شناسه خبر: ۸۱۹
لینک کوتاه کپی شد

طریقه مصرف دارو |‌ راهنمای مصرف دارو

مصرف دارو با آبمیوه به هیچ وجه توصیه نمی شود!

دیگر قرص و دارو را برای راحت پایین رفتن از گلویتان با آبمیوه نخورید. با این کار باعث صدمه و آسیب های بیشتری به بدنتان در هنگام کسالت و بیماری می شوید.

مصرف دارو با آبمیوه به هیچ وجه توصیه نمی شود!

دارو خوردن هم آداب خودش را دارد! شاید مشاهده کردید که بعضی از افراد دارو و قرص را با هرچیزی میخورند و فرقی ندارد که چه چیزی دم دستشان است! خوردن دارو و قرص با نوشابه یکی از مثال هاییست که میتوان زد! ما در این مطلب ضررهای خوردن دارو و قرص با آبمیوه را بررسی کرده ایم.

 

مصرف دارو با آبمیوه اصلا توصیه نمی شود!

رضایی متخصص تغذیه می گوید :‌ اگر داروهای سرماخوردی با فاصله از آبمیوه خورده شود تاثیر دارو را بیشتر میکند. لذا مصرف داروهای سرماخوردگی با آبمیوه به هیچ وجه توصیه نمی شود.

مصرف داروهای سرماخوردگی با آبمیوه مدت زمان ماندگاری داروها را در سطح خون بیمار بیشتر می کند و باعث مسمومیت دارویی در خون  می شود.حتی الامکان بهتر است که از میوه و سبزی‌های تازه فصلی و در دسترس استفاده شود.

رضایی همچنین مصرف مواد پروتئینی مانند ماست، پنیر، تخم مرغ، حبوبات خیس خورده و جوانه زده، دانه‌ها و آجیل‌ها و مغزها را به عنوان غذاهای سهل الهضم و سرشار از پروتئین‌های گیاهی و حیوانی و املاح ایمنی بخش توصیه کرد و گفت: مصرف کله پاچه و آبگوشت در این ایام به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

این متخصص تغذیه که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، با اشاره به اینکه آش و سوپ میزان دفع سموم بدن را افزایش می‌دهد و بدن را برای مقابله با ویروس‌ها آماده می‌کند اظهار کرد: انواع خورش‌ها و سوپ‌ها و آش‌ها و فسنجان برای بیماران بسیار مغذی و مفید هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر