شناسه خبر: ۷۰۵
لینک کوتاه کپی شد

نکات جلوگیری از چاقی | دلایل چاقی

8 باور غلط که باعث چاقی می‌شود! | نکات جلوگیری از چاق شدن

دلایل مختلفی برای چاقی وجود دارد که ممکن است آن ها را جدی نگیرید.در این مقاله 8 باور غلطی که باعث باعث چاقی می شود را بررسی میکنیم

8 باور غلط که باعث چاقی می‌شود! | نکات جلوگیری از چاق شدن

چاقی در واقع یک نوع بیماریست. چاقی چیست؟ زمانیکه بافت چربی بیش از حد در بدن انباشته می شود باعث اضافه وزن و به اصطلاح عامیانه چاقی می‌شود. بیماری چاقی میتواند به بیماری های گوناگونی تبدیل شود مثل بیماری قلبی, دیابت نوع دوم و... اما سوالی که بوجود می آید این است که چه چیزی باعث چاقی می‌شود؟ در این مقاله دلایل مختلف چاقی را بررسی کرده ایم, با ما باشید.

 حتی اگه رژیم بگیری ولی اینارو رعایت نکنی لاغر نمیشی!

8 اشتباهی که باعث چاقی می‌شود

1. کالری شماری صرفا به تناسب اندام کمکی نمی‌کند. شاید کاهش وزن داشته باشید اما به تناسب اندام و هیکل زیبا نخواهید رسید. برای بدن تامین ماکروها مهم است. پس غذاها و خوراکی هایی که می‌کنید به اندازه ی کالری آن مهم است. ماکروها را حتما در نظر بگیرید.

2. بابت حذف کردن وعده‌ی شام به خودتان افتخار نکنید! جایگزین کردن شام با میوه کار صحیحی نیست. خوردن بی رویه‌ی میوه اصلا خوب نیست و با این کار کبد چرب انتظارتان را خواهد کشید.

3. تفکر کم غذا خوردن باعث کاهش وزن می‌شود به کل اشتباه است! با کاهش بی رویه کالری بدن شما مجبور به کاهش سوخت و ساز و ذخیره سازی چربی خواهد شد. و وقتی سوخت و سازی در کار نباشد چربی سوزی ای هم در کار نخواهد بود پس درست و به اندازه غذا بخورید.

4. حذف کردن برنج و نان اولین کاری است که عموما برای کاهش وزن انجام داده می‌شود. در صورتی که بدن ما به کربوهیدرات هم نیاز دارد. به جای حذف کردن برنج و نان این مواد غذایی را با نوع سبوس دار آن جایگزین کنید. افراط و تفریط نکنید.

5. همانطور که اشاره کردیم بدن برای اینکه متابولیسم داشته باشد به غذا نیاز دارد. وقتی زمان خیلی طولانی غذا نمی‌خورید بدن مصرف انرژی‌اش را کم می‌کند و توهم قحطی میزند! و زمانی که بعد از مدتی طولانی غذا میخورید بدن شما هرچیزی که میل می‌کنید را ذخیر می‌کند! علتش را می‌دانید؟ چون بدن شما فکر می‌کند قحطی است و باید ذخیره سازی کند!

6.انتخاب مواد غذایی سالم خیلی عالی است اما باید بدانید حتی مواد غذایی سالم هم کالری و قند و چربی و کربوهیدرات دارند! پس انتخاب یک چایی و پنج خرما انتخاب خیلی سالمی نیست. نباید حتی در استفاده از موادغذایی سالم هم افراط کرد. در محدوده کالری و ماکروهایتان بمانید.

7.حواستان به چشیدن غذا باشد! وقتی غذا درست می‌کنید به بهانه‌ی چشیدن غذا یک وعده کامل غذایی نخورید. همه‌ی چیزهایی که حتی برای چشیدن و تست میل می‌کنید هم کالری دارند.

8. اگر تمام موارد قبلی را رعایت کنید اما خواب کافی و مناسب نداشته باشید به نتیجه‌ی دلخواهتان نخواهید رسید. خواب ناکافی باعث ترشح کورتیزول, استرس, پرخوری عصبی و چاقی شکمی می‌شود. پس حواستان به اندازه و زمان خواب‌تان باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر