شناسه خبر: ۹۳۳
لینک کوتاه کپی شد

رابطه سمی | رابطه ناسالم

چجوری بفهمیم رابطه سمی داریم؟ | کلید حل مشکلات رابطه سمی چیست؟

رابطه سمی از مسائلی است که باید در نظر داشته باشید اگر نشانه های آن را تشخیص ندهید شما را به ته چاهی عمیق می اندازد که رفتنتان با خودتان است و برگشتتان با خدا.

چجوری بفهمیم رابطه سمی داریم؟ | کلید حل مشکلات رابطه سمی چیست؟

داشتن رابطه با یک فرد دیگر خیلی به روابط اجتماعی ما کمک میکند. اما رابطه سمی انرژی انسان را به کف سطح تحملات میکشانند. رابطه سمی چگونه است؟ چگونه تشخیص دهیم که رابطه سمی داریم؟ همیشه از ابتدای رابطه نمیتوان این قضیه را تشخیص داد اما بعد از گذشت مدتی کوتاه اشخاص نقابشان را بر میدارند و خود واقعی شان را به شما نشان خواهند داد.

 

نشانه های یک رابطه سمی چیست؟

مشکلات ارتباطی

در روابط سالم، هر دو شریک زندگی با احترام متقابل و مهربانی با یکدیگر رفتار  و ارتباط برقرار می کنند. اما، اگر مکالمات شما مملو از کنایه، اظهارنظرهای اهانت آمیز و توهین باشد، این می تواند نشانه ای از روابط سمی باشد. اگرچه همه زوج ها با هم دعوا دارند. اما احترام و عشق به یکدیگر را از دست نمی دهند. با این حال، زن و شوهرهایی که در روابط سمی قرار دارند، چنان با شدت با همدیگر می جنگند که در نهایت بدون اینکه روزها با هم صحبت کنند، به سر می برند و از همدیگر دور می شوند.

عدم حمایت

یکی دیگر از علائم هشدار دهنده روابط سمی در روابط سمی، احساس خواهید کرد که هیچ حمایتی از طرف همسرتان از نظر روانی و جسمی دریافت نمی کنید. هر وقت عاملی را که باعث رنجش شما شده است را مطرح می کنید، هیچ توجهی به حرفی های تان نمی کنند. بعضی اوقات، آنها همچنین از عباراتی مانند “این تصورات فقط در ذهن شماست” استفاده می کنند. “شما فقط بیش از حد واکنش نشان می دهید.” یا “شما باید تغییر کنید.”

حسادت

در روابط سالم، برد و سود یک شریک زندگی، برد و سود شریک دیگر است و نباید هیچ حسادتی بین زوجین وجود داشته باشد. با این حال، در روابط سمی، ممکن است طرف مقابلتان، دستاوردهای شما را تحقیر کند.

روش های برخورد با ترس از رابطه جنسی

پشیمانی

در روابط سمی، عدم اعتماد و پشتیبانی ممکن است شما را از روابطی که برقرار کرده اید، پشیمان کند. این پشیمانی می تواند نشانه روابط سمی باشد.

بی احترامی کردن

احترام گذاشتن به یکدیگر، علامتی برای روابط سالم است. با این حال، در روابط سمی، متوجه می شوید که همسرتان از شما بی دلیل انتقاد کرده و به شما توهین می کند.

افراد خودشیفته

افراد خودشیفته همیشه به توجه و تحسین دیگران نیاز دارند. آنها در جستجوی فردی هستند مدام به آنها افتخار کند، اینگونه افراد در برخورد با دیگران به راحتی به خود اجازه می دهند سایرین را تحقیر یا توهین کنند یا تقصیرات را به گردن دیگران بیندازند.  در برخورد با افراد خودشیفته اگر به طور مداوم احساس می کنید نسبت به خود احساس بدی دارید، از آنها فاصله بگیرید و یا اگر مجبور به تحمل آنها هستید مراقب رفتار خود باشید زیرا آنها هیچگونه تغییری در رفتار خود نمی دهند.

به خود یادآوری کنید که قرار نیست آنها را تغییر دهید و مقابله با آنها ممکن است فقط خشم بیشتری را درست کند بدون اینکه چیزی حل کنید. بین خود و آنها فاصله بگذارید. اگر شخص مجبور است در زندگی شما باشد ، بپذیرید که باید مراقب رفتار خود باشید.

کلید حل رابطه سمی

در حالی که نمی توان از هرگونه رابطه سمی اجتناب کرد، به ویژه در میان همکاران یا یکی از اعضای خانواده، می توان آنها را با مرزهای سالم، مراقبت از خود و آگاهی مدیریت کرد. اگر در یک رابطه سمی قرار می گیرید که بدترین حالت را در یکدیگر نشان می دهید (یا به سادگی نمی توانید بهترین را نشان دهید)، ممکن است بخواهید روی رابطه کار کنید و روند آن را تغییر دهید – به ویژه اگر مزایای دیگری برای رابطه وجود داشته باشد. ارتباط قاطعانه و مرزهای سالم اغلب کلیدهای ارائه بهترین ها در یکدیگر هستند – به خصوص اگر شما هر دو مایل به ایجاد تغییرات هستید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر