شناسه خبر: ۷۶۰
لینک کوتاه کپی شد

خر و پف کردن | راه های درمان خر و پف

چطوری تو خواب خر و پف نکنیم؟! | با این راهکارها از شر خر و پف کردن خلاص شو!

خر و پف از اذیت کننده ترین عادت هاست که به همان تنفس با صدا در خواب است. خر و پف کردن دلایل متعددی داره همراه ما باشید تا راه درمانش رو یادتون بدیم!

خر و پف

پر بازدید

ترین تاپ:

ترین تاپ: خر و پف کردن باعث می شود که کسانی که کنار ما استراحت می کنند بی طاقت و بی خواب شوند! خرو پف همان تنفس با صدای در حین خواب است که میلیون ها نفر درگیرش هستند. خر و پف با بالارفتن سن و افزایش وزن می شود و میتواند منجر به خواب ناآرام و بدون رفع خستگی برای فرد مبتلا و هم اتاقی‌ها شود.

چگونه خر و پف را درمان کنیم؟

-وقتی به پشت می‌خوابید، بیشتر خروپف می‌کنید. سعی کنید با گذاشتن یک بالش پشت کمرتان، خود را عادت دهید به پهلو بخوابید.

-وزن خود را کم کنید. وقتی که شما دچار اضافه وزن هستید و گردنتان از حد معمول کمی بیشتر چربی به خود می گیرد، به  راه تنفس‌تان فشار می آید و در نتیجه خروپف می کنید. کاهش وزن اضافی باعث می‌شود چربی‌های اضافه اطراف گلو و انتهای بینی شما کمتر شود.

- سیگار را ترک کنید، زیرا سیگار کشیدن به مجرای تنفسی شما آسیب می رساند و نیکوتین آن باعث تحریک ناحیه بینی و گلو می‌شود.

- از قرص‌های آرامبخش استفاده نکنید، زیرا این داروها باعث شل‌شدن کام نرم می‌شوند.

- سعی کنید مخاط جمع شده در بینی خود را خالی کنید.

- از نوار چسب‌های مخصوص برای باز نگه داشتن راه ‌بینی خود استفاده کنید. قبل از این که بخوابید، یک چسب مخصوص روی قسمت نرم بینی خود بزنید تا بتوانید راحت‌تر نفس بکشید. این نوار چسب دارای باندهای پلاستیکی است که به اطراف بینی می‌چسبد و راه‌ بینی را هنگام خواب باز نگه می‌دارد.

- بعضی از ورزش های زبان منجر به شکل گیری بهتر، ورزیدگی و در نتیجه قرار گرفتن بهتر آن در دهان می شود. برای این ورزش، ابتدا با دو انگشت دهان خود را کاملا باز کنید. سپس اجازه دهید زبانتان به مدت سه ثانیه از دهانتان آویخته شود.

- ممکن است خروپف به دلیل گرفتگی بینی و سینوزیت باشد. برای حل این مشکل می توانید از انواع قطره های بینی و یا اسپری های بینی تحت نظر پزشک استفاده کنید.

- اگر خروپف به خاطر حساسیت های فصلی باشد نه عوامل حساسیت زا در اتاق خواب، می توان با خوردن چای برگ گزنه قبل از خواب از شدت آن کاست. استفاده از گزنه در طب، قدمتی طولانی دارد. چای برگ گزنه بدون خاصیت گزش به عنوان یک آنتی هیستامین عمل کرده و معبر هوای ملتهب که مسئول خروپف است را تسکین می دهد.

- هوای خشک، خصوصاً در زمستان، می تواند سبب سوزش مخاط بینی شما شده و منتج به گرفتگی شود که نهایتاً موجب خروپف می شود. تنفس از راه دهان در یک اتاق خشک می تواند در حلق شما سوزش ایجاد کرده و آن را تنگ کند و رطوبت طبیعی موجود در حلق شما چسبناک شده و خروپف تشدید شود. یک راه حل ساده برای آن افزایش رطوبت اتاق با استفاده از رطوب سازهای قابل حمل است.

درمان خر و پف

- خستگی می تواند خروپف را تشدید کند. برای کمک به داشتن آرامش در حین یک خواب شبانه خوب، بعضی از افراد با استفاده از روغن های خاص، به موفقیت های بزرگی دست یافته اند. روغن آویشن بسیار مفید شناخته شده است. قطرات روغن آویشن رقیق نوعاً قبل از خواب برای پا استفاده می شود، اما در مورد افراد مبتلا به فشار خون بالا، زنان باردار و کودکان کم سن و سال باید احتیاط به خرج داد و حتما با پزشک خود مشورت کنند

-برای خوابتان برنامه ریزی داشته باشید. در ساعت مشخصی به رختخواب بروید و ساعات معینی برخیزید.

- اگر باردار هستید و خروپف می کنید حتما به پزشک مراجعه کنید. زنانی که هنگام بارداری خروپف می کنند، فرزندان خود را در خطر کمبود اکسیژن قرار می دهند.

- زیر سر خود را بلند کنید. اگر هنگام خواب از چند بالش استفاده کنید، امکان خروپف کردنتان کمتر است، زیرا تنفس شما راحت‌تر صورت می گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر