شناسه خبر: ۶۴۵
لینک کوتاه کپی شد

بازی های خطرناک برای کودکان

بازی های خطرناک برای کودکان | حواستان باشد کودکان این بازی ها را نکنند!

بازی های خطرناک برای کودکان میتواند منجر به آسیب های روحی و فیزیکی شود.

بازی های خطرناک برای کودکان | حواستان باشد کودکان این بازی ها را نکنند!

پر بازدید

پدر و مادرها باید حواسشان به بازی های خطرناک برای کودکان باشد زیرا کودکان زیادی بخاطر انجام بازی های خطرناک همه ساله دچاره آسیب و حادثه شده اند. بازی خطرناک برای کودکان میتواند آسیب های زیادی چه فیزیکی چه روحی داشته باشد. بازی های خطرناک برای کودکان چه بازی هایی هستند؟ شامل چه وسایل بازی ای می شوند؟

 

بازی های خطرناک برای کودکان

یک نفس نوشیدنی را بنوش

یکی دیگر از بازی‌هایی که معمولا در بین کودکان دیده می‌شود، رقابت بر سر نوشیدن حجم زیادی از مایعات است. برای مثال آنها با هم شرط می‌گذارند که بتوانند یک بطری کامل نوشابه را در یک نفس بنوشند یا یکباره یک شیشه کامل شیر را سربکشند. مشخص است که با انجام این کار باید منتظر ظهور علائم بیماری بود. معده انسان این توانایی را ندارد که یکباره وارد شدن حجم زیادی از مایعات مانند شیر را مدیریت کند. به همین دلیل این کار می‌تواند خود را با علائمی مانند استفراغ، اسهال، دل درد و ورم معده نشان دهد.

 

آتش افسون گر (Fire Fairy)

Fire Fairy یک شوخی آنلاین است که کودکان خردسال را هدف قرار می دهد. این به کودکان دستورالعمل های خطرناکی می دهد که نیمه شب وقتی شخص دیگری بیدار نیست، گاز را روشن کرده و دوباره بخوابند. این بازی نوید می دهد که آن ها بیدار می شوند و تبدیل به جن آتش می شوند.

همانطور که توسط دیلی میل گزارش شده، یک دختر پنج ساله قبلاً قربانی این بازی شده و دچار سوختگی شدید در بدن خود شده است، زیرا فکر کرد که می تواند طبق قولی که در بازی به آن داده شده است تبدیل به “پری آتش” شود.

 

چالش دارچین (Cinnamon challenge)

این یک شوخی خطرناک است که در فیلم های محبوب YouTube به تصویر کشیده شده است و منجر به بستری شدن در بیمارستان و افزایش تماس با مراکز مسمومیت ایالات متحده شده است. دیوانگی شامل جسارت کسی است که می تواند یک قاشق دارچین آسیاب شده را در عرض 60 ثانیه و بدون آب ببلعد.

در این گزارش آمده است که این ادویه سوزاننده است و تلاش برای خوردن آن می تواند باعث خفگی، تحریک گلو، مشکلات تنفسی و حتی ریزش ریه ها شود.

 

چقدر می‌تونی نفست رو نگه داری؟

بعضی از کودکان دوست دارند تا جایی که ممکن است نفس خود را نگه دارند تا احساس سرگیجه و بی‌حالی موقت به آنها دست بدهد. حتی دیده شده که تعدادی از نوجوانان این کار را تا لحظات آخر قبل از بیهوش شدن ادامه می‌دهند تا این احساس را تا نهایت خود تجربه کنند.

برای انجام این کار کودکان از کمربند، طناب، کیسه پلاستیکی و حتی دست استفاده کرده و نفس خود را به‌طور کامل حبس می‌کنند. یکی از خطرات جدی انجام این بازی‌ها وارد شدن آسیب مغزی در اثر کم شدن میزان اکسیژنی است که به سمت این عضو بسیار مهم بدن در جریان است. خوشبختانه راه‌هایی هست که از طریق آن شما می‌توانید متوجه شوید، فرزندان​تان دست به انجام این بازی می‌زنند. برای مثال ظاهر شدن قرمزی یا جراحت در پوست اطراف گردن، قرمز شدن چشم‌ها، سردردهای مداوم و حواس‌پرتی از نشانه‌های معمول انجام این بازی در بین کودکان است. معمولا کودکان این بازی را برای نشان دادن قدرت و توانایی خود در نگه داشتن نفس انجام می‌دهند اما بعضی مواقع این علل انجام این بازی‌ها جدی‌تر است.

آمارها نشان می‌دهد، کودکان افسرده، ناامید، کودکانی که احساس می‌کنند به آنها توجه کافی نمی‌شود یا نمی‌توانند فعالیت‌های معمولی زندگی خود را به درستی انجام دهند، این بازی‌ها را برای جلب توجه انتخاب می‌کنند. اگر مشاهده کردید فرزندتان به این بازی علاقه دارد و به انجام آن اصرار می‌ورزد، حتما با یک روانشناس مشورت کنید.

 

چالش برش (The Cutting Challenge)

این چالش آنلاین بچه ها را ترغیب می کند که با تیغ یا چاقو دست، پا یا سایر قسمت های بدن خود را ببرند. بعد از اینکه خودشان را بریدند، باید عکس بگیرند و به دوستانشان نشان دهند یا آن را در فیس بوک ارسال کنند.

 

چالش نمک و یخ (The Salt and Ice Challenge)

چالش نمک و یخ یکی دیگر از چالش های اینترنتی برای خود آزاری است. از مردم خواسته می شود نمک را روی پوست خود، معمولاً بازو بگذارند، سپس یخ را در محل نمک بگذارند. این باعث ایجاد احساس سوزش می شود که شباهت زیادی به گزش یخ زدگی دارد و شرکت کنندگان سعی می کنند ببینند چه کسی می تواند طولانی مدت درد را تحمل کند.

سپس این چالش فیلمبرداری شده در YouTube یا سایر اشکال رسانه های اجتماعی فیلم برداری و پخش می شود. چرا باعث سوزش پوست می شود؟ ترکیبی از یخ و نمک یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند که در آن مخلوط تا 18- درجه سانتیگراد سرد می شود و از طریق پوست می سوزد.

 

چارلی چارلی (Charlie Charlie)

چارلی چارلی، از نظر فنی یک بازی اینترنتی نیست، بلکه یک افسانه شهری است که ناگهان بسیار محبوب شد. Charlie Charlie در سه سال گذشته میلیون ها بار توییت شده و بسیاری از ستاره های معروف YouTube از خود در حال بازی کردن فیلم گرفته اند.

این بازی شامل یک قطعه کاغذ سفید با چهار قسمت است که در آن دو برچسب بله و دو تای دیگر با برچسب نه وجود دارد. سپس دو مداد روی هم قرار می دهید و از دیو چارلی سوال می کنید، که باعث می شود مداد ها به سمت بله یا خیر حرکت کنند. همچنین به عنوان تخته Ouija مرد فقیر شناخته می شود. اگرچه کاملاً خطرناک نیست، اما طبق افسانه های مشهور، چارلی اگر قبل از پایان بازی به درستی خداحافظی نکنید، همچنان شما را آزار خواهد داد. این امر باعث ترس بسیاری از کودکان می شود.

 

اسباب بازی خطرناک اما پرطرفدار

عینک‌های پلاستیکی

تحقیقات محققان ایالات‌متحده نشان می‌دهد، میزان مواد شیمیایی موجود در این عینک‌ها بسیار زیاد است. بعضی از نمونه‌های این عینک‌ها تا ۴۲ برابر حد مجاز دارای فتالیت‌ها هستند. با اینکه استفاده از فتالیت‌ها از سال ۲۰۰۸ در اسباب‌باز‌ی‌ها ممنوع شده است ولی هنوز هم بسیاری از کارخانه‌ها به خصوص کارخانه‌های چینی به استفاده از این مواد در محصولات خود ادامه می‌دهند. فتالیت‌ها می‌توانند باعث به هم ریختن تعادل هورمونی در بدن شوند و همچنین عوارض زیادی به همراه داشته باشند.

تیله و توپ‌های کوچک

از سال ۱۱۹۰ تا‌کنون ۶۹ کودک در ایالات متحده در اثر بلعیدن این گوی‌های بسیار کوچک خفه شده و جانشان را از دست داده‌اند. این توپ‌ها برای کودکان زیر ۳ سال نباید قطر کوچک‌تر از ۴/۵ سانتی‌متر داشته باشد، زیرا به راحتی می‌تواند هنگام بلعیده شدن مسیر تنفسی کودک را مسدود کند.

بادکنک

با اینکه بادکنک‌ها یکی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های کودکان به حساب می‌آید، اما از سال ۱۹۹۰ تا‌کنون عامل مرگ ۸۶ کودک زیر ۸ سال بوده‌ است. بادکنک‌ها بعد از ترکیدن به تکه‌های کوچکی تقسیم می‌شود که درصورت وارد شدن به دهان ممکن است باعث خفگی کودکان شود.

تفنگ‌ها

تفنگ‌ها، یکی از اسباب‌بازی مورد علاقه بیشتر کودکان به حساب می‌رود، اما متاسفانه بیشتر آنها طوری ساخته شده‌ که صداهای بلندی تولید می‌کند. کودکان نیز علاقه دارند بچه‌های دیگر را غافلگیر کنند و به همین دلیل تفنگ را در نزدیک گوش آنان به صدا درمی‌آورند. در این حالت ممکن است پرده گوش کودک صدمه دیده و باعث ناشنوا شدن یک گوش به‌طور کامل شود. نمونه‌های دیگری از این تفنگ‌ها که گلوله‌های کوچک شلیک می‌کند نیز بسیار خطرناک و حتی باعث کوری کودکان هم شده‌ است.

لیزر

اگر لیزرها به‌مدت زیادی به چشم تابانده و به دفعات زیادی تکرار شود، اثرات مخربی روی چشم می‌گذارد. با تابیده شدن لیزر بر چشم کودک ممکن است شبکیه چشم آسیب دیده و کودک لکه‌های سفیدی را روی اجسام مشاهده کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر