی و غم، سرعت و سکوت ایجاد کند، درست مانند موسیقی که می تواند در لحظاتی خوشایند و در لحظاتی هم ناخوشایند باشد.

ما به صورت فیزیکی به رنگ ها عکس العمل نشان می دهیم. رنگ ها در واقع انواع طول موج ها هستند و در این میان قرمز بلندترین و آبی کوتاه ترین طول موج را دارد. بنابراین رنگ ها دارای انرژی هستند و می توانند تاثیرگذار باشند. رنگ لباس های درون کمد ما نشان دهنده پیام هایی هستند که ما به افراد اطرافمان منتقل می کنیم.

سبز و زرد

هیچ چیز تازه‌تر از بوی چمن تازه‌بریده‌شده در یک روز گرم تابستانی نیست و ترکیب رنگ سبز و زرد دقیقا چنین شرایطی را نمود می‌بخشد. رنگ‌های سبز و زرد تقریبا برای هر ظاهری مناسب هستند. اگر رنگ پوست شما گرم است، از رنگ‌های خردلی، خاکی و سبز تیره استفاده کنید اما اگر رنگ پوستتان سرد است با اضافه کردن رنگ‌های زرد روشن و سبز فیروزه‌ای تیره، استایل خود را درخشان کنید.

آبی کمرنگ و صورتی

هیچ چیز بیشتر از رنگ‌های پاستلی برای فصل بهار مناسب نیستند. اگرچه رنگ‌های آبی کمرنگ و صورتی ممکن است کم‌نمود به نظر برسند اما اگر به‌درستی استفاده شوند می‌توانند به اندازه رنگ‌های روشن، چشم‌نواز باشند. این ترکیب رنگ، بوی ملایم یاس و نسیم گرم بهاری را یادآوری می‌کند.

قرمز و آبی

یکی از ترکیب‌های رنگی موردعلاقه ما، ترکیب قرمز و آبی است. شما می‌توانید با ترکیب شلوار جین و کت و کفش قرمز، استایل فوق‌العاده‌ای را برای خود بسازید. اگرچه این استایل بسیار جذاب است اما افراطی نیست و باعث می‌شود که ظاهر غیررسمی به‌شدت زیبا شود. می‌توانید زیر کت قرمز خود، پیراهن سفید بپوشید و از این طریق تضاد میان قرمز و آبی را بیشتر نمایانگر کنید.

نارنجی و آبی

ترکیب رنگ‌های نارنجی و آبی یکی از بهترین تکنیک‌ها برای مسدود کردن رنگ در استایل است. برای داشتن چنین استایلی کافی است که یک شلوار آبی را همراه با یک تاپ نارنجی بپوشید یا لباسی را انتخاب کنید که در آن از رنگ آبی و نارنجی استفاده شده است. برای اینکه استایل متفاوت‌تری داشته باشید می‌توانید نارنجی سوخته به همراه آبی تیره‌تر را برای استایل خود در نظر بگیرید. همچنین، حتما کفش مناسبی را با این لباس بپوشید. کفش با رنگ خنثی می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

صورتی و خاکستری

صورتی کمرنگ و خاکستری بی جون ترکیبی بسیار عالی است که می‌توانید در همه فصول سال از آن استفاده کنید. هیچ محدودیتی در زمینه استفاده از این ترکیب وجود ندارد زیرا دو رنگ کاملا خنثی هستند. برای مثال، می‌توانید شلوار خاکستری تیره را همراه با یک تاپ ملایم صورتی بپوشید. از سوی دیگر، تم رنگی استایل خود را می‌توانید با استفاده از اکسسوری‌ها گسترش دهید. اگر می‌خواهید عکس مناسبی برای عکس پروفایل عید نوروز یا عکس نوشته نوروز داشته باشید استفاده از این ترکیب رنگ خاص را فراموش نکنید. برای مثال، اگر می‌خواهید عکس عاشقانه برای عکس پروفایل نوروز داشته باشید می‌توانید به‌منظور آماده شدن برای عکاسی از این ترکیب رنگ استفاده کنید.

ترکیب رنگ ها

رنگ های خنثی

به رنگ هایی که از ترکیب رنگ های دیگر ساخته می شوند، رنگ های خنثی می گوییم. رنگ های خنثی می توانند تاثیرات منفی یا مثبتی را بگذارند. رنگ های قهوه ای، خاکستری، سیاه، بژ و سفید رنگ هایی خنثی هستند.

رنگ های داغ

 رنگ های داغ با رنگ های دیگر ترکیب نشده اند و بسیار قوی و تهاجمی اند و موجب تحریک سیستم عصبی افراد می گردند. یکی از نمونه های این رنگ ها رنگ قرمز است.

رنگ های یخ

 رنگ های یخ ، حالت برف و یخبندان را تداعی می کنند و احساساتی که توسط رنگ های یخ به وجود می آید، درست در مقابل احساساتی که رنگ داغ به وجود می آورند قرار می گیرد. برای نمونه ای از رنگ های یخ؛ رنگ آبی را می توان نام برد.

رنگ‌های گرم

 رنگ های گرم، رنگ هایی هستند که در میان دو طیف نوری نارنجی و زرد ، و در ترکیبشان رنگ قرمز نیز وجود دارد، رنگ های گرم نشاط آور و هیجان انگیزند و احساس گرما را منتقل می کنند. در طراحی ها، رنگ های گرم را، رنگ های نزدیک نیز می نامند چرا که باعث می شوند، اشیاء نزدیک تر به چشم بیایند

رنگ‌های سرد

 اساس رنگ‌‌های سرد، رنگ آبی است. رنگ های سرد بین دو طیف نوری رنگ های مکمل سبز و رنگ های مکمل بنفش اند.تفاوت رنگ های سرد با رنگ های یخ در این است که در رنگ های سرد، رنگ زرد افزوده شده است. رنگ های سرد باعث ایجاد طراوت و شادابی در ما می شوند. در طراحی ها؛ به رنگ های سرد، رنگ های دور نیز گفته می شود، چرا که احساس دور بودن اشیا از فاصله ی واقعیشان را به ما القا می کنند.

رنگ‌های روشن

 رنگ‌های روشن، کم‌‌رنگ ترین رنگ‌ها هستند. روشنی برخی رنگ ها به دلیل نبود رنگ های قابل مشاهده در ترکیباتشان است. رنگ های گرم احساس آرامش و سکوت را در افراد بوجود می آورند.

رنگ‌های تیره

 رنگ هایی که در ترکیبشان از رنگ سیاه استفاده شده باشد، رنگ‌های تیره هستند. این رنگ ها موجب کوچک نشان دادن فضا می شوند.از ترکیب و کنار هم قرار گرفتن رنگ های روشن و تیره؛ برای نشان دادن تضاد در طبیعت استفاده می شود، مانند روز و شب.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر