شناسه خبر: ۹۳۱
لینک کوتاه کپی شد

ورزش | افزایش عمر با ورزش | سلامت بدن

میخوای عمرت بیشتر شه؟ | روزی 11 دقیقه اینکار رو انجام بده!

ورزش کردن نه تنها شما را به تناسب اندام مورد نظرتان نزدیک میکند بلکه باعث افزایش طول عمر شما هم می شود.

میخوای عمرت بیشتر شه؟ | روزی 11 دقیقه اینکار رو انجام بده!

ورزش کردن نه تنها باعث افزایش عمر شما می شود، بلکه به شما کمک میکند به تناسب اندام رویایی خود برسید. ورزش کردن از تنها چیزها در این دنیاست که هیچ ضرر و زیانی ندارد . البته بستگی به ورزش مورد نظر شما هم دارد! شاید هر ورزشی اینطور نباشد و حتی بعضی ورزش ها ممکن است نه تنها به افزایش عمر شما کمک نکنند بلکه باعث آسیب دیدن شما هم بشوند. اما با این روشی که در این مقاله مطالعه میکنید هیچ آسیبی به شما وارد نمی شود و مهم تر از همه روحیه شما افزایش پیدا میکند.

 

با ورزش کردن عمر خود را طولانی تر کنید

پژوهشگران دانشگاه کمبریج در بزرگ ترین تحقیق در نوع خود، با بررسی اطلاعات بالغ بر 30 میلیون نفر متوجه شده اند که با تنها 11 دقیق فعالیت ورزشی روزانه که شدت متوسطی داشته باشد می توان در حدود 23 درصد ریسک مرگ و میر زودهنگام افراد در سراسر دنیا را کاهش داد.

با بررسی 196 مطالعه دریافته اند که میان فعالیت فیزیکی و ریسک مرگ و بیماری های خاصی مثل بیماری های قلبی، سکته قلبی، سرطان خون و سرطان روده بزرگ رابطه ای وجود دارد. 

محققان می گویند 75 دقیقه فیزیکی در هفته یا 11 دقیقه ورزش در روز با کاهش 17 درصد ریسک بیماری قلبی عروقی پیوند دارد. این مقدار فعالیت فیزیکی همچنین با کاهش 7 درصدی ریسک سرطان مرتبط بوده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر