شناسه خبر: ۶۸۳
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ | بارش برف و باران در ۱۰ استان کشور

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، با توجه به ماهیت گرمایشی موج، غالبیت بارش‌ها به شکل باران ظاهر خواهد شد.

 هواشناسی چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ | بارش برف و باران در ۱۰ استان کشور

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی با صدور هشداری در سطح زرد از ورود سامانه بارشی به کشور و بارش برف و باران در ۱۰ استان خبر داد. . بر اساس آخرین گزارش سازمان هواشناسی اثر این مخاطره اختلال در تردد، پدیده مه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، احتمال سقوط بهمن و...خواهد بود.

تداوم بارش‌ها در بسیاری از نقاط کشور

  •  امروز شدت بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و  غرب اصفهان، شرق لرستان و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

فال حافظ روزانه | تعبیر فال حافظ ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

  • در ۱۴ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود که شامل ارومیه، اردبیل، اراک، تبریز، ایلام، تهران، زنجان، سنندج، شهرکرد، قزوین، قم، کرج، کرمانشاه و همدان است.
  •  آسمان تهران ابری، صبح بارش برف و باران و بعدازظهر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مجموع بارش پیش‌بینی شده در صبح امروز

  • برای این بازه زمانی با فعالیت سامانه بارشی شاهد وقوع بارش در بسیاری از نقاط جنوب غربی، مرکز و شمال‌شرق کشور خواهیم بود.
  • استان‌های خوزستان، چهارمحال‌بختیاری، شمال‌فارس، کهگیلویه‌بویراحمد، لرستان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، سمنان، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی و همچنین مناطقی از دامنه‌های البرز تحت تاثیر فعالیت این موج بارشی قرار خواهند گرفت.
  • شدت اصلی بارش‌ها در استان‌های خوزستان، چهارمحال‌بختیاری، کهگیلویه‌بویراحمد، اصفهان و شمال فارس خواهد بود که در گرمسیرات به شکل بارش شدید باران و در سردسیرات به شکل بارش سنگین برف ظاهر خواهد شد.
  • با توجه به ماهیت گرمایشی موج، غالبیت بارش‌ها به شکل باران ظاهر خواهد شد...

هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی

سازمان هواشناسی با صدور هشداری در سطح زرد از ورود سامانه بارشی به کشور و بارش برف و باران در ۱۰ استان خبر داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از نفوذ سامانه بارشی طی دوشنبه (۲۵ بهمن ماه) تا پنج‌شنبه( ۲۸ بهمن ماه) با مخاطراتی همچون بارش برف، باران، مه آلودگی، وزش باد و کاهش نسبی دما خبر داد.

منطقه اثر این سامانه، سه‌شنبه (۲۶ بهمن ماه) استان‌های گیلان، غرب مازندران، نیمه شمالی اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی و ارتفاعات قزوین و زنجان، چهارشنبه (۲۷ بهمن ماه) استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، قزوین، ارتفاعات شمالی استان‌های البرز و تهران، نیمه شرقی زنجان، شمال همدان و شمال مرکزی و پنج‌شنبه (۲۸ بهمن ماه) استان‌های گیلان، قزوین، البرز، تهران، شرق زنجان، شمال همدان و شمال مرکزی خواهد بود.

دانلود جدیدترین و زیباترین آهنگ های ایرانی ۱۴۰۱

اثر این مخاطره اختلال در تردد، پدیده مه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، احتمال سقوط بهمن، تاخیر و احتمال لغو پرواز و احتمال آبگرفتگی معابر شهری خواهد بود.

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط پرهیز از سفرهای غیرضروری، تجهیز خودروها به لوازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی برای عملیات برف‌روبی است.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

شپشک توی کیسه برنج رو با این روش از بین ببر!

 همه مدارس اراک و ۶ شهرستان‌ دیگر استان مرکزی امروز چهارشنبه ۲۶ دی ماه تعطیل شد

مدارس همه دوره های تحصیلی در شهرستان های اراک، خمین، شازند، آشتیان، محلات، خنداب، تفرش و مناطق سربند و نوبران در نوبت صبح و عصر در شهر و روستا به صورت غیر حضوری فعالیت خواهند کرد.

مدارس ابتدایی در شهرستان‌ دلیجان در نوبت عصر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزشی خود را پیگیری خواهند کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر