شناسه خبر: ۷۸۵
لینک کوتاه کپی شد

طرز تهیه سس بشامل |‌ سس بشامل ساده |‌ سس بشامل لذیذ

طرز تهیه سس بشامل خوشمزه | داخل پاستا این سس رو بریز!

سس بشامل از اصلی ترین مواد برای درست کردن لازانیا و پاستا و یک سس کنار غذای عالی برای سرو استیک است. درست کردن سس بشامل کار سخت و دشواری نیست اما نیازمند این است که حواستان کاملا جمع باشد .

طرز تهیه سس بشامل خوشمزه | داخل پاستا این سس رو بریز!

سس بشامل یکی از انواع سس های خوشمزه فرانسوی است که در داخل یا کنار برخی غذاها مثل لازانیا ، پاستا و موساکا و انواع استیک ها سرو می شود. سس بشامل ترکیبات خیلی پیچیده ای ندارد و با کمترین مواد غذایی میتوانید یک سس بشامل خوشمزه را درست کنید!

 

مواد لازم سس بشامل برای ۲ نفر

آرد ۳ قاشق غذاخوری
کره ۲۵ گرم
شیر ۱ لیوان
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
خامه صبحانه پاک ۲۵ گرم

 

طرز تهیه سس بشامل

مرحله اول

برای تهیه سس بشامل ساده ابتدای کار آرد را به همراه کره و مقداری روغن تفت میدهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود . علت ریختن روغن همراه با کره این است که کره به تنهایی ممکن است بسوزد اما همراه با روغن این اتفاق نمی افتد.

مرحله دوم 

در این مرحله حواستان باشد که آرد نسوزد و فقط رنگش مقداری عوض شود. در ادامه پس از گذشت ۲ تا ۳ دقیقه شیر گرم را به تدریج به آرد اضافه می کنیم،  تند تند هم می زنیم تا آرد گلوله نشود.

مرحله سوم

حالا نمک و فلفل سیاه را به سس بشامل اضافه می کنیم، هم می زنیم تا سس به غلظت مطلوب برسد.

مرحله چهارم

در این مرحله زمانی که سس بشامل به غلظت مورد نظرمان رسید تابه را از روی حرارت بر می داریم، خامه صبحانه را به سس بشامل اضافه می کنیم و با سرعت مواد را هم می زنیم تا با هم ترکیب و یک دست شوند.

مرحله پنجم

در نهایت توجه داشته باشید غلظت سس بشامل پس از خنک شدن کمی بیشتر از غلظت اولیه آن می شود. در آخر سس بشامل را به عنوان سس پایه در تهیه پیتزا، لازانیا و سوفله های مختلف استفاده کنید. نوش جان.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر