شناسه خبر: ۷۵
لینک کوتاه کپی شد

چای سبز | فواید چای سبز | مضرات چای سبز | زمان های ممنوعه نوشیدن چای سبز

نوشیدن چای سبز در این زمان‌ها ممنوع | هرگز در این زمان ها چای سبز ننوشید

در این مطلب از سایت ترین تاپ با شما در مورد زمان هایی که نباید چای سبز مصرف کنید صحبت کرده ایم.

چای سبز

پر بازدید

چای سبز را در این زمان ها نخورید. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که چای سبز را در روتین روزانه خود دارید بهتر است در مورد زمانبندی مصرف چای سبز بیشتر بدانید.

-  اگر بی خوابی دارید چای سبز مصرف نکنید.

اگر از بی خوابی و یا سایر مشکلات مربوط به خواب رنج می‌برید و یا به عبارتی دچار اختلالات خواب هستید نوشیدن چای سبز قبل از خواب به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

-  هنگام بیدار شدن از خواب چای سبز مصرف نکنید.

زیرا آنتی اکسیدان قوی موجود در چای سبز موجب ترشح بیش از حد اسید معده شما می شد و شما را دچار ناراحتی های گوارشی و معده خواهد کرد.

-  به هنگام مصرف دارو چای سبز ننوشید.

ممکن است موجب تداخل شود و یا اثرات دارو را خنثی کند. همینطور ممکن است با مواد شیمیایی دارو واکنش نشان دهد و موجب ناراحتی گوارشی در شما شود.

-   پس از صرف غذا از مصرف چای سبز پرهیز کنید. زیرا به هضم سریع غذا کمک کرده و مانع جذب مواد مغزی آن می شود.

- در دوران بارداری در مصرف چای سبز زیاده روی نکنید.

چندین مطالعه نشان داده‌اند که زیاده‌روی در مصرف چای سبز طی دوران بارداری ممکن است اثرات منفی روی سلامت مادر و جنین داشته باشد. مصرف بیش از ۳۰۰ میلی‌گرم کافئین در روز طی دوران بارداری، افزایش فشار خون مادر را به دنبال دارد‌. محققان همچنین به این نتیجه رسیده‌اند که کافئین و تانن موجود در چای سبز می‌توانند سطح اسیدفولیک را در بدن کاهش دهند.

اسیدفولیک یک نوع ویتامین ب محلول در آب است که از سقط جنین و نقص مادرزادی جلوگیری می‌کند. علاوه بر این مصرف زیاد چای سبز ممکن است خطر زایمان زودرس را افزایش دهد. با این حال به مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است. بهتر است خانم‌های باردار قبل از مصرف چای سبز با پزشک خود مشورت کنند.

- اگر سوزش معده دارید بهتر است چای سبز مصرف نکنید.

سوزش سرمعده یک مشکل گوارشی است که به دلایل مختلفی از جمله استعمال دخانیات، چاقی، عادت‌های غذایی بد و مصرف زیاد چای سبز رخ می‌دهد. دانشمندان ژاپنی به این نتیجه رسیده‌اند که داشتن سبک زندگی غیرفعال زمانی که با مصرف بیش از حد چای سبز همراه شود، ممکن است احتمال ابتلا به سوزش سرمعده را افزایش دهد. یک مطالعه‌ی دیگر روی افراد آسیایی نشان داد که ترکیب موجود در چای سبز به نام «تئوفیلین» ممکن است باعث رفلاکس اسید معده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر