شناسه خبر: ۸۵۲
لینک کوتاه کپی شد

کرایه خودرو در کیش |‌ راهنمای کرایه خودرو در کیش

چجوری در کیش خودرو کرایه کنیم؟! |‌ راهنمای کرایه خودرو در جزیره کیش

جزیره زیبای کیش پر از تفریحات مختلف است که یکی از این تفریحات اجاره ماشین های لوکس است. اجاره این ماشین های لوکس شرایط خاصی دارد که در این مقاله با این شرایط آشنا می شوید.

چجوری در کیش خودرو کرایه کنیم؟! |‌ راهنمای کرایه خودرو در جزیره کیش

پر بازدید

کیش این جزیره زیبا با دریای مرجانی پر از تفریحات مختلف برای سرگرمی توریستان است. از جمله تفریحاتی که در کیش میتوانید داشته باشید کرایه خودروهای لاکچری است! خودروهای لوکسی که هیچ جای دیگری غیر از جزیره زیبای کیش نمی بینید! انواع خودروهای آمریکایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای و … که یکی پس  از دیگری جذاب تر هستند و لذت ماشین سواری در خیابان‌های کیش را چندین برابر افزایش می‌دهند.

 

چجوری در کیش خودرو کرایه کنیم؟!

رنت ماشین با چک و بدون چک

برای اجاره ماشین در کیش می‌توانید با چک و بدون چک اقدام کنید. در شرایطی که چک ارائه می‌کنید، برگ چک در اصل به‌عنوان ضمانت‌ دریافت می‌شود. چک معمولاً معادل ارزش خودرو بوده و در کنار آن نیز باید مبلغی را به‌عنوان ضمانت خلافی خودرو پرداخت کنید. با تمام شدن مدت قرارداد، مبلغ ضمانت اولیه عودت داده می‌شود اما مبلغ ضمانت خلافی به مدت یک ماه در اختیار شرکت موردنظر باقی‌مانده تا میزان خلافی مشخص شود. علت آن هم اعلام خلافی در جزیره کیش بعد از یک ماه است.

اما در شرایطی که مایل به اجاره ماشین در کیش بدون چک باشید باید مبلغی را به‌عنوان ودیعه پرداخت کنید که با توجه به قیمت خودروی موردنظر شما می‌تواند متغیر باشد. از دیگر مدارکی که باید ارائه دهید می‌توان به کارت شناسایی و گواهینامه معتبر اشاره کرد. توجه داشته باشید که هزینه هرگونه خسارتی به خودرو اجاره شده باید توسط فرد اجاره‌کننده پرداخت شود. البته در نظر داشته باشید که خسارت‌های ناشی از فرسودگی خودرو این مورد را شامل نمی‌شود و اجاره‌کننده خودرو موظف به پرداخت هزینه نخواهد بود.

بهترین تفریحات کیش برای کودکان!

مدارک لازم جهت اجاره خودرو در کیش

  • اصل گواهینامه و داشتن حداقل ۲۰ سال سن 
  • کارت شناسایی معتبر 
  • همراه داشتن یک فقره چک به ارزش خودرو یا وجه نقد برای به ضمانت گذاشتن نزد شرکت رنت کار
  • نکته: قوانین و شرایط اجاره خودرو برای توریست ها و هموطنان مقیم خارج نیز همانند کرایه ماشین برای هموطنان داخل کشور است. اما تنها به اصل پاسپورت و گواهینامه بین المللی (برای اجاره خودرو با راننده) نیاز است.

     

با ارایه کردن این مدارک کلی  ۵۰ درصد از راه را رفته‌اید. سپس یک قرارداد بین شخص کرایه کننده و شرکت رنت خودرو بدون راننده تنظیم خواهد شد که باید از این قرارداد تا زمان تحویل خودرو به شرکت مراقبت کنید. مبلغ اجاره خودرو در کیش هم با توجه به نوع ماشینی که انتخاب می کنید متفاوت است، به این صورت که هر چه خودرو مورد نظر شما گران تر و لوکس تر باشد، باید برای اجاره ۲۴ ساعته آن مبلغ بالاتری به نسبت دیگر خودروها پرداخت کنید. مبلغ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان هم اضافه از قرارداد برای جرایم احتمالی راهنمایی و رانندگی به مدت سه روز تا یک هفته به اجاره دهنده خودرو پرداخت می کنید که  پس از مشخص شدن وضعیت خلافی خودرو ، آن مبلغ به شما عودت داده خواهد شد. البته باید به یاد داشته باشید که این قیمت ها جهت برآورد شما از هزینه های سفر است و ممکن است قیمت ها در بعضی از زمان ها تفاوت داشته باشد.

لازم به ذکر است که هزینه بنزین ، به عهده شخص اجاره کننده است. چنانچه شما دارای کارت سوخت باشید می توانید از کارت سوخت خود در جزیره کیش استفاده کنید و بابت بنزین هزینه کمتری بپردازید. 

اگر به نکاتی که گفته شد توجه نکنید و به دنبال شرکت رنت کار معتبر جهت اجاره خودرو نباشید و از هر فردی ماشین اجاره کنید، حتما با مشکلاتی مانند عدم بازگشت ضمانت خلافی و یا کسر مبلغ زیادی از ودیعه به بهانه های مختلف  مواجه خواهید شد و چون این افراد بدون مجوز و قرارداد هستند ، شما از نظر قانونی هیچگونه پیگیری نمی توانید انجام دهید. پس حتما از یک شرکت معتبر و دارای مجوز ماشین اجاره کنید تا خدایی ناکرده با هیچگونه مشکلی مواجه نشوید و سفر خاطره سازی را در کنار عزیزانتان تجربه کنید.  

شرایط اجاره خودرو با راننده در کیش

تمام مسئولیت اجاره ماشین با راننده به عهده راننده شرکت است. در این حالت، فرد اجاره کننده نیاز به ارائه مدرک خاصی ندارد اما تنها مسئله موجود مربوط به هزینه تردد است. در صورتی که مسیر تردد در داخل شهر باشد، هزینه اجاره خودرو به صورت ساعتی محاسبه می شود اما در زمان رانندگی در خارج شهر، هزینه رنت ماشین برحسب هر کیلومتر طی شده حساب می شود.

شرایط اجاره خودرو بدون راننده در کیش

در اجاره ماشین بدون راننده در کیش، کلیه مسئولیت های خودرو به عهده فرد اجاره کننده خواهد بود. در کرایه ماشین بدون راننده، هر خودرو دارای محدودیت کیلومتر مشخصی در هر روز است که در صورت عبور از حد مجاز، فرد اجاره کننده ملزم به پرداخت هزینه برای هر کیلومتر مازاد خواهد بود.

 

نکات مهم

بستن کمربند ایمنی الزامی است.

بوق زدن در کلیه معابر جزیره کیش ممنوع است.

ایجاد آلودگی صوتی به هر نحو در جزیره کیش ممنوع است.

ریختن زباله از داخل خودرو در جزیره کیش ممنوع است و توسط پلیس راهنمایی رانندگی جریمه ثبت می شود.

تمامی جریمه ها در جزیره کیش دوبرابر از سایر شهرهای ایران هستند.

حداکثر سرعت مجاز در جزیره کیش در معابر اصلی برابر تابلوهای نصب شده  و در نوار ساحلی ۵۰ کیلومتر است.

دقت داشته باشند که در تمامی خیابان های کیش دوربین های کنترل سرعت نصب شده است. به همین دلیل بازرسان و عوامل نامحسوس سرعت، تمامی خودروهای در حال تردد را تحت نظر دارند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر