شناسه خبر: ۷۶۲
لینک کوتاه کپی شد

نکاتی برای زندگی مشترک | قوانین مهم زندگی مشترک

با این روش ها یه زندگی مشترک فوق العاده بساز! | قوانین طلایی زندگی مشترک

زندگی مشترک پر از پیچ و خم است. و زوج ها باید یاد بگیرند که چگونه در موقعیت های مختلف متفاوت رفتار کنند و لازمه ی دانستن این موارد این است که شما نکات مربوط به یک زندگی مشترک پرآرامش را بدانید.

با این روش ها یه زندگی مشترک فوق العاده بساز! | قوانین طلایی زندگی مشترک

همیشه یادتان باشد در زندگی مشترک طرفین باید به مساوات با یکدیگر همراه باشند. در زندگی مشترک اگر یک بار یکی از طرفین همدلی میکند یا از حق خودش کوتاه میاید برای ادامه دار نشدن بحث طرف دیگر این زندگی مشترک باید قدردانی کند و این موضوع در ذهنش شکل نگیرد که این مسئله وظیفه‌ی وی بوده است و توفع نابه جایی برایش پیش بیاید.

 

نکات طلایی که باید در زندگی مشترک رعایت کنید

تعیین کنید که چه چیزی برایتان مهم است

چیز هایی که واقعاً برایتان اهمیت دارد را به همسر خود بگویید. سبک زندگی و ارزش خود را در زندگی مشخص کنید و بگویید که چه چیزی را از لحاظ شخصیتی، مثبت یا منفی می‌دانید. حد و مرز های خود را تعیین کرده و به طرف مقابل بگویید.

از یک مشاور کمک بگیرید

مشاور خانواده می تواند بهترین کسی باشد که به شما کمک می کند تا در کنار همسرتان اوقات بهتری را تجربه کنید. همه ی طوج ها در زندگی مشترکشان مشکلاتی دارند در این موقعیت مشاور زوجین کمک بسیار بزرگی میکند چون یک گوش سوم و قاضی بی طرف است.

چجوری تو خواب خر و پف نکنیم؟!

تحت تاثیر عوامل بیرونی نباشید

زمانی که مجرد بودید، احتمالاً آزادانه تر عمل می کردید و تحت تأثیر دوستان و خانواده قرار می گرفتید؛ اما زمانی که ازدواج می کنید، باید دخالت خانواده و دوستان را کنار بگذارید و تحت تاثیر محیط قرار نگیرید.

استاندارد های شما باید هدفمند باشد

بسیار مهم است که یک تصویر کلی از رابطه خود داشته باشید و ببینید که واقعا از زندگی چه می خواهید و چه استاندارد هایی دارید. استاندارد های شما باید هدفمند باشد‌؛ مثلاً سخت کوشی، عشق ورزی، صداقت، مراقبت، توجه، تحصیلات و فرزندآوری، همه این ها می تواند استاندارد های هدفمندی باشند که هر کدام از شما باید در زندگی به آن ها توجه کنید‌‌.

4تا مدل مو که حداقل 5 سال جوونترت میکنه!

علاقه و توجه در یک رابطه سالم

احتمالا نیاز به گفتن نیست که عشق باید بخشی از یک رابطه سالم، رمانتیک و همراه با تعهد باشد. زیرا عشق اساس هر رابطه عاطفی است. اما چیزی که به مهارت بیشتری نیاز دارد، نشان دادن عشق در قالب توجه و علاقه خالص است. و این تنها با دوست داشتن یکدیگر است که می‌تواند محقق شود. نشانه‌­های کوچک فیزیکی مانند بوس، بغل و نوازش باعث می‌­شود طرف مقابل در رابطه احساس امنیت و راحتی کند. البته توجه فیزیکی در رابطه حد و اندازه معینی ندارد. اما باید به اندازه‌­ای باشد که نیاز هر دو طرف برآورده شود. این موضوع درمورد صمیمیت فیزیکی هم صادق است. مسئله مهمی که در این میان وجود دارد این است که همواره دوست داشتن مقدم بر عشق است. یعنی بودن در یک رابطه سالم به این معناست که واقعا به یکدیگر علاقه­‌مندید و به خاطر این علاقه و جاذبه با هم هستید نه از سر اجبار یا احساس گناه!

بازی نکنید

این قانون با قانون صداقت مرتبط است. وقتی وارد یک رابطه می‌شوید، می‌توانید نقش بازی کنید یا اینکه خود را وقف عمیق‌تر کردن روابطتان نمایید. وقتی نقش بازی می‌کنید، رابطۀ شما به احتمال زیاد گذرا خواهد بود. نقش بازی کردن نتیجۀ عدم صداقت است، در مراحل بعدی چنین رابطه‌ای عدم اعتماد و مشاجره نیز دامنگیرتان خواهد شد. وقتی قصد پایه گذاری رابطه‌ای موفق و عمیق را دارید، برای ایجاد اعتماد داشتن صداقت، بحث سالم، و تعهد حیاتیست.

زبان عشق شریک زندگی‌تان را بیاموزید

وقتی در یک رابطه هستید، بسیار مهم است که نحوه محبت کردن به همسرتان را به گونه‌ای بیاموزید که دلخواه او باشد. وقتی زبان عشق همسرتان را فهمیدید، می‌توانید به این زبان با او ارتباط برقرار کنید. همچنین بسیار مهم است که زبان عشق خودتان را هم بشناسید. چه وقتی احساس عشق بیشتری می‌نمایید؟ شاید در زمان‌هایی که با هم سپری می‌کنید. بسیاری از زوج‌ها فاقد صمیمیت و عشق هستند چون به زبان‌های گوناگونی با هم صحبت می‌کنند. وقتی قادر شوید به زبان عشق شریک زندگی‌تان روان صحبت نمایید، در مسیر توسعه و عمیق‌تر کردن روابطتتان قرار خواهید گرفت. پیشنهاد می‌شود کتاب “۵ زبان عشق” نوشتۀ گری چپمن را مطالعه نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر