شناسه خبر: ۶۵۳
لینک کوتاه کپی شد

علت جوانه زدن سیر و پیاز |

چی میشه که سیر و پیاز جوانه میزنه؟! | روش های مراقبت از سیر و پیاز

آیا مصرف سیر و پیاز جوانه زده برای ما خطرناک است؟ پاسخ این سوال را در این مقاله مطالعه فرمایید.

چی میشه که سیر و پیاز جوانه میزنه؟! | روش های مراقبت از سیر و پیاز

ممکن است بارها و بارها به این موضوع برخورده باشید که چندین سیر و پیاز جوانه زده را مشاهده کنید در صورتیکه به تازگی خریداری شده اند اما این سیر و پیاز جوانه زده اند به همین زودی! حالا سوالی که برای ما پیش میاید این است که آیا این سیر و پیاز جوانه زده برای ما خطرناک است؟ علت جوانه زدن سیر و پیاز چیست؟

 

چرا سیر و پیاز جوانه میزنند؟

دلیل اصلی جوانه زدن آن ها رطوبت است. سیر و پیاز به گیاهان جدیدی تبدیل می شوند. جوانه زدن برای آن ها یک اتفاق طبیعی محسوب می شود و با انجام این کار قصد دارند که گیاه جدیدی را رشد بدهند.

 

اما آیا خوردن سیر و پیاز جوانه زده سالم است؟

اگر مطمئن باشید که خود جوانه ها را نخواهید خورد، پاسخ بله است، یعنی در واقع در صورتی اجازه مصرف دارید که قسمت جوانه زده را کامل و با دقت جدا کرده باشید. قسمت های سالم سیر و پیاز ممکن است بعد از جوانه زدن مثل همیشه نباشد اما سمی نیست و به بدن آسیب وارد نمی کند بلکه این قسمت جوانه است که سمی است.

بعضی عقیده دارند که خوردن سیر و پیاز جوانه زده خاصیت بیشتر و پروتئین بالاتری دارد و محبوب گیاه خوار ها و خام خوار ها است. بعضی دیگر هم طعم سیر و پیاز جوانه زده را بیشتر می پسندند اما بعضی طعم آن ها را تلخ می دانند. البته این تلخی زمانی مشخص است که آن ها را خام بخورید.

 

نکات قابل توجه برای نگهداری پیاز

پیازها را در جای خنک نگه دارید

دمای مناسب برای نگهداری پیاز 32 تا 40 درجه فارنهایت است. پیاز ها را در مکان خنک مانند انبار، زیرزمین و گاراژ نگهداری کنید تا احتمال جوانه زدن و فاسد شدن پیاز کاهش یابد زیرا گرما سبب خراب شدن پیاز می شود.

بهتر است پیازها را در محیط خشک که دارای تهویه مناسبی است، نگه دارید. پیازها را روی پارچه ای پهن کنید و در این شرایط نگه دارید تا پوستشان کاملاً خشک شود.

 

پیازها را در محفظه دربسته نگه ندارید

هرگز پیازها را در محفظه و ظرف های پلاستیکی و کیسه های پلاستیکی نگه ندارید چون به علت نبود هوای کافی به سرعت فاسد می شوند. بهتر است پیازهای خشک را در کیسه توری مانند یا سبد سیمی نگهداری کنید زیرا باید میزان اکسیژن کافی به پیاز برسد تا از ایجاد قارچ و فاسدشدن پیشگیری شودعدم گردش مناسب هوا باعث ایجاد رطوبت و در نتیجه جوانه زدن پیاز یا پوسیدگی آن می شود.

 

پیازها را دور از سایر میوه ها نگه دارید

میوه های رسیده گاز اتیلن تولید می کنند واحتمال جوانه زدن را بالا می برند پس پیازها را از سایر میوه ها و سبزیجات دور نگهداری کنید.

 

پیازها را در جای تاریک قرار دهید

محیط نگهداری پیاز باید دور از تابش آفتاب باشد زیرا تابش آفتاب باعث تلخ تر شدن طعم پیاز می شود. نگهداری پیاز زیر نورخورشید و در گرما باعث فاسد شدن پیاز می شود. پس محیط نگهداری پیاز باید دمای خنک و متعادل داشته و دور از نور آفتاب باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر