شناسه خبر: ۶۶۲
لینک کوتاه کپی شد

ولنتاین | روز عشق | تاریخچه ولنتاین

برای ولنتاین این کارها رو متفاوت انجام بده! | تاریخچه ولنتاین

ولنتاین یعنی به ساده ترین روش ممکن عشقی که به یکدیگر دارید را بیان کنید و این مسئله به عشق ورزیدن به همسرتان فقط خلاصه نمی شود، عشق به مادر و پدر و دوستان و .... هیچ محدودیتی در این روز وجود ندارد.

ولنتاین

پر بازدید

ترین تاپ:

به زبان ساده ولنتاین یعنی روز عشق. همه ی آدم ها با شنیدن روز ولنتاین یاد روابط عاشقانه و گذراندن زمانی رویایی و سوپرایز شدن می افتند. در این روز کادوهایی که رد و بدل می شود معمولا یک خرس تدی قرمز شاخه های گل رز و مقداری شکلات جذاب است! البته لازم به ذکر است که ولنتاین فقط به زوج ها خلاصه نمی شود و شما می توانید در ولنتاین به مادر و پدر ، خواهر ، برادر ، دوست و هرکسی که دوست داشتید کادو دهید زیرا این روز روز علاقه و محبت است.

 

تاریخچه ولنتاین

روز ولنتاین ۱۴ فوریه مصادف با ۲۵ بهمن است .طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلودیوس دوم کشیشی به نام والنتین می‌زیسته‌است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم ممنوع می‌کند. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلودیوس این امر را دریافت، والنتین را به مرگ محکوم کرد. افسانه دیگر می‌گوید شاید کشیش والنتین به علت نجات دادن و فراری دادن مسیحیان از آزار و شکنجه رومیان کشته شده باشد.

مطابق یک افسانه دیگر، کشیش والنتین خود عاشق دختر زندانبانش شده و نخستین کارت والنتین را خود او قبل از مرگش برای آن دختر فرستاد و در آن نوشت «از طرف والنتین تو».

جالب است بدانید که روز عشق فقط مختص اروپاییان نیست و این امر چیزی فراتر از یک قاره است.و تقریبا می توان گفت هر کشوری با قدمت بالا روزی به این نام برای خود دارد.در ادامه نظر شما را به روز عشق کشورهای دیگر جلب می کنم.

در کشور چین، روزی مشابه والنتین موجود است که تحت عنوان (شب هفت ها) نامیده می‌شود. برابر با افسانه‌ای چینی، پسر گاوچران و دختر بافنده، در هفتمین روز هفتمین ماه از تقویم قمری در آسمان با یکدیگر ملاقات کردند. آخرین (شب هفت ها) در ۳۰ اوت ۲۰۰۶ بود. روایتی دیگر از این روز با اندکی تفاوت نسبت به چین، در ژاپن نیز موجود است که از آن به عنوان (تاناباتا) یاد می‌گردد و برابر با هفتم ژوئیه تقویم خورشیدی‌ست. در فرهنگ آذربایجان نیز (سونای گنجه سی) یعنی شب سونای را که برابر است با ۳۱ شهریور (آخرین روز تابستان) از طرف آذربایجانی‌ها به عنوان روز عشق گرامی داشته می‌شود، در این شب که خورشید و ماه در زاویه ۱۸۰ درجه رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند به سان دو عاشق دیگر روزهای سال را در پی هم می‌روند و بدینسان عشق آنان جاودانه می‌شود. در کشور مصر، روز عشق دیگری موجود است که برابر با ۴ نوامبر هر سال است. در کره جنوبی، در ۱۱ دسامبر هرسال، روزی تحت عنوان (روز پِپِرو) موجود است که در آن زوج‌های جوان هدایایی به یکدیگر تقدیم می‌کنند.

در ایران باستان دو جشن از جهاتی با والنتین مشابهت داشته‌است. یکی جشن مهرگان که در ۱۶ آبان ماه برگزار می‌شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می‌داده‌اند و دیگر جشن اسفندگان یا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار می‌شده و مردان به همسران خود هدیه داده و از آنها تجلیل می‌کرده و بر تخت می‌نشانده‌اند.

 

برنامه ریزی های متفاوت برای ولنتاین

 

۱.یک شعر عاشقانه برای همسرتان بنویسید و برایش بخوانید.

 

۲. در روزنامه متنی زیبا و عاشقانه چاپ کنید و به همسرتان تقدیم کنید و به او بگویید که با اینکار چقدر به یادش هستید.

 

۳. روی آینه اتاقی که همسرتان خودش را داخل آن نگاه می کند پیامی زیبا بنویسید و هیجان زده اش کنید.

 

۴. روی یک تکه کاغذ صورتی و یا قرمز جمله “دوستت دارم” را بنویسید و داخل کیف، جیب لباس و یا ظرف غذایش بگذارید.

 

۵. برای صبحانه نان را به قطعات کوچک قلبی شکل دربیاورید و با شکلات صبحانه روی آن را تزئین کنید.

 

۶. سعی کنید در این شب خاص حرفهایی بزنید که همسرتان از شنیدن آنها خوشحال می شود و آرامش می گیرد.

 

۷.  لیستی تهیه کنید و ده مورد از چیزهایی که در مورد همسرتان بیشتر دوست دارید را داخل آن بنویسید و به او بدهید.

۸. آلبومی از بهترین روزها و بهترین خاطراتی که با همسرتان داشته اید تهیه کنید و با همدیگر ببینید.

 

تکرار اولین روز آشنایی

در این روز خاص بروید به جایی که اولین بار همدیگه رو دیدید. غذایی را بخورید که اولین بار با همدیگه خوردید. آهنگی را گوش کنید که برای اولین بار کنار همدیگه گوش کردید.

 

به یک سفر جاده‌ای بروید

اگر ماشین دارید بهترین کار این است که با عشقتان به دل جاده بزنید. یک آهنگ عاشقانه بگذارید و در حالی که از مناظر اطرافتان لذت می برید با عشقتان از خاطرات گذشته و اولین روزهای آشناییتان صحبت کنید. مطمئناً این روز را هرگز فراموش نخواهید کرد.

 

قاب کردن یکی از عکس‌های قدیمی و خاطره انگیزتان

احتمالا در طول مدت آشناییتان عکس های زیادی با همدیگر گرفته‌اید. یکی از خاطره‌انگیز ترین آن‌ها را خصوصا عکسی که مربوط به ابتدای آشناییتان هست را انتخاب کنید و قاب بگیرید مطمئناً عشقتان با دیدن آن خوشحال خواهد شد. علاوه بر این می‌توانید تعداد دیگری از عکس‌هایتان را نیز قاب کنید و همه را به شکل قلب روی دیوار بزنید. و همسرتان را از دیدن آن‌ها غافلگیر کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر