شناسه خبر: ۶۳۵
لینک کوتاه کپی شد

همه چیز درباره قانون ۱۴*۲۱

همه چیز درباره قانون 14*21 ! | با این قانون زندگیت رو تغییر بده !

قانون 14*21 همان قانون جذب است که به شما میگوید هدفی را که میخواهید به آن برسید 21 بار در جلسه تکرار کنید و 14 روز ادامه دهید.

همه چیز درباره قانون 14*21 ! | با این قانون زندگیت رو تغییر بده !

پر بازدید

قانون 14*21 چیست؟ این قانون درباره چه چیزی صحبت میکند؟ قانون 14*21 یکی از بهترین راه هاییست که تمرین کردن هرروزه را به شما یاد میدهد. قانون 14*21 نوعی تمرین ذهنی است که شما را آماده میکند برای به تحقق پیوستن آرزوهایتان!

 

قانون 14*21 چیست؟

نام دیگر قانون 21 روز همان قانون 9021 است که بیشتر جنبه هماهنگی میان سلول های عصبی و قوانین نهفته درون را دارد و یک مهارت تازه ایفا می کند. این قانون به دو بخش 21 روز تمرین و 90 روز وقفه تقسیم میشود و کاربردش مشخصا در افزایش کیفیت یادگیری و ارتقا سرعت بازدهی و  جهت درک راحت تر اطلاعات است.

 

تمرین قانون 14*21 چگونه است؟

هدفی را که می خواهید به آن برسید در یک جلسه 21 بار بدون وقفه تکرار کنید و این برنامه را برای 14 روز ادامه دهید.

شرح تمرین

از آنچه گفته شد واضح است که تمرین باید به طور کامل و بی وقفه و طبق شرایط زیر انجام شود تا نتیجه بخش باشد

1) هدف یا خواسته ای را که می خواهید به آن برسید انتخاب کنید و با شهامت آن را بنویسید مثلا "الان احساس آرامش می کنم " یا "هر چه قدر که بخواهم پول دارم." "حافظه ای قوی دارم".هر چیزی را که می خواهید با جمله مثبت بگویید مثلا نگویید : "می خواهم نگران نباشم." یا " آرزو نمی کنم " ، " مایوس نیستم".

2) جمله حتما باید واضح ، دقیق و کوتاه و مخالف آنچه درواقعیت وجود دارد باشد و همان لحظه که جمله را می گویید باید قدرت آن را احساس کنید و باید آن را محدود کنید مثلا "الان 1 میلیون تومان پول دارم."

3) برای انتخاب هدف عجله نکنید. چه بسا بعد از ماه ها یا سالها به هدفتان برسید یا بعد از مدتی آن را به اهداف کاربردی تر و کوچکتر تقسیم کنید یا آن را تعدیل کنید.

4) جمله باید در زمان حال باشد نه در زمان اینده. نگویید : " احساس خوبی خواهم داشت " یا " به --- مقدار پول خواهم رسید" در این صورت آنچه می خواهید اتفاق می افتد اما بعد از 20 سال! ضمیر ناخود آگاه شما جملات لفظی را طبقه بندی می کند و سپس برای آنچه که می خواهید ارسال می کند اما اگر جملات به زمان آینده باشد شما فقط به هدفتان نزدیک می شوید و هدف تحقق پیدا نمی کند و همیشه در زمان آینده باقی می ماند.

5) افکاری که در ذهنتان است بنویسید. هر چیزی که یه ذهناتان خطور می کند مثبت یا منفی همان لحظه آن را بنویسید.

6) طبیعی است که واکنش ها نسبت به هر جمله ای بسته به واقعیت های زندگی کنونی متفاوت است . مثلا جمله " 1 میلیون تومان دارم" برجمله " اعتماد به نفس بالایی هم دارم" واکنش دارد.

7) 21 بار در یک جلسه بدون وقفه تکرار کنید. در هنگام تمرین چای ننوشید به تلفن پاسخ ندهید و فقط بر جمله خود تمرکز کنید و هنگام تمرین به هیچ چیز دیگر توجه نکنید اگر هر چیزی در تمرین تان وقفه ایجاد کرد باید 21 مرتبه را از ابتدا آغاز کنید. طبق گفته روان شناسان تاکید بر عدد 21 بار روانی بسیار موثری را برای پیشبرد اهداف شما دارد.

8) این تمرین را طی 14 روز متوالی انجام دهید. در هر زمان از روز حتی اگر خسته هستید مثلا قبل از خواب بعد از بیدار شدن یا هر زمانی که در مکانی آرام هستید این تمرین را انجام دهید

9) فقط بر جمله تمرکز کنید نه بر واکنش آن.

10) جمله را نباید تغییر دهید فقط در صورتی که می خواهید وضوح یا قدرت آن را افزایش دهید می توانید آن را تغییر دهید. مثلا " الا ن کاملا سلامت هستم " بعد از چند روز می توانید بگویید " از سلامتی ام لذت می برم"

11) تجزیه تحلیل نکنید فقط واکنش ها را آن گونه که هست بنویسید. بعد از اتمام تمرین یا بعد از دوره ی 14 روزه می توانید واکنش ها را تجزیه تحلیل کنید یا اصلا این کار را نکنید.

12) اگر قبل یا هنگام تمرین خسته هستید به تمرین ادامه دهید چون بر روی ذهن ناخود آگاه کار می کنید و لازم نیست کاملا هوشیار باشید.

13) در یک دوره 14 روزه می توانید بر روی چند خواسته که در یک حیطه نیستند کار کنید. مثلا اگر برروی احساس آرامش کار می کنید جمله ی احساس خوشبختی یا اعتماد در همان زمینه است و می توانید روی موضوعات مالی یا اجتماعی تمرین کنید. تمرین در زمینه موضوعات روان شناسی را صبح انجام دهید مثلا " الان خیلی خوشحالم" و هنگام عصر " موقعیت های تجاری به خوبی پیش می روند" را تمرین کنید.

14) حداقل 1 هفته بین دوره 14 روزه تمرین نکنید و دوباره تمرین در همان زمینه را آغاز کنید.

15) تمرین کنید و پشتکار داشته باشید تنها مانع رسیدن شما به هدفتان ذهن شما ست هنگامی که اراده کنید زندگی آنچه را می خواهید تحقق می بخشد.

16) در مورد این تمرین با هیچ کس صحبت نکنید فقط بعد از اینکه به نتیجه رسیدید در مورد آن بگویید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر