شناسه خبر: ۸۹۷
لینک کوتاه کپی شد

آرایش | عوارض خوابیدن با آرایش

میدونی با آرایش خوابیدن چه آسیبی به پوست و چشم می زنه؟

خوابیدن با آرایش عوارض وحشتناکی برای پوست صورت شما دارد. تا انتهای این مقاله با ما باشید تا بدانید با نشستن آرایش از روی صورتتان چه بلایی سر پوستتان می آید.

میدونی با آرایش خوابیدن چه آسیبی به پوست و چشم می زنه؟

تاحالا شده با آرایش بخوابی؟ میدونستی خوابیدن با آرایش چه بلای جبران ناپذیری واسه پوست داره؟ حتی اگر دیروقت به خونه میرسید اولین کاری که انجام میدید شستن آرایش از روی صورتتون باشه، تنبلی رو کنار بگذارید. وقتی که با آرایش می خوابید کمترین اتفاق که میفته مسدود شدن منافذ پوست شماست. 

 

عوارض خوابیدن با آرایش

جوش می‌زنید

پوست ما همیشه در حال فعالیت است، درست مانند قلب که هرگز از تپش بازنمی‌ایستد. پوست ما هم مانند اندام‌های درونی بدن، همیشه در حال کار و فعالیت است. پوست از آب، پروتئین، لیپید و مواد معدنی و شیمیایی گوناگون ساخته شده است. ضمنا پوست، پُر از منافذ است که به ما اجازه‌ی عرق کردن و ترشح چربی می‌دهد که یک نرم کننده‌ی طبیعی بوده و پوست را مرطوب کرده و سلول‌های مرده و سایر آلاینده‌ها را از پوست جدا می‌کند. وقتی شما آرایش می‌کنید، حفره‌ها را می‌بندید و مانع ترشح چربی می‌شوید که می‌تواند به مرور زمان باعق بزرگ‌تر شدن منافذ و بروز آکنه و جوش بشود. فشار مکانیکی صورت بر روی بالش هم می‌تواند مواد آرایشی را وارد فولیکول‌های مو کند و منجر به بسته شدن منافذ شود. وقتی این پیامدها را بدانید، دیگر چند دقیقه دیرتر خوابیدن و تمیز کردن صورت و استفاده از یک کرم شب مناسب دیگر دردسر به نظر نخواهد رسید، اینطور نیست؟

معرفی آبرسان مخصوص پوست شما + قیمت

پیری زودرس پوست

اگر این عادت شماست که همیشه با داشتن آرایش روی صورت به خواب می‌روید، پیری زودرس در انتظار شماست. وقتی لوازم آرایش به مدت طولانی روی پوست شما قرار می‌گیرد، منافذ پوست بسته شده، بیشتر در معرض رادیکال‌های آزاد قرار می‌گیرید و در نتیجه کلاژن آسیب دیده و روند پیری پوست سریع‌تر می‌شود. چنانچه مایلید جوانی پوست خود را حفظ کنید، اجازه ندهید آرایش به مدت طولانی روی پوستتان بماند.

عفونت پوستی

گرچه ممکن است خوابیدن با آرایش به‌خودی‌خود عفونتی ایجاد نکند، اما اگر قبلا دچار شرایط سایش پوستی مانند آکنه شده‌اید ممکن است عفونت رخ دهد. دلیل بروز عفونت این است که حصار پوست شما به خطر افتاده است. فراموش نکنید پوست شما اولین خط دفاعی در برابر عفونت‌هاست.

فرایند تنفس‌ پوست مختل می‌شود

بدن ما وقتی که در خواب هستیم، خودش را احیا بازسازی می‌کند. پوست هم طبیعتا در خواب، بهتر می‌تواند خودش را ترمیم کند، بنابراین مهم است که در زمان خواب، هیچ آرایشی روی صورت باقی نماند تا منافذ بتوانند چربی ترشح کرده و از پوست در مقابل رادیکال‌های آزاد در هوا، محافظت کنند. اگر مواد آرایشی را روی صورت باقی بگذارید، این پروسه‌ی بسیار مهم، مختل خواهد شد. یک شب با آرایش خوابیدن، تعادل ظریف پوست‌تان را بهم زده و بیمارش می‌کند. اگر منافذ پوست مسدود باشند، پوست نمی‌تواند نفس بکشد و در نتیجه خودش را ترمیم نمی‌کند. چربی موجود در منافذ، تجمع پیدا کرده و تبدیل به باکتری می‌شوند که این هم می‌تواند مشکلات پوستی گوناگونی ایجاد کند. بعد از یک شب خوابیدن با آرایش روی صورت، به یک هفته وقت نیاز خواهید داشت تا پوست‌تان به وضعیت سابق خود برگردد و مجددا تعادلش را به دست بیاورد. یک هفته؟! ارزشش را دارد؟

معرفی کرم پودر با کیفیت و قیمت مناسب

رنگ پوست‌تان کدر و تیره خواهد شد

عدم مراقبت کافی از پوست می‌تواند آن را تیره و ناهموار جلوه بدهد. خوابیدن با آرایش باعث می‌شود پوست، عوامل لازم برای مبارزه با پیگمانسیون را نداشته و آثار آسیب‌های پوستی باقی بمانند.

لب های خشک و ترک خورده

رژ لب جزئی جدایی ناپذیر از یک آرایش شیک و مجلسی است. اگر به مدت طولانی رژ لب جامد یا مایع را روی لب‌های خود حفظ کنید، منجر به خشکی لب‌ها خواهد شد. خشکی لب ترک خوردن را به دنبال دارد و زیبایی چهره شما را بر هم می‌ریزد. اگر دچار این مشکل شدید، یک بالم لب بخرید و از آن استفاده نمایید. بالم لب دارای عوامل رطوبت‌رسان بوده و شما را از خشکی نجات می‌دهد.

ریزش مژه ها

بخشی از زیبایی چشمان خود را بدون شک مدیون مژه‌های بلند و پرپشت خود هستید. خوابیدن با ریمل و خط چشم باعث شکننده شدن مژه‌ها شده و ریزش آنها را در پی دارد.

کلام آخر : اگر خوابیدن با آرایش از عادت های شماست پس باید بدانید که پیری زودرس پوست، جوش ، خشکی لب و مشکلات چشمی در انتظار شماست. پاک کردن و مراقبت از پوستتان شاید یک ربع هم طول نکشد اما در پاین پوست , چشم و لب های شما از سلامت بیشتری برخوردار است.

یک بار نشستن پوست در شب چه تاثیری دارد؟

خوب است که همیشه به شست‌وشوی پوست صورت خود اهمیت دهید. اما اگر یک بار از شستن صورت و پاک کردن لوازم آرایشی قبل از خواب غافل شدید، نگران نباشید. به نظر نمی‌رسد یک بار نشستن پوست تاثیرات مخرب دائمی ایجاد کند. این به این معنی است که با یک بار پاک نکردن لوازم آرایشی پوستتان نابود نمی‌شود. اما اگر به طور کامل عادت به پاکسازی و تمیز کردن پوستتان ندارید، زنگ خطر آسیب رساندن به پوستتان به صدا در آمده است.

پیری زودرس، التهاب چشم‌ها، پوست تحریک شده، آکنه و جوش از مهم‌ترین خطرهای خوابیدن با آرایش به شمار می‌روند. ممکن است این اثرات خیلی سریع دیده نشوند ولی به مرور خودشان را نشان خواهند داد. پس سعی کنید تمیز کردن و شستن پوستتان قبل از خواب را به عادتی همیشگی تبدیل کنید تا پوستی شاداب‌تر و سالم‌تر داشته باشید. اگر بعضی شب‌ها وقت نمی‌کنید تا به طور دقیق پوستتان را تمیز کنید، حداقل پدها و مواد آرایش پاک‌کن را نزدیک تختتان نگه دارید. به این ترتیب حداقل می‌توانید آرایش چشم‌ها و پوستتان را قبل از خواب پاک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

  • ویسپرز ارسالی در

    بد نبود

ارسال نظر