شناسه خبر: ۶۷
لینک کوتاه کپی شد

ورزش | ورزش در خانه | ورزش ساده برای چربی سوزی

ساده ترین ورزش برای چربی سوزی | پشت میزنشین ها بخوانند + آموزش

نشستن پشت میز، برای طولانی مدت عوارض بسیاری به همراه دارد و ورزش پشت میز، در دسترس ترین و ساده ترین راه برای حفظ سلامتی بدن و در عین حال چربی سوزی است.

ورزش

پر بازدید

ترین تاپ:

ساده ترین ورزش پشت میز برای چربی سوزی! با توجه به اینکه امروزه بسیاری از مردم بیشتر روز خود را به دلیل کارشان می نشینند، مشکلات سلامتی در سنین پایین تر افزایش یافته است؛ مشکلاتی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و چربی دورشکم. به همین دلیل، اگر فرصت انجام ورزش خاصی را ندارید، تمریناتی در این بخش از ترین تاپ معرفی شده است که می توانید در حالی که روی صندلی خود هستید ورزش انجام دهید تا به شما در افزایش متابولیسم و ​​سوزاندن کالری در بدن شما کمک کند.

نشستن روی توپ تناسب اندام

جایگزینی برای صندلی اداری معمولی یک توپ تعادل یا توپ تناسب اندام است. مزایای این توپ این است که شما را به درگیر کردن ماهیچه های اصلی خود سوق می دهد تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. به این ترتیب، شما یک وضعیت خوب را حفظ می کنید و اگر مشکل شما وضعیت بد است، آن را با کمک این توپ تنظیم می کنید. جالب است بدانید 1 ساعت نشستن روی توپ تناسب اندام به شما کمک می کند 150 کالری بسوزانید.

پوش آپ سولئوس

عضله کف پا در پشت ساق پای شما قرار دارد و این عضله مسئول راه رفتن، دویدن و پریدن است. چیزی که دانشمندان تا همین اواخر کشف نکرده بودند این بود که می توان این عضله را فقط با نشستن فعال کرد؛ شما فقط باید پاشنه های خود را برای چند دور بلند کنید.

برای انجام این حرکت کافیست در حال نشسته روی صندلی پاشنه پای خود را بلند کنید و هنگامی که پاشنه به حداکثر دامنه حرکتی خود می‌رسد پا به‌طور غیر فعال رها می‌شود تا به پایین بازگردد.

معرفی ورزش مناسب حال روحی شما

چرخش بالاتنه نشسته

برای اجرای این تمرین ابتدا روی لبه‌ی جلویی صندلی بنشینید و بالاتنه را صاف نگه دارید. با محکم نگه داشتن شکم و صاف کردن کمر، آرنج‌هایتان را خم کنید و دستانتان را پشت سر خود بگذارید. از سرتان حمایت کنید و بالاتنه‌تان را آرام به سمت چپ بچرخانید، دوباره به مرکز برگردید و اکنون به سمت راست بچرخید و دوباره به مرکز برگردید و روبه‌رو را نگاه کنید. با تکرار این حرکت در چند ست می‌توانید به‌آسانی ماهیچه‌های مرکزی را تقویت کنید و استحکام لگن و کمر را افزایش دهید.

جلو پا نشسته

نزدیک به لبه‌ی صندلی بنشینید و کناره‌های آن را با دستانتان بگیرید. هر دو پای خود را جلوی بدن دراز کنید و نوک پاها را رو به بالا قرار دهید؛ پاشنه‌ی پاها باید روی زمین باشد. با صاف نگه داشتن کمر و سفت کردن شکم، یک پا را به‌آرامی بالا بیاورید، پایین ببرید، سپس پای دیگر را بالا بیاورید و این چرخه را تکرار کنید. پاها باید به صورت تناوبی بالا و پایین بروند. حتما پاها را تا جای ممکن بالا بیاورید و سپس پایین ببرید.

 

ورزش

 

نشسته کنار دیوار

برای این حرکت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نزدیکترین دیوار را پیدا کنید و در حالی که زانوهایتان را خم کرده اید، پشت خود را به دیوار تکیه دهید. نیازی نیست خیلی به زمین نزدیک شوید. طولی را که در آن احساس راحتی بیشتری می کنید انتخاب کنید و حدود 20 ثانیه در آن حالت بمانید.

این تمرین و حرکت کوچک به شما کمک می کند تا روی عضلات چهار سر، باسن و ساق پا کار کنید. اطمینان حاصل کنید که فاصله شما از دیوار مناسب است و زانوهای شما به درستی خم شده اند تا وضعیت صحیح بدن را حفظ کنید.

فشردن عضلات شکم

این ممکن است چندان تمرین سختی به نظر نرسد، اما در واقعیت، این یک ابزار بسیار ساده و آسان برای حفظ فعالیت مناسب متابولیسم شما در حالت نشسته است. فقط هر بار حدود 8 ثانیه شکم خود را فشار دهید و سپس عضلات را رها کنید. 2 ست 8 تکراری به شما کمک می کند حدود 100 کالری بسوزانید.

معرفی ورزش های مناسب برای قوای جنسی

شکم نشسته

کار روی عضلات شکم در حالت نشسته ممکن است سخت به نظر برسد، اما در واقع بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پاهای خود را در یک خط مستقیم در مقابل خود با زاویه 45 درجه بلند کنید. سپس می توانید زانوهای خود را خم کنید تا تقریباً به سینه شما برسند و آنها را به حالت اولیه برگردانید. با این تمرین ساده، اگر 3 ست 20 تکراری انجام دهید، می توانید 75 کالری بسوزانید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر