شناسه خبر: ۶۳۳
لینک کوتاه کپی شد

روش های تمیز کردن بیوتی بلندر | استریل کردن بیوتی بلندر

بیوتی بلندر را اینجوری بشورید! | روش های تمیز کردن بیوتی بلندر

پس از استفاده از لوازم آرایش نیاز به تمیز کردن آنها هم هست، در این مطلب با نحوه شستن بیوتی بلندر شما را آشنا خواهیم کرد.

بیوتی بلندر را اینجوری بشورید! | روش های تمیز کردن بیوتی بلندر

تمیز بودن بیوتی بلندر بخاطر تماس زیادی که با پوست دارد مهم است. حال سوالی که برای خیلی از دوستان پیش می آید روش های شستن بیوتی بلندر است. چگونه بیوتی بلندر را بشوریم که کاملا تمیز شود؟ شستن بیوتی بلندر نکات مهمی دارد که در این مطلب از ترین تاپ به آن ها اشاره کرده ایم.

 

هر چند وقت یک بار باید اقدام به شستن بیوتی بلندر کنید؟

زمان تمیز کردن بیوتی بلندر به مقدار استفاده شما از آن بستگی دارد. در شرایط عادی بهتر است هفته‌ای یک بار اقدام به شستن بیوتی بلندر کنید. اگر پوستی حساس یا مستعد انواع جوش و آکنه دارید، پیشنهاد می‌شود هفته‌ای ۲ بار یا حتی بیشتر این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید که هیچ‌گاه بیوتی بلندر خود را برای استفاده به فرد دیگری ندهید. هر بار که فرد دیگری از براش آرایش شما استفاده کرد، حتماً آن را بشویید. 

 

شستن سطحی بیوتی بلندر

از آنجایی که اسفنج بیوتی بلندر، حساسیت بالایی دارد، زمانی که آلودگی موجود بر روی آن سطحی باشد، بهترین کار این است که طی یک مدت زمان خاص، بیوتی بلندر را درون آب و صابون قرار دهیم.

برای این کار، باید یک ظرف حاوی آب ولرم تهیه کنید و مقداری صابون یا مایع شوینده مخصوص و یا حتی شامپو بچه درون آن بریزید. سپس بیوتی بلندر را برای مدت زمانی نیم ساعت، درون ظرف قرار دهید. هر 7 الی 8 دقیقه یک بار، بیوتی بلندر را از درون آب خارج کرده و آن را بچلانید تا آلودگی‌ها به بیرون بریز.

سپس دوباره آن را درون ظرف قرار دهید. پس از گذشت نیم ساعت، در صورتی که آبی که از بیوتی بلندر خارج می‌شود، تمیز بود، نشان از آن است که این اسفنج، به خوبی تمیز شده است. در این زمان، شاهده خواهید بود که آبی که بیوتی بلندر را درون آن قرار داده بدید، آلوده شده است. این به این معنی است که آلودگی بیوتی بلندر به آب منتقل شده است. پس از این که بیوتی بلندر تمیز شد، آن را زیر آب ولرم بگیرید تا کف و صابونی که جذب آن شده بود، بیرون ریخته شود. سپس تا حد امکان آن را بچلانید تا هیچ آبی درون آن باقی نماند. در آخر نیز باید آن را در معرض هوای گرم قرار دهید تا خشک شده و دوباره قابل استفاده شود.

 

شستن بیوتی بلندر با روغن زیتون

روغن، روغن را تجزیه می‌کند. بنابراین، زمانی که می‌خواهید آرایش غلیظ خود را پاک کنید، ابتدا استفاده از روغن‌های پاک‌ کننده می‌تواند به حل مؤثرتر روغن‌های موجود در آرایش شما کمک کند. همین امر در مورد اسفنج آرایشی هم صدق می‌کند، بنابراین این روش را به عنوان یک روش پاکسازی مخصوص اسفنج‌های پر از آرایش و شستن بیوتی بلندر در نظر بگیرید.

مرحله اول

یک قاشق روغن زیتون و یا نارگیل را با یک قاشق شامپو بچه یا مایع ظرف شویی و مقداری آب گرم مخلوط کنید. اسفنج آرایشی یا بیوتی بلندر را به این ترکیب آغشته کنید و سپس اسفنج را در دست گرفته و با آب گرم به خوبی بشویید تا هرگونه کثیفی و مواد اضافی که در این اسفنج جمع شده، از آن خارج شود.

مرحله دوم

برای اینکه روغن استفاده شده در این ترکیب، به طور کامل از اسفنج خارج شود، باید اسفنج را سه بار زیر آب گرم آبکشی کرده و فشار بدهید و در نهایت با استفاده از مقداری پاک کننده صورت و یا صابون، هر چیزی که درون اسفنج وجود دارد را پاک و تمیز کنید.

مرحله آخر

در نهایت اسفنج را آبکشی کنید و اجازه بدهید تا به طور کامل خشک شود.

 

چه زمانی بیوتی بلندر خود را به طور کلی تعویض کنید؟

گاهی اوقات، هیچ مقدار تمیز کردن نمی تواند اسفنج شما را نجات دهد. اگر روزانه از آن استفاده می‌کنید بهتر است هر سه ماه یک‌بار بیوتی بلندر خود را جایگزین کنید. اما اگر فقط گاهی از آن استفاده می‌کنید، می‌تواند تا شش ماه یا بیشتر دوام بیاورد. برای اینکه بدانید چه زمانی اسفنج آرایشی خود را دور بیاندازید، به دنبال این علائم باشید:

  • لکه‌های ماندگار که پاک نمی‌شوند.
  • پارگی

بیوتی بلندری که “حالت ارتجاعی بودن” خود را از دست داده و به جای چاق و فنری بودن، نرم و لطیف به نظر می‌رسد.

 

شست و شوی عمیق بیوتی بلندر

در صورتی که با یک بیوتی بلندری سر و کار داشتید که آلودگی آن زیاد بوده و میزان زیادی مواد آرایشی درون آن جذب شده بود، باید از یک روش دیگر برای تمیز کردن آن اقدام نمایید. در این شرایط، بهترین روشی که پیشنهاد می‌شود، این است که ابتدا بیوتی بلندر را برای مدت زمان یگ دقیقه زیر شیر آب گرم گرفته و دائم آن را بچلانید

و یا این که برای مدت زمان 5 دقیقه آن را درون یک ظرف حاوی آب ولرم قرار دهید. در این روش شست و شو، نیازی نیست تا صابون را درون ظرف بریزید. بلکه باید شامپو و یا هر شوینده‌ی دیگری که مد نظر دارید را به شکل مستقیم بر روی بیوتی بلندر ریخته و با کمک هر دو دست، به شکل دایره‌ای در کف دست بیوتی بلندر را بشویید تا آلودگی‌هایی که درون آن وجود دارد، از آن خارج شود. پس از این که آلودگی از بیوتی بلندر خارج شد، برای خارج کردن مواد شوینده، دوباره آن را زیر آب ولگرم گرفته و آن را بچلانید تا تمامی مواد شوینده از آن خارج شود. پس از این که مواد شوینده به طور کامل از بیوتی بلندر خارج شد، آن را فشار دهید تا آب جذب شده درون آن خارج شود. در آخرین مرحله نیز آن را در معرض هوای گرم قرار دهید تا کاملا خشک و قابل استفاده شود.

در این شرایط باید دقت داشته باشید که از وارد کردن فشار خیلی زیادی به بیوتی بلندر پرهیز کنید. همچنین زمانی که در حال خارج کردن آن هستید، مراقب باشید که خیلی ناخنتان با آن برخورد نداشته باشد. چرا که در این شرایط، بیوتی بلندر خیلی حساس است و ممکن است در اثر فشار، آسیب ببیند.

 

نحوه استریل کردن بیوتی بلندر

در صورتی که بیوتلی بلندر را مرتبا بشویید، لازم است تا در ماه، یک بار برای استریل کردن آن اقدام کنید. استریل کردن بیوتی بلندر، باعث می‌شود تا آلودگی‌های ریزی که بر روی اسفنج بیوتی بلندر قرار گرفته است، از بین رفته و بیوتی بلندر، کاملا ضد عفونی شود. برای استریل کردن بیوتی بلندر، به یک دستگاه مایکروویو نیاز است.

برای این کار، یک ظرف را برداشته و بیوتی بلندر را درون آن قرار دهید و تا جایی که تمامی قسمت‌های بیوتی بلندر درون آب قرار بگیرد، درون آن آب بریزید. پس از آن، ظرف را درون مایکروویو قرار داده و به مدت 30 ثانیه آن را روشن کنید. پس از 30 ثانیه، اجازه دهید 2 دقیقه بیوتی بلندر درون مایکروویو بماند. سپس آن را از درون دستگاه خارج کرده و آب آن را بگیرید. چه با فشردن آن و چه قرار دادن آن بر روی دستمال خشک. پس از خشک کردن، بیوتی بلندر، استریل شده است. زمانی که ظرف را درون مایکروویو قرار دهید، شاهد منبسط شدن اسفنج هستید که اصلا جای نگرانی نیست. فقط باید دقت داشته باشید که وقتی دستگاه روشن است، چشم از روی آن برندارید و تا اگر اتفاق غیر منتظره‌ای رخ داد، سریعا دستگاه را خاموش کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر