شناسه خبر: ۷۶۶
لینک کوتاه کپی شد

ایده های رنگ کردن تخم مرغ هفت سین | هفت سین ۱۴۰۲

تخم مرغ رنگی سفره هفت سین رو اینطوری رنگ کن! | هفت سین نوروزت رو قشنگتر کن

یکی از دغدغه های هرسال برای چیدن سفره هفت سین، رنگ کردن تخم مرغ هاست و همینطور یکی از زیبایی های این سفره!

تخم مرغ رنگی سفره هفت سین رو اینطوری رنگ کن! | هفت سین نوروزت رو قشنگتر کن

جذابیت سفره هفت سین به تخم مرغ رنگی هاییه که معمولا به تعداد اعضای خانواده داخل سفره هفت سین قرار میگیره. اگر شما هم مثل هر سال دنبال ایده های جذاب برای رنگ کردن تخم مرغ رنگی سفره هفت سین هستید با این مطلب همراه باشید.

 

4 ایده برای رنگ کردن تخم مرغ های سفره هفت سین

1. رنگ کردن با فرو بردن در رنگ

قسمتی از تخم مرغ های پخته شده یا سفالی را برای چند ثانیه در رنگ های جوهری یا گواش رقیق شده نگهدارید تا رنگ بگیرد و سپس بگذارید خشک شوند. اگر باز هم علاقه داشتید میتوانید بخش دیگری از تخم مرغ را وارد رنگ دیگری کنید.

سفره هفت سین

2.رنگ کردن با کلم قرمز

شاید فکر کنید رنگ کردن با کلم قرمز به شما تخم مرغ های قرمز و زرشکی یا حداقل بنفش تیره بدهد اما با شگفتی باید بگم که تخم مرغ های شما به رنگ آبی زیبایی در خواهد آمد.

 در اینجا تخم مرغ ها را لابلای مقداری کلم قرمز خرد شده، درون یک ظرف گذاشته و تا حدی که روی آنها پوشیده شود آب میریزیم و روی حرارت بسیار کم میگذاریم که جوش بیاید. بعد از جوش آمدن حرارت را تغییر نداده و میگذاریم به همین صورت نیم ساعت بجوشد تا بهتر رنگ بگیرد.

در تمام این مدت تخم مرغ ها را به آرامی جابجا میکنیم تا تمام قسمت های آن رنگ بگیرد.

اگر حین یا قبل از جوشیدن آب موجود در ظرف کم شد میتواند دوباره به ظرف آب اضافه کنید.

اگر تخم مرغ پر رنگ تری میخواهید، کلم قرمز بیشتری استفاده کنید.

سفره هفت سین

 

3.رنگ آمیزی کهکشانی

برای آموزش رنگ آمیزی تخم مرغ های کهکشانی به رنگ های اکرولیک همچون آبی ، بنفش ، طلایی ، زرد ، نقره ای ، سیاه و سفید و یک قلمو یا مسواک و همچنین یک تکه ابر احتیاج است.

قبل از هر چیزی باید کاملاً تخم مرغ ها را به رنگ سیاه در بیاورید و بعد هر رنگی که از قبل داشتید را با سیاه مخلوط کنید پس از این کار رنگ های مخلوط شده را با ابر به شکل غیر هماهنگ روی تخم مرغ ها ضربه بزنید.

در آخرین مرحله با استفاده از قلم مو یا مسواک رنگ طلایی ، سفید نقره ای را روی تخم مرغ بپاشید و توجه داشته باشید که بین هر مرحله کمی صبر داشته باشید تا رنگ های قبلی به طور کامل خشک شوند.

سفره هفت سین

4.رنگ کردن با دکوپاژ

با هنر دکوپاژ می تونید بدون داشتن مهارت در نقاشی، تخم مرغها را به زیبایی تزیین کنید. هنر  دکوپاژ کار زیاد سختی نیستید، فقط نیاز به دقت و حوصله و خلاقیت دارد.برای دکوپاژ می‌توان از کاغذهای نازک یا مجلات کاغذی نیز به‌جای دستمال‌کاغذی یا دستمال‌سفره استفاده کرد. شما طرح‌های منحصربه‌فردی روی تخم‌مرغ‌های هفت‌سینتان ایجاد خواهید کرد.

برای انجام این کار احتیاج به تخم مرغ، کپی های رنگی از طرح گل و بوته دلخواهتان یا دستمال کاغذی طرح دار، پایه تخم مرغ یا شمعدان، قیچی تیز، چسب شفاف (چسب دکوپاژ : چسب هایی که بعد خشک شدن بی رنگ می شوند مثل چسب چوب)، لاک بی‌رنگ یا وارنیش، قلم موی مسطح

حالا چطوری انجامش بدیم؟

با کپی های رنگی (یا کاغذ رنگی و کاغذ کادو) شروع کنید. از قیچی تیز و کوچکی استفاده کنید و طرح های دلخواهتان را ببرید و در بیاورید و کنار دستتان بگذارید.

اگر طرح های شما خیلی ظریف و نازک هستند، نباید چسب را به آنها بزنید، بلکه باید چسب را به تخم مرغ بزنید.

قلم مو را داخل چسب شفاف بزنید و یک لایه نازک از آن را به قسمتی از تخم مرغ بزنید که می خواهید گل را به آن بچسبانید. حالا گل را بچسبانید، قبل از آنکه چسب خشک شود همه قسمت ها را صاف و هموار کنید تا برجستگی نداشته باشد.

یک لایه دیگر چسب روی گل بزنید و رویش را بپوشانید. بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خشک شود.

حالا بریده های دیگر گل ها را به همین ترتیب بچسبانید و هر دفعه قبل از چسباندن تکه دیگر صبر کنید تا تکه قبلی خشک شود.

وقتی همه گل ها را چسباندید و خشک شدند، روی کل تخم مرغ یک لایه دیگر چسب بزنید.

بعد آن را روی پایه تخم مرغ یا شمعدان بگذارید تا خشک شود.

برای براق شدن می توانید یک لایه لاک بی رنگ یا وارنیش بزنید.

سفره هفت سین

 

امیدوارم این مطلب به زیبایی سفره ی شما کمک کرده باشه.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر