شناسه خبر: ۷۶۴
لینک کوتاه کپی شد

فواید کیسه کشیدن

معجزه ای به نام کیسه کشیدن | با کیسه کشیدن به پوستت کمک کن!

با کیسه کشیدن حال پوستت رو عوض کن. اگه میخوای بدونی چطوری کمک میکنه در ادامه همراهمون باش!

معجزه ای به نام کیسه کشیدن | با کیسه کشیدن به پوستت کمک کن!

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که در کودکی خاطره ی خوشی از کیسه کشیدن نداشته باشید! اما جالب است بدانید متخصصان پوست و مو شما را به کیسه کشیدن توصیه می‌کنند. در اینجا نکته ای که وجود دارد این است که کیسه کشیدن هم مانند هر کار دیگری باید در جای مناسب خود انجام بگیرد تا موثر واقع شود.

 

کیسه کشیدن چطور به پوستمان کمک میکند؟

۱‌. منافذ مسدود شده را باز می‌کند

باز کردن منافذ مسدود شده یکی از فواید مهم کیسه کشیدن محسوب می‌شود. کیسه کشیدن در حقیقت نوعی لایه‌برداری است که به‌طرز اثربخشی به باز کردن منافذ مسدود شده کمک می‌کند. لایه‌برداری سلول‌های پوستی مرده‌ی جمع شده روی پوست و سایر ناخالصی‌ها، چربی‌ها و کثیفی‌ها را از بین می‌برد و باعث درخشندگی پوست می‌شود. علاوه بر این از شکل‌گیری جوش‌های سرسفید و سرسیاه جلوگیری می‌کند.

جوش‌ سرسفید و سرسیاه دو نمونه از رایج‌ترین مشکلات پوستی هستند که رها شدن از آن‌ها به‌شدت دشوار است. پس بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که با لایه‌برداری پوست خود از بروز دو نوع جوش ذکر شده پیشگیری کنید. لایه‌برداری پوست باعث خارج کردن سموم از منافذ می‌شود. حواستان باشد که صورتتان را به‌طور خشن کیسه نکشید، چون این کار منجر به تحریک و قرمز شدن پوست می‌شود. پوست خود را به‌آرامی کیسه بکشید تا پوستتان نرم‌تر شود.

البته در نظر داشته باشید که درباره‌ی کیسه کشیدن صورت نظرات متناقضی وجود دارد. در حالی که بعضی از افراد باور دارند کیسه کشیدن صورت به لایه‌برداری پوست کمک می‌کند و برای پوست مفید است، عده‌ای معتقدند که این کار منجر به بدتر شدن آکنه و بروز فرورفتگی در محل جوش می‌شود. بهترین کار این است که اگر پوستتان دچار مشکلی مانند جوش و آکنه است، قبل از کیسه کشیدن صورت خود با متخصص پوست مشورت کنید تا مطمئن شوید خطری پوستتان را تهدید نمی‌کند‌.

 

۲. از بروز جوش پیشگیری می‌کند

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، کیسه کشیدن باعث لایه‌برداری پوست می‌شود. این موضوع در جلوگیری از شکل‌گیری جوش مفید است. باز کردن منافذ مسدود شده‌ی پوست از بروز جوش‌های سرسفید و سرسیاه، همچنین از سایر مشکلات پوستی پیشگیری می‌کند. لایه‌برداری کردن پوست احتمال بروز جوش را کاهش می‌دهد.البته اگر جوش زیر پوستی دارید احتمال بروز جوش های بیشتر بعد از لایه برداری وجود دارد. اما نگران نباشید با این حال شما باز هم به پوست خود کمک کرده اید و اگر عمل کیسه کشیدن را به طور مداوم انجام دهید، تاثیر آن را خواهید دید.

 

۳. باعث می‌شود سایر محصولات مراقبتی به‌طور عمیق‌تر به پوست نفوذ کنند

لایه‌برداری پوست با کیسه باعث می‌شود منافذ مسدود شده باز شوند، سطح پوست نرم شود و سلول‌های پوستی مرده برطرف شوند. این موضوع باعث نفوذ عمیق‌تر محصولات مراقبتی مانند کرم مرطوب‌کننده و سرم به پوست می‌شود. به همین دلیل است که باید لایه‌برداری پوست را بخش اصلی روتین مراقبت از پوست خود قرار دهید.

 

۴. رنگ پوست را یکنواخت می‌کند

اگر دچار لکه‌های تیره، زبری پوست یا جای جوش هستید، حتما می‌دانید که عارضه‌های ذکر شده چقدر آزاردهنده هستند. لایه‌برداری پوست با کیسه باعث از بین رفتن سلول‌های پوستی مرده و خشک می‌شود و بافت پوست را نرم می‌کند. این موضوع به همگون کردن رنگ پوست کمک می‌کند.

 

۵. سنتز کلاژن را تحریک می‌کند

لایه‌برداری منظم پوست به تحریک کلاژن کمک می‌کند که این موضوع بهبود بافت و یکپارچگی پوست را به دنبال دارد و پوست را شاداب و جوان کمک می‌کند. بسیاری از افراد گزارش کرده‌اند که لایه‌برداری پوست ظاهر چین‌وچروک و خطوط ظریف را کاهش می‌دهد.

۶. جریان خون به پوست را افزایش می‌دهد

لایه‌برداری پوست می‌تواند به‌‌طور ویژه در فصل زمستان مفید باشد. آب‌ و هوای سرد می‌تواند باعث خشک شدن پوست و کدر و بی‌روح به نظر رسیدن آن شود. پوست خود را به‌خوبی لایه‌برداری کنید تا جریان خون به پوستتان افزایش پیدا کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر