شناسه خبر: ۸۵۱
لینک کوتاه کپی شد

لیونل مسی |‌ گل زدن لیونل مسی |‌ رکورد زدن لیونل مسی

هفتصد، عدد جدید لیونل مسی! |‌ چرا هفتصد عدد جدید مسی شده؟!

لیونل مسی در شب گذشته برگ دیگری از تاریخ را برای خود رقم زد. این بازیکن ۳۵ ساله که افتخار آفرینی های زیادی دارد در شب گذشته رکورد جدیدی زد!

لیونل مسی

پر بازدید

ترین تاپ:

لیونل مسی با گل زدن در شب گذشته اسم خود را تاریخی کرد! لیونل مسی این فوتبالیست مشهور و محبوب تا به حال افتخار آفرینی های زیادی داشته است اما با بازی دیشب لیونل مسی توانست افتخار دیگری را برای اسم خودش بخرد! این بازیکن حرفه ای در طی یک حرکت توانست رکورد خودش را بشکند!

 

هفتصد ، عدد جدیدی که به نام مسی شد!

پاری‌سن‌ژرمن بازی این هفته خود در خانه مارسی را قدرتمندانه آغاز کرد و در نیمه اول توانست دو بار دروازه این تیم را باز کند؛ 4 دقیقه بعد از گلزنی کیلیان امباپه، لیونل مسی در دقیقه 29 توانست گل دوم پاریس را وارد دروازه حریف کرده و به یک رکورد حیرت‌انگیز دست پیدا کند. به این ترتیب نام لیونل مسی امشب وارد بخش دیگری از کتاب تاریخ شد. 

مسی با باز کردن دروازه مارسی، شمار گل‌های زده خود در عرصه باشگاهی را به عدد 700 رساند. فوق ستاره آرژانتینی در دوران فوتبالی 19 ساله خود، 15 سال برای بارسلونا بازی کرد تا اینکه طی یک انتقال شوکه کننده با جدایی از جمع کاتالان‌ها به پاری‌سن‌ژرمن پیوست؛ او در 62 بازی 28 گل برای تیم فرانسوی به ثمر رسانده است.

 

لیونل مسی ۳۵ ساله بخش قابل توجهی از گل های خود را برای رسیدن به رکورد یاد شده، با پیراهن بارسلونا به ثمر رسانده است. او در مدت 15 سال، 778 بار پیراهن بارسلونا را در رقابت های مختلف به تن کرد و موفق به زدن 672 گل شد. مسی اولین بار در سال ۲۰۰۶ مقابل اسپانیول برای بارسا به میدان رفت و رکورد جوانترین بازیکن تاریخ بارسا در لالیگا را به خود اختصاص داد؛ رکوردی که اینک در اختیار آنسو فاتی است.

لیونل مسی چندی پیش در قطر همراه با تیم ملی آرژانتین فاتح جام جهانی شد. با وجود رسیدن به این افتخار بزرگ و زدن ۷ گل، لیونل مسی نتوانست رکورد بهترین گلزن تاریخ جام را به نام خود ثبت کند. او این شانس را دارد که در صورت حضور در جام جهانی ۲۰۲۶ به رکورد یاد شده حمله کند؛ گرچه احتمال این اتفاق بسیار پایین است. لیونل مسی۱۳ گل در جام جهانی زده که ۳ گل کمتر از میروسلاو کلوزه است.

لیونل مسی برای تبدیل شدن به بهترین گلزن باشگاهی، مثل بسیاری از رکوردهای مهم دیگر، کریستیانو رونالدو را به عنوان رقم خود می‌بیند. کریس که همین چند روز پیش برای النصر هت‌تریک کرد، 709 گل باشگاهی به ثمر رسانده و بالاتر از مسی، در رتبه نخست حضور دارد. مسی و رونالدو تنها بازیکنانی هستند که در عرصه باشگاهی توانسته‌اند به عدد 700 گل برسند. پله (679)، روماریو (691) و فرانس پوشکاش (645) ستاره‌های قدیمی دنیای فوتبال هستند که بعد از آن‌ها در رده‌های بعدی این رنکینگ حضور دارند.

کاپیتان تیم ملی آرژانتین 98 گل ملی هم در کارنامه دارد و می‌تواند با زدن تنها دو گل دیگر، مجموع گل‌های خود در دوران حرفه‌ای اش را به عدد 800 برساند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر