شناسه خبر: ۷۳۷
لینک کوتاه کپی شد

تراموا |‌ احداث تراموا در تهران | پروژه ساخت تراموا

تراموا درمان درد ترافیک در یک قدمی پایتخت! ‌| خداحافظی با ترافیک و اتوبوس!

تراموا یک وسیله نقلیه است که در کاهش وضعیت ترافیک تاثیر بسزایی دارد. زمزمه هایی جهت ساخت و احداث وسیله نقلیه تراموا در تهران می شنویم. تراموا می تواند یک وسیله پاک کننده ترافیکی برای پایتخت باشد.

تراموا درمان درد ترافیک  در یک قدمی پایتخت! ‌| خداحافظی با ترافیک و اتوبوس!

محسن هرمزی در مورد ساخت تراموا در تهران، گفت : مطالعاتی از ۱۰ سال پیش برای احداث خطوط تراموا انجام شده و از آنجایی که علاقمند به روزرسانی وسایل نقلیه یا خدماتی بیشتری برای پایتخت هستیم برای بار دیگر انجام مطالعات احداث تراموا را بازنگری کرده ایم و علاوه بر ساخت خطوط جدید مترو٬ برای کاهش بار ترافیک از تراموا هم استفاده کنیم. 

 

تراموا به خیابان های دماوند و جمهوری در یک قدمی تهران!

مدیرعامل متروی تهران : 

در حال حاضر مشغول مطالعه‌ی ساخت تراموا در مسیرهای مشخص جمهوری / بهارستان / آزادی تا ترمینال شرق ( خیابان دماوند ) هستیم تا به جای خطوط بی آر تی موجود از تراموا استفاده شود.

مدیرعامل شرکت متروی تهران اضافه کرد: کارشناسان امر در حال بررسی ابعاد مختلف احداث «تراموا» در تهران هستند و اگر پیوست‌های فنی و اقتصادی آن پاسخگو باشد ، پروژه ساخت «تراموا» را برای بررسی بیشتر به شورای شهر می‌بریم تا در صورت تأیید نمایندگان مردم ، اجرای آن را آغاز کنیم. 

هرمزی در پاسخ به این سوال که برخی از کارشناسان معتقدند بهتر است به جای احداث «تراموا» خطوط فعلی مترو تکمیل شوند، گفت: از منظری این صحبت درست است چرا که بهتر است ابتدا شبکه مترو کامل شود؛ اما ایجاد یک مسیر تکمیلی همچون تراموا که یک وسیله پاک کننده ترافیکی است برای پوشش هر چه بیشتر ترافیک و کاهش آلودگی هوای تهران لازم است. البته تصمیم به شروع این پروژه نیازمند تکمیل مطالعات است و بعد از آن باید مجوزهای لازم از نهادهایی همچون شورای شهر اخذ شود.

به گفته وی، در واقع  این گونه نخواهد بود که خلق‌الساعه یک روز تصمیم بگیریم که «تراموا» را در تهران بسازیم و بلافاصله این پروژه را آغاز کنیم . به تعبیر دیگر قطعا تکمیل خطوط موجود و تأمین ناوگان شبکه اولویت اول ما است؛ اما احداث «تراموا» با توان بخش خصوصی مغایرتی با توسعه مترو ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر