شناسه خبر: ۶۲۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ | بارشهای بسیار سنگین در راه زاگرس

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، همچنان بارش ها تا هفته آتی ادامه خواهد داشت.

 هواشناسی جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ |  بارشهای بسیار سنگین در راه زاگرس

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی بارشهای بسیار سنگینی را برای زاگرس بختیاری پیش بینی کرده است. بر اساس آخرین گزارش سازمان هواشناسی شروع این بارشها از شنبه خواهد بود.

 

هشدار الگوی بارش تجمعی 7 روز آتی:

هواشناسی دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

بارشهای بسیار سنگین در راه زاگرس بختیاری

  • بخش‌هایی از شهرستانهای شرقی خوزستان،جنوب شرق لرستان،چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان و شمال فارس بارشهای سنگینی را تجربه خواهند کرد.
  • در کوهرنگ مجددا بیش از 2 متر برف خواهد بارید.
  • سایر مناطق غرب،مرکز،شمال،شمال غرب و شمال شرق نیز از این بارشها بهره خواهند برد.
  • شروع بارشها از شنبه خواهد بود.

جمعه‌ بارش‌ در شمال غرب‌ و غرب‌ کاهش‌ می‌یابد و سامانه‌ فقط‌ در شرق‌ سواحل‌ و شمال شرق‌ کشور فعال است‌ و سبب‌ بارش‌ و کاهش‌ دما در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی‌، خراسان رضوی، شرق‌ سمنان و اصفهان، ارتفاعات‌ البرز شرقی‌ می‌شود. این‌ سامانه‌ اواخر وقت‌ از مرزهای شرقی‌ کشور خارج‌ می‌شود.

شنبه‌ با ورود موج‌ بارشی‌ جدیدی به‌ غرب‌ کشور در مناطقی‌ از آذربایجان غربی‌، کردستان، استان‌های واقع‌ در دامنه‌های زاگرس‌ مرکزی شامل‌ کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان و چهارمحال و بختیاری و استان‌های واقع‌ در دامنه‌های جنوبی‌ البرز شامل‌ زنجان و قزوین‌ بارش‌ پراکنده باران و برف‌ رخ‌ می‌دهد.

یکشنبه‌ با نفوذ جرایانات‌ شمالی‌ به‌ سواحل‌ دریای خزر بارش‌ در استان‌های ساحلی‌آغاز می‌شود و گستره فعالیت‌ این‌ سامانه‌ علاوه بر نوار غربی‌، کل‌ نوار شمالی‌ کشور را دربر می‌گیرد.

در شمال غرب‌ فارس‌، کهگیلویه‌ و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب‌ و جنوب‌ اصفهان، شرق‌ لرستان و جنوب‌ همدان بارش‌ها شدت‌ خواهد داشت‌.

بارش برف و باران تا روز دوشنبه در تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران تا روز دوشنبه (۲۴ بهمن‌ماه) آسمان را نیمه‌ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد، بارش برف و باران گاهی رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات مه و بارش برف گاهی کولاک برف و در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی کرد.

به گزارش ایسنا، با بررسی نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی، تا روز یکشنبه (۱۹ تا ۲۳ بهمن) به تناوب با فعالیت‌های سامانه بارشی در استان، آسمان نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با بارش برف و باران گاهی رگبار و رعدوبرق و در ارتفاعات مه و بارش برف گاهی کولاک همچنین در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ نیز پیش‌بینی می‌شود.

مناسب ترین تفریح های کیش برای کودکان در نوروز

در بخش‌های شمالی به‌ویژه ارتفاعات استان طی روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ بهمن) نیز بارش‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

 تا روز جمعه کاهش دما و از روز شنبه افزایش نسبی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا (۲۰ بهمن) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات بارش باران و برف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲۱ بهمن) نیمه ابری و در صبح بارش پراکنده به‌تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

دیشب: گرفتار شدن ده ها دستگاه خودرو در اتوبان کرج در پی بارش برف

تعدادی از خودروها با هم برخورد کرده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر