شناسه خبر: ۷۱۴
لینک کوتاه کپی شد

تمیز کردن لکه لباس | تمیز کردن لکه لباس با جوش شیرین | لکه بری سریعلباس با جوش شیرین

با این روش از شر لکه های لباست خلاص شو! | لباس هات مثل روز اول میشن!

روش های مختلفی برای پاک کردن لکه از روس لباس وجود دارد که لباستان را مثل روز اول کند . در این مقاله سریع ترین و راحت ترین روش پاک کردن لکه از روی لباس را بررسی کرده ایم.

با این روش از شر لکه های لباست خلاص شو! | لباس هات مثل روز اول میشن!

حتما برای شما هم پیش آمده است که لکه ای بر روی لباستان می افتد و دیگر آن لباس به فراموشی سپرده می شود! مخصوصا اگر لکه روی لباس مورد علاقه تان بیفتد خیلی بدتر هم هست! اما اصلا نگران نباشید راهکارها و روش های ساده و خانگی ای وجود دارد که به شما اجازه میدهد لباس هایتان را عاری از لکه و مثل روز اول کنید.

 

روش های پاک کردن لکه از روی لباس با جوش شیرین

یک خمیر جوش شیرین درست کنید. جوش شیرین برای از بین بردن لکه های طبیعی عالی است.

برای استفاده در هر نوع بافت به اندازه کافی ملایم است. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر غلیظی درست شود.

روش دیگر

روش دیگر این است که جوش شیرین را با هیدروژن پراکسید یا سرکه سفید مخلوط کنید.

خمیر جوش شیرین بهترین استفاده برای پارچه هایی است که نیازی به خشک شویی ندارند. پس از پایان کار باید آن را بشویید، بنابراین لباس ها خیس می شوند.

خمیر جوش شیرین به خوبی عمل می کند تا لکه های ناشی از روغن، گریس، خاک، مواد غذایی و بسیاری از مواد دیگر را از بین ببرد.

روش های نظافت خانه با سرکه

خمیر جوش شیرین را روی لکه بمالید

آن را به آرامی روی لکه مالش دهید. دقت کنید که تمام سطح لکه دار شده را پوشش دهد و لبه‌های آن همپوشانی داشته باشد. بگذارید ۱۵ دقیقه روی لکه قرار بگیرد.

اگر لکه بر روی لباس های مقاوم است، می توانید آن را با استفاده از یک مسواک قدیمی تمیز کنید. جوش شیرین را روی لکه مالش دهید تا مطمئن شوید که می تواند در تمام بافت عمل کند. این روش برای استفاده بر روی پارچه های جین و کتان ضخیم مناسب است.

جوش شیرین را روی الیاف ظریف مالش ندهید. ابریشم، ساتن و سایر پارچه های نازک هنگام ساییدن می توانند کج و معوج شوند. از این روش برای لکه لاک هم استفاده می شود اما روش های بهتر دیگری نیز برای لکه گیری لاک وجود دارد.

لکه روغن رو از روی لباس چجوری پاک کنیم؟

جوش شیرین را آبکشی کنید

آن را در زیر آب گرم بشویید تا جوش شیرین را به همراه لکه آبکشی کنید. برای پارچه های ظریف تر، می توانید جوش شیرین را با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک کنید.

 

در صورت لزوم شستشو را تکرار کنید

برخی از لکه های مقاوم به بیش از یک بار شستشو نیاز دارند. دور دوم خمیر را روی لکه بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه قرار بگیرد، سپس آن را آبکشی کنید.

اگر لکه باقی مانده باشد، ممکن است لازم باشد از پاک‌ کننده لکه شیمیایی استفاده کنید تا مورد را به صورت حرفه‌ای تمیز کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر