شناسه خبر: ۸۳
لینک کوتاه کپی شد

سرما خوردگی | جلوگیری از سرما خوردگی

۴ نکته آسان و علمی برای جلوگیری از سرماخوردگی | دیگه سرما نمی خوری!

در این مطلب از سایت ویکی گردی در مورد چند نکته مهم در رابطه با جلوگیری از ابتلا به سرماخورگی ب صحبت کرده ایم.

۴ نکته آسان و علمی برای جلوگیری از سرماخوردگی  | دیگه سرما نمی خوری!

هیچ چیزی مانند سرماخوردگی یا آنفولانزای زمستانی نیست که به شما یادآوری کند زمستان فرارسیده.   ممکن است به راحتی مراقبت از خود را فراموش کرده و ناخواسته به سرماخوردگی مبتلا شوید. درادامه این مطلب از سایت ترین تاپ به نقل از فرارو با ما همراه باشید تا 4 نکته مهم برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی را با شما به اشتراک بگذاریم.

۱-صبحانه میل کنید

وافل، یک اسموتی یا قاشقی حاوی بلغور جودوسر میل کنید. هر وعده غذایی صبحگاهی که ترجیح می‌دهید را در صبحانه تان قرار دهید؛ چرا که مواد مغذی و کالری ارائه شده توسط صبحانه سیستم ایمنی بدن را در برابر عفونت‌های تنفسی از ابتدای روز مورد محافظت قرار می‌دهند. بنابراین، نویسندگان یک مقاله بریتانیایی مبتنی بر پژوهش می‌گویند روز‌های بیماری ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا در میان افرادی که روزانه صبحانه نمی‌خورند کم‌تر از افرادی است که به ندرت از صبحانه خوردن لذت می‌برند.

۲-بینی خود را شستشو دهید

بر اساس یافته‌های دانشمندان سوئدی شستشوی بینی با آب نمک ابتلا به سرماخوردگی را در شما کاهش می‌دهد. هم چنین، شستشو باعث می‌شود مخاط بینی رقیق شده و پاکسازی را آسان‌تر می‌سازد و میکروب‌های بیماری زا را از بین می‌برد. همان گونه که "نانسی کلیماس" ایمنولوژیست می‌گوید این استراتژی می‌تواند باعث محافظت از شما در برابر کووید شود. ویروس برای تکثیر به سلول‌ها می‌چسبد و یکی از اولین نقاطی که این کار را انجام می‌دهد در بینی است.

او می‌گوید: «شستشوی ناحیه‌ای که ویروس‌ها سعی می‌کنند به آن بچسبند مانند شستن دست‌ها برای بافت‌های بینی عمل می‌کند». توصیه او این است: «از اسپری بینی سالین چهار بار در روز به خصوص پس از حضور در جمع استفاده کنید».

۳-چای سبز بنوشید

بر اساس نتایج یک مطالعه مولکولی صورت گرفته نوشیدن سه تا چهار فنجان چای سبز در روز خطر ابتلا به عفونت‌های ویروسی را کاهش می‌دهد. به علاوه، نتایج مطالعات صورت گرفته در ژاپن نشان می‌دهد که افزایش مصرف چای سبز می‌تواند خطر ابتلا به کووید را کاهش دهد. چای سبز توانایی ویروس‌ها برای اتصال به سلول‌ها را متوقف می‌سازد. نکته‌ای برای مصرف چای سبز را مدنظر داشته باشید: کمی آب لیمو به آن اضافه کنید. نتیجه مطالعه‌ای در دانشگاه پردو در ایالات متحده نشان داد که اسید‌ها و ویتامین ث موجود در آب میوه تجزیه اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) موجود در چای سبز را کاهش داده و میزان ماندگاری آن ترکیب در بدن را افزایش می‌دهد.

۴- «ویتامین د» را فراموش نکنید

ویتامین د ژن‌هایی را فعال می‌کند که به گلبول سفید خون برای حمله به مهاجمان ویروسی کمک می‌کنند. به همین خاطر است که دانشمندان دانشگاه بوستون می‌گویند اگر سطح ویتامین د را بالا نگه دارید ۵۴ درصد کم‌تر احتمال دارد به کووید و سایر عفونت‌های ویروسی مبتلا شوید و برای یک راه سریع به منظور دسترسی به آن کلسیفدیول را امتحان کنید. در یک مطالعه انجام شده در اسپانیا این شکل از ماده مغذی سطوح ویتامین د را سه برابر سریع‌تر از سایر اشکال افزایش داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر