شناسه خبر: ۷۳۰
لینک کوتاه کپی شد

راهکارهای درمان سکسکه |‌ درمان خانگی سکسکه

سه سوته از شر سکسه خلاص شو!

سکسکه کردن یک پدیده آزار دهنده است مخصوصا زمانی که مهمانمان میشود و جا خوش میکند! سکسه اگر طولانی مدت شود بسیار خطرناک است و باید برای معالجه به پزشک مراجعه فرمایید.

سکسکه
ترین تاپ:

اکثر مردم گاهی اوقات سکسکه کردن را تجربه می کنند. سکسکه ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد. معمولاً می توانید منتظر بمانید تا سکسکه تان از بین برود یا با راه های خانگی خودتان سکسه را درمان کنید. سکسکه زمانی اتفاق می افتد که یک گرفتگی یا اسپاسم در معده اتفاق بیفتد در آن صورت نفس توسط تارهای صوتی یا همان گلو بسته می شود. در این مقاله راه های درمان سریع سکسکه را بررسی کرده ایم.

 

روش های درمان سکسکه در خانه

نکات و روش های درمانی که در این مقاله گفته ایم تنها برای سکسکه‌های کوتاه مدت در نظر گرفته شده است. اگر سکسکه مزمن دارید و بیش از 48 ساعت از سکسکه کردن شما می‌گذرد حتما به پزشک خود مراجعه کنید. ممکن است طولانی شدن سکسکه نشانه‌ای از یک بیماری زمینه ای باشد که نیاز به درمان دارد. گاهی اوقات، یک تغییر ساده در نفس کشیدن یا با تغییر وضعیت بدن مثل عوض کردن مدل نشستن دیافراگم می تواند تغییر کند و سکسکه‌تان خوب شود.

 

۱.تنفس

تنفس شمرده شمرده را تمرین کنید . با نفس کشیدن آهسته به سیستم تنفسی خود شوک دهید. با پنج شمارش دم و با شمارش پنج بازدم داشته باشید.

۲.حبس نفس

نفستان را حبس کنید. مقدار زیادی از هوا را استنشاق کنید و حدود 10 تا 20 ثانیه هوا را در سینه‌تان حبس کنید. سپس به آرامی نفس خود را بیرون دهید. در صورت لزوم و تمام نشدن سکسکه تان اینکار را تکرار کنید.

۳.استفاده از کیسه کاغذی

در یک کیسه کاغذی نفس بکشید. یک کیسه ناهار کاغذی را روی دهان و بینی خود قرار دهید و به آرامی درون کیسه نفس بکشید ، کیسه را  با نفس هایتاین پر و خالی کنید. هرگز از کیسه پلاستیکی استفاده نکنید.

۴. زانوهایتان را بغل کنید

زانوهایتان را در شکم جمع کنید و اصطلاحا آن ها را بغل کنید و راحت بنشینید. زانوهای خود را در سینه‌تان جمع کنید و به مدت دو دقیقه به همان شکل بمانید.

۵.خم شوید

خم شوید و در همان حالت یک لیوان آب بخورید خم شدن باعث میشود به سینه‌تان فشار وارد شود و این کار به دیافراگم شما فشار می آورد.

۶.زبانت را بکش!

زبانتان را با دست بکشید!  زبان اعصاب و ماهیچه های گلو را تحریک می کند به همین علت نوک زبان خود را بگیرید و به آرامی یک یا دو بار به سمت جلو بکشید.

۷.دماغتو بگیر!

یک لیوان آب بردارید و هنگام نوشیدن آب بینی‌تان را بگیرید و سپس آب را بنوشید.

۸.آب سرد بنوشید

آب یخ یا سرد را آهسته آهسته بنوشید این کار ممکن است به تحرک عصب هایتان بپردازد و سکسکه را قطع کند.

آیا این خبر مفید بود؟

  • امیر فتحی ارسالی در

    بهش تهمت دزدی بزن تا سکسکه ش وایسه اخه حواسش کاملا ازاون سکسکه پرت میشه اون عضلات آزاد میکنن.باور کنید این یه واقعیته باید طرفو شوک بدیدیا بایه تهمت دزدی ساختگی یا بترسونیش البته نه طوریکه بشی باعث قلبش

  • ناشناس ارسالی در

    ببین آدمین عزیزاون بهتربن و سریع ترین راه درمان سکسکه س به خدا اونو الکی نندازیش بره خیلی موثره

ارسال نظر